Keď v nej chceme niečo nájsť, je to takmer nemožné. 10 vecí, ktoré sa zmestia do každej ženskej kabelky

Lucia Mužlová

Má ju každá žena a nevieme si bez nej predstaviť život. Kabelky sú dnes neoddeliteľnou súčasťou módy a bez tejto praktickej pomôcky sa nezaobíde žiadna žena. Muži by povedali, že odtiaľ vyberieme pomaly aj večeru zloženú z troch chodov. Čo všetko sa ukrýva vo vnútri dámskej kabelky? 

Peňaženka a telefón

Foto: autor

Napriek tomu, že je to jedna z naozaj dôležitých vecí, keď ju v kabelke hľadáme, je to ako hľadať ihlu v kope sena. Nech má naša peňaženka akúkoľvek veľkosť, jej hľadanie pripomína tak trochu Hermionu aj jej začarovanú kabelku. Škoda, že nemáme čarovný prútik. Podobne je to s telefónom. Môže vyzváňať koľko chce, keď ho potrebujeme najviac, nemôžeme ho nájsť.

Tenisky na cvičenie alebo lodičky

Foto: pixabay

Tu sa ženy rozdeľujú na dve skupiny. Jedna nosí v kabelke tenisky preto, že ide ráno alebo po práci cvičiť, druhá skupina kráča do práce v teniskách a v kabelke nosí elegantné lodičky, do ktorých sa v práci prezuje. Verte či nie, žien, ktoré nosia v kabelke aj druhé topánky je čoraz viac.

Antibakteriálny gél vlhčené obrúsky, vreckovky

Foto: autor

V každej ženskej kabelke by ste našli vreckovky, či už klasické alebo vlhčené. Keďže nikdy neviete, akú toaletu počas dňa navštívite, tieto potreby sú snáď to najdôležitejšie, čo v kabelke máme.

Kozmetická taška plná pokladov

Obľúbený rúž, korektor, ceruzka na obočie, maskara, tampóny (keby niečo), krém na ruky, leukoplasty a samozrejme zmatňujúci púder (aby sme sa neleskli) a nejaký parfém. Je to síce polovica kúpeľne, no stále je to predsa len základ! Občas tam prihodíme tabletku proti bolesti hlavy a nejaké gumičky a sponky. Nie je nič horšie, ako keď zistíte, že kozmetická taška je vlastne väčšia, ako vaša kabelka do práce. Keď ale my to naozaj všetko nutne potrebujeme.

Diár

Foto: pixabay

Ak patríte do starej školy, alebo len radi zapisujete svoje myšlienky na papier, potom vo vašej kabelke nesmie chýbať poriadny diár a pero. My ženy toho máme počas dňa naozaj veľa. Okrem pracovných povinností a dead lineov si musíme pamätať, kedy má naše dieťa krúžky, čo nám chýba doma v chladničke a bohužiaľ, ak nechceme v zhone zabudnúť na posedenie s priateľkami, musíme si to dobre poznačiť, najlepšie červeným perom.

Šitíčko alebo priesvitný lak na nechty

Ak nosíte sukne a potrebujete mať silonkové pančuchy, potom viete, o čom je reč. Nie je nič horšie ako očko na pančuchách pred dôležitým stretnutím. Ak nemáte ihlu a niť, dobre vám poslúži aj priesvitný lak na nechty, ktorý zabezpečí, že očko sa nebude ďalej šíriť a vy to stretnutie prežijete bez módneho faux pas.

Náhradná spodná bielizeň

Áno, mnohé ženy nosia v kabelke aj náhradnú spodnú bielizeň. Nikdy neviete, či vás pán Božský nevezme rovno z práce na romantické rande. V tejto situácii je najlepšie pripomenúť si scénu s tzv. „babkovským“ spodným prádlom z filmu Denník Bridget Jonesovej. Stavíme sa, že ste si jeden kus práve do kabelky pribalili aj vy.

Vedeli ste, že žena v priemere vlastní až 21 kusov kabeliek? Je otázne, koľko z nich skutočne pravidelne nosíme. Naša slabosť pre tento módny doplnok nepozná hranice a keď sa do nejakej zamilujeme, jednoducho ju musíme mať. Čo všetko nosíte v kabelke vy?

Pozri aj: Najtrendovejší účes leta 2018 vám opticky zoštíhli tvár, zvýrazní lícne kosti a uberie na veku. Takto šikovne ho zvládnete aj vy

Lucia M.

0
Komentovať