Aký strih sa hodí presne k vašej postave? 7 tipov šiat, ktoré vám opticky uberú niekoľko kilogramov a budete v nich vyzerať úžasne

Banana

Rady by sme sa obliekali podľa najnovšej módy a v obchodoch na nás vykúkajú nádherné kúsky, ktoré sa nám nesmierne páčia. Nie je však zaručené, že strih podľa aktuálnej módy nám sadne a naše proporcie môžu byť prekážkou vzniku oku lahodiaceho outfitu. Ak nechcete upozorňovať na svoje širšie stehná alebo chcete schovať väčšie bruško, máme pre vás typy, ako nahradiť niektoré štýly šiat za iné. V nasledujúcich tipoch nájdete určite inšpiráciu.

Aj vám sa už možno stalo, že sa vám nesmierne páčil najnovší trend, no daný strih vám jednoducho nesadol. Aj keď nemáte miery 90-60-90, nemusíte smútiť. Ukážeme vám, ako nahradiť niektoré strihy šiat a vyzdvihnúť na svojej postave to najkrajšie.

Balónový strih


https://www.instagram.com/p/BIMo-eLD5zZ/?tagged=baloondress

Tento typ šiat je veľmi pohodlný a vzdušný, preto sú takéto šaty obľúbené najmä počas letných mesiacov a horúčav. Pristanú ženám, ktoré majú štíhle dlhé nohy, štíhle paže a krk a menšie prsia. Dobre skryjú väčšie bruško, no rozširujú boky. Ak nie ste typ so štíhlymi končatinami, zabudnite na šaty v tvare písmena O. Siahnite radšej po voľnom strihu v tvare lichobežníka, ktorý krajšie tvaruje postavu, no nezvýrazňuje nedostatky. Rovnako nimi zakryjete problémové partie v oblasti brucha, bokov a stehien.


https://www.instagram.com/p/Bk4jygdgUn-/?tagged=simpledress

Dĺžku šiat zvoľte podľa toho, či chcete zakryť silnejšie nohy alebo naopak štíhle nohy vystavíte na obdiv. Rovnako pracujte s dĺžkou rukávov. Strihy s dekoltom v tvare písmena V sa najviac hodia ženám s väčším poprsím a pekne opticky zužujú tvár i hrudník.

Šaty s nadsadeným pásom


https://www.instagram.com/p/BWMfphkFkI0/?tagged=highwaistdress

Ak máte postavu v tvare hrušky či jablka, takže chcete zakryť problematické bruško alebo aj zadok a stehná, sú tieto šaty dobrou voľbou. Nesedia však ženám, ktoré majú aj bujnejšie poprsie alebo široké ramená, pretože ich zbytočne rozširujú. Ak nechcete vyzerať ako Hercules, nechajte šaty s prestrihom pod prsiami a siahnite po šatách s prestrihom v páse. Mali by byť voľnejšie a výstrih v tvare písmena V je vhodný najmä pre dámy so širšou hornou časťou tela alebo veľkými prsiami. Pre širšie ramená alebo hrudník je dobré zvoliť šaty s rukávom.


https://www.instagram.com/p/BlBr1nbn9br/?tagged=dress
https://www.instagram.com/p/BlAozktAfBD/?tagged=wrapdress

Dĺžka sukne by mala byť vyberaná podľa nôh. Ak máte štíhle nôžky, pokojne si vyberte aj kratšiu sukňu. Pre dámy so silnejšími nohami je vhodná sukňa, ktorá sa končí v najužšej časti  kolena.

Šaty s odhalenými ramenami


https://www.instagram.com/p/BlBc0vLB7mW/?tagged=dresslover

Veľký hit najmä počas tejto sezóny. Zvodne odhalené ramená sú síce sexy, ale vodorovná línia v tejto oblasti nesedí ženám so širokými ramenami, pretože ich opticky rozširuje. Širšie ramená by mali byť opticky zúžené  výstrihom v tvare písmena V, prípadne rukávmi.


https://www.instagram.com/p/BlBsVZqgq2i/?tagged=dress
https://www.instagram.com/p/Bi7jjoMnTwF/?tagged=buttondress

Aby pôsobila takáto postava harmonickejšie, je potrebné preniesť hmotu do spodnej časti tela (od pása dole) napríklad áčkovým strihom.

Sukňa v tvare písmena A


https://www.instagram.com/p/BkPECLdH6-I/?tagged=alinedress

Prestrihnutie v páse a sukňa rozšírená do áčka je skvelý strih pre ženy s užším pásom, väčšími prsiami a hrudníkom, no útlymi bokmi a štíhlejšími nohami. Tento strih urobí postavu v tvare obráteného trojuholníka harmonickejšou a doladí ju na tvar presýpacích hodín. Ženám so širšími bokmi, väčším zadkom alebo stehnami v týchto partiách zbytočne pridáva na váhe. Preto by ste v tomto prípade mali siahnuť po tulipánovom strihu.


https://www.instagram.com/p/Bk2XZ92BvTR/?tagged=mididresses

Rozšírená sukňa, ktorá sa však na konci mierne zužuje skryje nedostatky od pása dole a pekne ukáže na ženách s užšími kotníkmi či lýtkami.

Bandážové šaty


https://www.instagram.com/p/BktW5VhnyTw/?tagged=mididresses

Ak nemáte ideálnu štíhlu postavu v tvare presýpacích hodín, radšej sa zamerajte na iný strih. Obtiahnuté šaty zvýraznia úplne všetky nedostatky a asymetriu. Radšej ostaňte pri rovnakom, no voľnejšom strihu, ktorý si môžu dovoliť aj dámy s kilami navyše.


https://www.instagram.com/p/BV7uWKZFmX_/?tagged=shapedress
https://www.instagram.com/p/BUYi3EpDikp/?tagged=shapedress

Pekne formujú postavu ale nezvýrazňujú záhyby alebo väčšie bruško.

Šaty okolo krku


https://www.instagram.com/p/Bkr1C16AUz1/?tagged=alinedress

Asi najviac nevhodné šaty pre ženy so širokými ramenami alebo krátkym krkom, či plnšou tvárou. V tejto oblasti len pridávajú kilá navyše. Ak je vašou problémovou partiou práve táto oblasť, namiesto šiat okolo krku siahnite po výstrihu v tvare písmena V.


https://www.instagram.com/p/Bk4I8AuBQ2j/?tagged=vneckdress

Tričkové šaty


https://www.instagram.com/p/Bkm5-vugl5W/?tagged=polodress

Poznáme ich aj pod názvom polo šaty a lichotia najme súmernej postave. Ak máte výrazne väčšie bruško, nebudú veľmi lichotivým výberom. Radšej siahnite po neutrálnych šatách s rovným strihom, ktoré bruško zakryjú. Ak máte aj silnejšie ramená, zvoľte šaty s rukávom.


https://www.instagram.com/p/BlBrvTyAOHV/?tagged=dress
Pozri aj: Ak máte 3 minúty času, máte čas aj na tieto 3 cviky. Výzva, s ktorou pôjde chudnutie do plaviek oveľa ľahšie

 Jana, adme.ru

1
Komentovať