11 jednoduchých tipov od stylistov, vďaka ktorým budete vyzerať jedinečne a žensky bez míňania množstva peňazí na nové kúsky oblečenia

Banana

Chceli by ste sa obliekať viac originálnejšie, byť jedinečná a mať rozoznateľný štýl? Na to nie je potrebné vyberať extravagantné kúsky alebo vytvárať šialené kombinácie. Stačí využiť zopár tipov od odborníkov. Tí vám poriadia, ako vytvoriť svoj vlastný a nezameniteľný štýl, ktorý bude vaším odrazom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nebuďte viac šedá myška, nekopírujte slepo módne trendy. Buďte sama sebou a prejavte to aj skrz svoje oblečenie.

Pochopte samú seba


Oblečenie, topánky i doplnky sú istou formou sebavyjadrovania. Osobitý štýl nie je len o tom, čo je práve v kurze. Musí z vás priam raziť. Aby mohli šaty vyžarovať to, aká v skutočnosti ste, musia byť s vami v súlade. Položte si základné otázky, ktoré budú východiskovým bodom a zároveň odrazovým mostíkom pri hľadaní svojho štýlu. Ako sa cítim? Aké sú moje záujmy? Ako sa môj štýl zmenil v priebehu rokov? Čo by som chcela ubrať a čo ponechať?

Ak bude vaša fyzická stránka odrážať vašu povahu, nebudete sa cítiť v oblečení pohodlne len fyzicky ale aj emocionálne.

Analyzujte svoj životný štýl

Kde trávite najviac času a čomu sa venujete? Položte si tieto otázky skôr, ako začnete meniť svoj šatník. Asi by nemalo zmysel obliekať sa športovo, ak ste väčšinu dňa v kancelárii alebo sa obliekať do luxusných kostýmov, ak je vaším povolaním starostlivosť o záhradu.

Pokojne si svoje aktivity spíšte a zistite, čomu sa v mesiaci venujete najviac a čomu najmenej. Aký podiel by mali mať vo vašom šatníku party kokteilky a koľko džínsov či elegantných sukní potrebujete? Ak ste „kancelársky typ“ prirodzene budú základ vášho šatníka tvoriť saká, blúzky či sukne. Takto svoje outfity vyskladáte oveľa rýchlejšie, jednoduchšie a s minimálnymi nákladmi.

Tvorte si inšpiračnú nástenku

Všetci obdivujeme určitých hercov, spevákov, verejne známe osoby a iné celebrity, ktoré často vidíme v televízii či časopisoch. Aký štýl obliekania sa vám páči? Pokojne si vytvárajte svoju nástenku na Pintereste, Instagrame alebo si obrázky vystrihnite. Keď budete mať určité kúsky a celé outfity na očiach, samotné nákupy vám pôjdu jednoduchšie, pretože načerpáte inšpiráciu ešte pred nimi.

Myslite na svoje individuálne charakteristiky


Nesnažte sa len slepo kopírovať vaše idoly, pretože ich typ postavy, výška alebo farba pokožky či vlasov môže dať rovnakému kúsku oblečenie úplne iný rozmer. Myslite na individuálne charakteristiky, ktoré by mali byť mantinelmi a zároveň prvkami, ktoré formujú váš šatník do originálnej roviny. Ak máte pekné dlhé nohy, zvýraznite ich. Ak nemáte ploché bruško, nevyberajte si kúsky, ktoré na to ešte viac upozornia a podobne.

Nezabúdajte na doplnky

Detaily sú niečím, čo dokáže celý outfit v dobrom podškrtnúť, no niekedy i úplne pokaziť. Nezabúdajte na doplnky a popustite uzdu svojej fantázii. Zaujímavé šály, zaujímavé viazanie sandálov, veľké náušnice alebo pútavé okuliare? Ak sa bojíte, či to s nimi nepreženiete, pozrite sa do zrkadla. Ak sú v centre pozornosti viac ako tri výrazné prvky, mali by ste z niečoho ubrať.

Kombinujte módne trendy s nadčasovými kúskami


Staviť celý obsah šatníka len na aktuálne módne trendy je hlúposť. takýmto štýlom by ste ho museli od základov prevetrávať pomerne často. Navyše, nie každý trend vám pristane, preto by ste na to mali ísť citlivo. Skôr na to choďte z opačnej strany. Základom šatníka by mali byť kúsky, ktoré sú v móde už veľmi dlho. Nadčasové kúsky ako kvalitné modré džínsy, biele tenisky, červené alebo čierne lodičky… K týmto kúskom potom pridajte vždy niečo aktuálne, niečo čo sa vám na súčasných trendoch ozaj páči. Takto celkovému vzhľadu pridáte žiadaný akcent a celkový vzhľad bude harmonický.

Vytvorte si charakteristickú črtu

Aby ste neboli šedou myškou v dave žien, ktoré sa tiež riadia módnymi trendmi, vytvorte si vlastnú charakteristickú črtu, ktorá sa vám páči. Tento prvok sa stane vaším poznávacím znamením, akýmsi autogramom, na základe ktorého vás bude možné rozoznať. Napríklad Dita von Teese je verná ostro-červenému rúžu, Victoria Beckham dlhými voľnými nohavicami až po zem, Amy Winehouse si každý pamätá s jej účesom a čiernymi očnými linkami. Čo by malo charakterizovať vás?

Berte do úvahy svoj vek


Nie je nič horšie, ako mladé dievča odeté tak, že by ste jej tipovali o 20 rokov viac, alebo zrelá žena, ktorá sa snaží vyzerať ako tínedžerka. Oba prípady jednoducho nesedia, a preto by ste mali myslieť na svoj vek. Po určitom období už minisukne nie sú to pravé orechové a veľké výstrihy pôsobia skôr vulgárne a nedôstojne, ako žensky a elegantne.

Vybudujte základ

Stylisti sa zhodujú, že vo vašom šatníku by malo byť 70% základných jednoduchých vecí a 30 % dizajnérskych, extravagantných alebo bláznivých kúskov. Takto sa vám budú výrazné veci jednoducho kombinovať s tými jednoduchými a nebudete toho mať na sebe príliš.

Účes a make-up


Myslite na to, že aj účes a make-up je veľmi dôležitý na to, aby ste vytvárali hramonický celok. Cez deň zvoľte ľahké líčenie, jednoduchý účes alebo praktické zopnuté vlasy. Na večierok sa môžete trochu odviazať a pri oslave zažiarte napríklad vlasovým doplnkom. Nechajte si poradiť, aká farba rúžu vám pasuje a aký typ líčenia či farieb by ste mali zvoliť vzhľadom na svoju farbu pleti a vlasov.

Pred nákupom si to dobre premyslite

Vyhnite sa impulzívnym kúpam, po ktorých do šatníka často zavíta kúsok, ktorý využijete len sporadicky. Pred nákupom si prezrite šatník, prípadne napíšte, aký kúsok by sa vám hodil. Myslite na to, s čím budete danú vec kombinovať a či sa vôbec hodí do vášho celkového konceptu skôr, ako ju zakúpite.

Veríme, že vám tieto tipy pomôžu vo vytváraní prirodzenejších, štýlovejších a krajších outfitov, ktoré odrážajú vaše skutočné ja.

Pozri aj: Najtrendovejší účes leta 2018 vám opticky zoštíhli tvár, zvýrazní lícne kosti a uberie na veku. Takto šikovne ho zvládnete aj vy

Jana, adme.ru

Najnovšie články