Ako vyzerať štýlovo aj v päťdesiatke? Rady módnej stylistky vám to uľahčia

Monizz

Byť štýlová a krásna aj po päťdesiatke rozhodne nie je ťažké a zaslúži si to každá z nás! Ako sa hovorí, žena zreje ako víno. Čím je staršie, tým je lepšie a kvalitnejšie. Nezabúdajte, že ste jedinečná aj keď už máte niekoľko krížikov na chrbte. Ešte to neznamená, že automaticky musíte vyzerať ako stará dáma.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Rozdiel je, ak chce vyzerať žena atraktívne a rozdiel, ak chce zo seba robiť mladú. Takých, ktoré chceli vyzerať mlado, no akosi to prestrelili, stretávame na ulici desiatky. No obliekať sa so štýlom aj v najlepších rokoch, to je umenie hodné len skutočnej dámy. A tou vy nepochybne ste.

Vek je len číslo

Vek je len číslo, ktoré nás svojim spôsobom ohraničuje a svojim spôsobom nám stanovuje isté pravidlá. Napríklad to, akú dlhú sukňu si môžeme obliecť či to, že roztrhané nohavice s vybíjancami sa hodia naozaj len tínedžerkám, nech sme akokoľvek oduševnené rockerky. V určitom veku by si žena mala začať uvedomovať svoju hodnotu nielen vnútorne, ale aj navonok. Nerobiť zo seba atrapu, ale ani sa nebaliť to jutového vreca len preto, lebo „má svoj vek“.

takprosto.cc

Prirodzený takt, štýl, cit pre etiketu a vek idú ruka v ruke. Presne preto sa aj ženy, ktoré majú všetky tieto štyri atribúty pokoje, dokážu obliecť ako bohyne. Ľudia nad nimi uznanlivo pokyvkávajú hlavami a v duchu si hovoria, že presne takto by mali vyzerať všetky krásne ženy v strednom veku. Inšpirujte sa týmito dámami a naučte sa obliekať ako dáma, nie ako prebytočný kúsok patriaci do železa. To naozaj nie ste vy a nie je toho hodna žiadna žena.

takprosto.cc

Hovorí sa, že čierna je smutná, no hovorí sa aj to, že čierna je jediná farba. Ako vidíte, na všetko sa nájdu dve strany mince, preto by sa ani staršie dámy čiernej nemali báť, i keď sa o nej hovorí ako o vek pridávajúcej farbe. Ako vidíte, tmavá a čierna ukáže aj na ženách v zrelom veku veľmi elegantne, nadčasovo a sexi.

takprosto.cc

Okrem čiernej však existujú aj iné farby a predstavte si, že aj tie ozaj výrazné. Ženy vo vyššom veku ich neradi nosia a svorne tvrdia, že lepšie pristanú mladým dievčatám. Neprehodnotíte tento názor?

takprosto.cc

Nuž a ak ste si mysleli, že tenisky sú tu len pre mládež a tínedžerky, potom ste sa fatálne mýlili. Pokojne si ich môžu obuť aj oveľa staršie ročníky. Teraz je totiž reč o móde, estetike a zároveň pohodlí.

takprosto.cc

Elegantný kabátik, cigaretové nohavice a opätky. Dáma ako vyšitá z módneho časopisu, no na svoj vek sa teda nezdá. A to má päťdesiat dávno preč.

takprosto.cc

Ak ste sa doteraz chytali za hlavu a pozerali ste sa na tieto fotografie s hrôzou v očiach a myšlienkou, že by ste si také niečo na seba nikdy nenavliekli, pretože ste trochu naturálnejší typ, pozrite sa bližšie tejto kombinácii. Ide o veľmi podobný a strihovo nadčasový model a dáma na fotografii v ňom vyzerá rovnako úchvatne, aj napriek tomu, že na sebe nemá mejkap či výrazný účes.

takprosto.cc

Extravagantnejšie dámy, ktoré milujú farby a zaujímavé doplnky, radi osviežia svoj outfit aj farbami či vzormi. Nezabudnite, že okrem oblečenia ide aj o celkovú vizáž. Ak sa máte rady aj so svojim vekom, nebojte sa ho podčiarknuť sivým tónom vlasov. Je tisíckrát sympatickejší ako večné odfarbovanie vlasov na  rôzne iné neprirodzené odtiene.

takprosto.cc

Ďalší príklad toho, ako sa dá aj v zrelom veku obliekať štýlovo a pohodlne. Táto dáma zvolila jednoduchý strih vlasov, sivú farbu a ležérne a pohodlné oblečenie, ktoré je v prírodných farbách. Ako celok to vyzerá mimoriadne sviežo!

takprosto.cc

Bodkované sukne pod kolená sú takým kúskom, ktorý nikdy nevyjde z módy a pristane každej žene, v každom veku a v každej životnej etape.

takprosto.cc

Pozri aj:  Vtipné ilustrácie ukazujú, ako sa zmení život vo vzťahu po tridsiatke

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články