Módni návrhári hovoria: „Ak chcete byť v roku 2018 trendy, mali by ste nosiť tieto veci“

romi

Je tu nový rok a nežnejšie pohlavie sa začína zameriavať na najnovšie módne trendy novej sezóny. Koniec koncov – musíme zostať v obraze, aby sme vedeli na seba upútať želanú pozornosť. Po čom sa teda máme v obchodoch obzerať a čo tam, naopak, máme nechať ležať?

Štylisti nám diktujú módne trendy a pre tento rok kladú dôraz na jemnosť, prírodné farby a harmóniu. Dôležitá nie je len celková harmónia výsledného outfitu, ale aj samotná harmónia v šatníku. Skúste si upratať svoj šatník a možno tam nájdete staršie kúsky, ktoré ste dlho nemali a tento rok ich konečne využijete.

# Blúzky

Najväčším trendom bude bavlna a bavlnené blúzky. Opätovný boom zažijeme pri viktoriánskom štýle. Volániky na rukávoch, výrazné goliere a čipky – to je to, na čo by sa malo v obchode upriamiť vaše oko.

Veľmi módne bude pôsobiť vaša blúzka, ak jej golier ozdobíte stužkou. Kľudne môže byť aj väčšia a kontrastnej farby.

# Košele

Klasická košeľa bude v móde navždy. Ak vlastníte takýto kúsok, nikdy sa ho nezbavujte pretože ho využijete každý rok. Je veľmi ľahké ju dokombinovať a vytvoriť tak veľa možných outfitov.

Košeľa v pánskom štýle vyzerá dobre s obyčajnými rifľami, ktoré môžu byť zdobené farebnou aplikáciou. Ak chcete trochu provokovať, dajte si pod košeľu krajkovaný top a nechajte čo-to odhalené. Ak sa vám zdá, že biela košeľa je príliš formálna, môžete váš outfit oživiť farbenou šatkou alebo výraznejším náhrdelníkom. Aktuálne je v móde kombinácia viacerých tenkých retiazok s rôznymi príveskami.

# Roláky

V chladnejšom období by rolák mal tvoriť základ nášho outfitu. Tak isto aj pre sezónu zima/jar 2018 je rolák základným kúskom. Tento kúsok vyzerá dobre v kombinácií s dlhou sukňou  a bundou.

Okrem klasických rolákov budú tento rok v móde aj volnejšie roláky. Takýto kúsok vyzerá sám o sebe dobre, takže už k nemu nemusíte nič kombinovať a môžete zvoliť aj výraznejšiu farbu. Najviac „in“ pre tohtoročnú sezónu sú farby horčicová, vínovo červená  a fialová.

# Svetre

Tento kúsok nám vie opticky ubrať, ale aj pridať. Preto je na mieste pri výbere svetra veľká opatrnosť. Uprednostňujte voľný strih, okrúhly tvar a veľké rukávy.

Väčšie svetre sú veľmi pohodlné a vyzerajú príjemne, hlavne ak si zvolíte správnu farbu. Do čierneho trafíte farbami ako šedá, béžová, žltá a červená. Krásny detail viete vytvoriť golierom. Štýlové sú ako veľké, tak aj malé goliere, takže sa nemusíte obmedzovať.

https://www.instagram.com/p/BdiZD8Lj721/?tagged=sweater

# Vlnené svetre

Tieto svetre sú tenšie a majú užší strih. Pre rok 2018 sú vybrané svetre z jemnej vlny a s jemným vzorom bez golieru. Takýto kúsok vám nesmie v šatníku chýbať.

https://www.instagram.com/p/BdiRBmPnKeq/?tagged=sweater

Ak máte rady potlač alebo výšivku, venujte pozornosť hlavne folklórnym vzorom, kvetinám a jednoduchým geometrickým tvarom. Veľmi štýlovo však budete pôsobiť aj v obyčajom šedom svetri.

View this post on Instagram

#ootd #love #jeans #cold #sweater #tennishoes

A post shared by Helene F. (@hfien087) on

# Šifónové blúzky

Osobitnou kategóriou sú šifónové blúzky, ktoré sú už niekoľko rokov veľmi populárne. Nie je tomu inak ani v roku 2018, kedy sú opätovne na vrchole rebríčka.

Takýto kúsok je vhodný ako pre business štýl, tak aj pre romanticky naladené ženy, ktoré chcú na seba upútať pozornosť. Ak však nechcete pôsobiť príliš vulgárne, dajte si pod takúto blúzku tričko alebo tielko. Pod bielu transparentnú blúzku si môžete dať tričko s jasným vzorom.

V roku 2018 v sezóne zima/jar budú hlavnou dominantou blúzky a svetre rôznych strihov, farieb a materiálov. Môžete popustiť uzdu svojej fantázii a kombinovať jednoduché kúsky so náročnejšími a vytvárať tak zaujímavé outfity, ktorými upútate na seba želanú pozornosť.

zdroj: babskeveci.sk (Romi K) takprosto.cc

0
Komentovať