Módny TEST: Ste skutočná majsterka v obliekaní, alebo chodíte po ulici oblečená ako prateta? Otestujte sa a zistite, či máte štýl

Banana

Cítite sa vo svete módy ako ryba vo vode a sledujete všetky najnovšie trendy, alebo skôr preferujete obliekanie podľa svojského štýlu a sledovanie módnych prehliadok vás vôbec neláka? Podstatné je mať povestný cit pre módu, o ktorom je i nasledujúci test. Odpovedzte na zopár otázok a zistite, ako ste na tom. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Mať zmysel pre módu je niečo, čo sa len ťažko naučíte. Vycibrený vkus je niečo prirodzené, a aj keď nesledujete najnovšie trendy, nejako podvedome cítite, čo s čím kombinovať a aká farba sa k danej veci hodí. Otestujte sa a zistite, či ste skutočný „módny guru“.

Všetky vaše odpovede si zapíšte na papier. Na konci testu sa dostanete k vyhodnoteniu.

1. Je podľa vás kombinácia rozličných vzorov v poriadku?

pixabay.com
pixabay.com

1. Áno. Kombinácia vzorov dokáže oživiť outfit.

2. Nie. Pôsobí to „preplnene“ a chaoticky.

2. Čo by ste na outfite zmenili, aby bol výsledok čo najlepší?

pixabay.com

1. Vymenila by som košeľu alebo nohavice za alternatívu bez vzorov. Kombinácia vzorov nie je dobrý nápad.

2. Zmenila by som masívne topánky za „odľahčenú“ verziu. Lodičky v rovnakej farbe predĺžia nohu a dodajú šmrnc.

3. Hodnotíte tento outfit pozitívne alebo negatívne?

pixabay.com

1. Pozitívne. Žltá v kombinácii s modrou je skvelá voľba. Tmavý outfit je vhodne doplnený pestrým vzorom a žltými topánkami, takže pôsobí vyvážene.

2. Negatívne. Aj keď je možno celkový dojem dobrý, žlté topánky pôsobia rušivo. Navyše neladia s čiernou kabelkou.

4. Aký typ sukne je podľa vás najvhodnejší ako základný a zároveň variabilný element šatníka a dá sa kombinovať s množstvom vecí?

1.

pixabay.com

2.

pixabay.com

3.

pixabay.com

5. Sú materiály s metalickým odleskom vhodné na bežné nosenie?

pixabay.com

1. Nie. Mali by sme ich odložiť na party alebo večierok.

2. Samozrejme. Lesklé materiály sú hitom sezóny.

6. Ktoré nohavice by sme mali zvoliť, ak chceme opticky predĺžiť nohy?

1.

pixabay.com

2.

pixabay.com

3.

pixabay.com

7. A ak chceme nohy opticky predĺžiť pomocou topánok?

1.

pixabay.com

2.

pixabay.com

3.

pixabay.com

8. Aký outfit by ste odporučili kamarátke, ktorá má širšie ramená a pomerne krátky krk, aby vyzerala čo najlepšie?

1.

pixabay.com

2.

pixabay.com

3.

pixabay.com

9. Ako hodnotíte tento outfit?

pixabay.com

1. Nesprávna kombinácia jednotlivých častí outfitu opticky rozširuje postavu. Najväčšou chybou sú topánky a nesprávna dĺžka zbytočne širokých nohavíc, čo ešte viac skracuje nohy.

2. Celok pôsobí ucelene vďaka použitiu bielej a modrých odtieňov. Voľný strih nohavíc, svetra a plášťa zakryje nedostatky a uberie zopár kilogramov, čo by pri obtiahnutejších kúskoch nebolo možné.

10. V ktorom prípade je spojenie červených a ružových odtieňov lepšie zvládnuté a pôsobí harmonickejšie?

1.

pixabay.com

2.

pixabay.com

Správne odpovede:

1. Správna odpoveď je 1

Rovnako, ako kombinácia množstva farieb aj kombinovanie viacerých vzorov je záležitosťou dobrého citu. Pokiaľ vhodne doladíte jednotlivé kúsky, vznikajú famózne outfity. Pravidlo troch farieb v rámci jedného outfitu alebo jediného vzoru je už dávno za nami.

2. Správna odpoveď je 2

Ako sa už spomína v odpovedi predtým, kombinácia vzorov nie je krokom vedľa. Masívne topánky však zbytočne pridávajú objem a pôsobia mohutne a ťažko.

3. Správna odpoveď je 1

Na to, že topánky musia ladiť s kabelkou radšej rýchlo zabudnite. Aj v prípade, že by bol celý outfit jednej farby, môžete ho skvele oživiť farebnými lodičkami bez toho, aby ste ich museli ladiť z farbou iných doplnkov.

4. Správna odpoveď je 2

Úzka sukňa končiaca približne v línii kolien s vysokým pásom je základ každého šatníka. Dá sa kombinovať s takmer všetkým. najnovším trendom je tričko s potlačou zastrčené za sukňu.

5. Správna odpoveď je 2

Lesklé a metalické materiály sú jedným z najväčších hitov sezóny. Či už ide o doplnky, sukne, bundy alebo blúzky, neváhajte po nich siahnuť a dotvoriť nimi akýkoľvek outfit.

6. Správna odpoveď je 3

Rovný strih a dĺžka minimálne po spodnú časť členka je samozrejmosťou, pokiaľ chcete nohy opticky predĺžiť. Krátkym nohám najviac uškodia nohavice, ktoré sa končia medzi stredom lýtka a členkom.

7. Správna odpoveď je 1

Telová farba lodičiek je základom, pokiaľ chcete svoje nohy opticky predĺžiť. Vyhnite sa remienkom okolo nohy, ktoré nedovolia línii nôh pokračovať až k špičke.

8. Správna odpoveď je 1

Retiazky a náhrdelníky, ktoré sú tesne okolo krku mu na dĺžke len uberajú. Zvoľte preto dlhé náhrdelníky a výstrih do písmena V. Ten predĺži krk a uberie zopár kilogramov hornej časti tela.

9. Správna odpoveď je 1

Presne tak, ako už naznačila odpoveď pod obrázkom, táto kombinácia je skutočne nesprávna. Outfit pridáva kilogramy a pôsobí neforemne. Absolútne nevyzdvihuje prednosti a pohlcuje celú ženskú siluetu.

10. Správna odpoveď je 2

Aj keď ani jednu z možností nemôžeme označiť za vyslovene zlú, v tomto prípade je jemnejší odtieň ružovej dobrým ťahom. Farby pôsobia harmonicky a nie agresívne.

Výsledky testu:

1 – 4 správne odpovede

Vo svete módy nie ste doma a veľakrát šliapnete vedľa. To však neznamená, že by ste svoje módne cítenie nemohli vylepšiť. Skúste sledovať módne magazíny alebo programy.

5 – 7 správnych odpovedí

Módu máte veľmi radi a najnovšie trendy si nenecháte ujsť. Aj keď viete vhodne kombinovať farby, vzory, jednotlivé kúsky a vyznáte sa v štýloch, stále je tu možnosť zlepšovať sa.

8 – 10 správnych odpovedí

Ste skutočný „módny guru“! Módou by ste sa mohli živiť a váš zmysel pre detail i harmonický celok je perfektný.

Pozri aj: Keď zmeníte svoj účes, zmeníte všetko! Toto je 15+ radikálnych premien, ktoré dopadli mimoriadne dobre

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Najnovšie články