Tričko ako stálica vo svete módy

Sponzorovaný obsah

foto: Unsplash

Obyčajné tričko má vo svojom šatníku každý. Je pohodlné a praktické a bez problémov sa uplatní aj v elegantnejšom outfite. Tričko bolo primárne určené mužom, ale jednoduchý a všestranný kúsok oblečenia dnes majú v šatníku aj ženy. Vlastníte tento univerzálny kúsok oblečenia aj vy?

Cesta trička do vašej skrine

Dnes ho berieme ako samozrejmú súčasť našich šatníkov, ale v skutočnosti tričká nenosíme až tak dlho. História trička sa začala písať koncom 19. storočia. Niekto rozstrihol nepohodlné pyžamo v celku na dve časti a tričko bolo na svete. Ten človek ani len netušil, aký prevrat v módnom priemysle spôsobí. Najskôr tričká začali nosiť robotníci v teplých letných mesiacoch, neskôr sa v Amerike stali súčasťou uniformy vojakov a letcov. Veľký „tričkový“ boom nastal, keď sa v tričku prvýkrát na filmovom plátne objavil Marlon Brando. Všetci muži chceli vyzerať ako on.

foto: Budchlap.sk

Prečo je tričko stále in?

Strih jednotlivých kúskov oblečenia sa mení, ale tričko je v podstate stále rovnaké. Jediný rozdiel je vo výstrihu. Výstrih do písmena V krk opticky predĺži a viac vynikne v kombinácii s elegantnejším oblečením. Okrúhly výstrih lepšie vyzerá na tričkách určených na voľnočasové aktivity. Dámy určite ocenia aj elegantný lodičkový výstrih, ktorý dá celému outfitu romantický nádych.

Tričko je dnes súčasťou mnohých outfitov. Už dávno sa nepokladá len za oddychové a športové oblečenie. V šatníku by vám za žiadnych okolností nemalo chýbať biele tričko. Hodí sa k rifliam, slušným nohaviciam, ale skombinujte ho aj so sakom a stále v ňom budete vyzerať dobre. Je to nadčasový kúsok, ktorý z módy hádam nikdy nevymizne.

foto: Unsplash

Tričko s potlačou vám dodá správny výraz

Jednofarebné tričká sa ľahko kombinujú s ostatnými časťami oblečenia a v podstate nič nepokazia. Keď si chcete outfit spestriť, vyskúšajte tričká s potlačou. Motív prispôsobte svojej nálade alebo ním vyjadrite svoj názor. Dávajte pozor na nápisy, ktorým nerozumiete. V preklade môžu znamenať niečo, s čím nesúhlasíte a v horšom prípade vás to môže zosmiešniť.

Prvé tričká s potlačou sa objavili v polovici 20. storočia. Tlačili sa na ne rôzne slogany a nápisy a veľmi rýchlo sa stali mocnou zbraňou marketingových a reklamných agentúr. Motív, ktorý si vyberiete na tričko dostane sieťotlač. Vďaka tlači, motívu a farbám na tričko dostanete čokoľvek. Keď si trúfate, vyrobte si vlastné tričko. Buďte originálny. Návodov ako na to nájdete na internete dosť.

Jednofarebné alebo s potlačou. V akom type tričiek sa najlepšie cítite vy?

PR článok Budchlap.sk