Nebojte sa odhaliť bruško aj ramená. Plus size modelky radia, čo by nemalo chýbať v šatníku ženy, ktorá má krásne krivky

Lucia Mužlová

Žena by si za každých okolností mala vedieť zachovať svoju dôstojnosť. Môžete mať dokonalé miery, dokonalý účes a aj make-up, no pokiaľ necháte samú seba klesnúť, stratíte to čaro. Ako ale sofistikovane prezentovať svoje silné stránky, aj keď nemáte dokonalé miery? Na túto otázku odpovedali plus size modelky.

Toto sú pravidlá, ktoré odporúčajú dodržiavať všetkým ženám, ktoré majú krivky. V spojení so zdravým sebavedomím a inteligenciou budete na svoje okolie pôsobiť naozaj elegantne a šarmantne. A to za každých okolností.

Prvá plus size modelka Lotyšska bola Tatyana Matskevich, ktorá odporúča nasledovné tipy:


Ženy, ktoré majú postavu presýpacích hodín alebo hrušky by mali vždy zdôrazňovať svoj pás. Najlepšie vám k tomu pomôže opasok.

Ak nosíte šaty alebo sukne, ich dĺžka by mala byť po kolená alebo dlhšia. Ak máte silnejšie nohy, sukne vedia dobre zamaskovať nedokonalosti. Zvoľte „áčkový“ strih a správnu dĺžku a budete vyzerať skvelo.

Ak máte väčšie bruško a chcete nosiť užšie šaty, najlepšie ho zakryjete opaskom, ktorý je hrubší. Zdôrazníte pás a boky a vaša postava bude vyzerať atraktívnejšie a žensky.


Čo sa topánok týka, najlepšie je zvoliť také, ktoré majú opätok. Vyhnite sa členkovým topánkam, ktoré vám zbytočne skracujú nohy. Ak nosíte pančuchy, mali by mať odtieň podobný, ako topánky. To však platí len pri tmavých farbách.

Tylovým sukniam sa vyhnite, nebudú na vás vyzerať dobre, nech majú akúkoľvek dĺžku.

Veľmi známou plus size modelkou svetových mól je Ashley Graham. Tá dáva ženám nasledovné rady:

Článok pokračuje pod videom ↓

View this post on Instagram

uniform.

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on


Ak máte väčšie stehná, nemusíte sa báť užších nohavíc. Čomu sa ale určite vyhnite sú výšivky, ornamenty a stužky.

Ak máte úzky pás a širšie boky, nemusíte sa báť ani kratších topov. Zvýraznia vaše bruško a v kombinácii so sukňou alebo nohavicami je toto naozaj takmer až víťazná kombinácia.


Ak ešte nevlastníte čiernu koženú bundu, určite by ste sa po nej mali poobzerať. Žena s plnými krivkami v nej takisto môže vyzerať dokonalo. Stačí objaviť správny strih a materiál, ktorý hlavne nevyzerá lacno.

Modelka Jenna Kutcher zase tvrdí, že ženy by si mali vyberať len oblečenie v ich veľkosti. Odporúča nasledovné tipy:

View this post on Instagram

I love you with my whole booty — I would say heart, but my bum is bigger! For years I hated my "thunder thighs" and bubble butt but now I see them for their strength and their ability to carry me through each day. 🍑 These days, sliding into jeans is a total triumph! It's been surreal watching my body change and grow and transform in this season and I'm embracing each inch because it means we're one step closer to meeting our miracle babe! These @nydj ankle, pull-on jeans have been a lifesaver as I transition into maternity jeans! Trust me, expandable waistbands can be your best friend! 👖 What is something you've learned to love about your body over time? Tell me below! #jennaxnydj #nydj

A post shared by JENNA KUTCHER (@jennakutcher) on


Keď si oblečiete niečo menšie, môžete dokonca vyzerať smiešne. Naopak teraz veľmi populárne over size kúsky vám pridajú ďalšie nechcené kilogramy navyše. Nebudete mať žiadne krivky a to je v prípade ženských kriviek naozaj krok vedľa.

Top kombinácia je top s 3/4 rukávom a nohavice s dĺžkou 7/8.

Nepozerajte sa na trendy. Oblečte si to, čo vám pristane a buďte hlavne sama sebou. Trendy sú fajn, ak ich radi sledujete, je to len plus, no je potrebné si uvedomiť, akej postave daný trend sedí, a ktorá by sa mu naopak mala radšej oblúkom vyhýbať.

View this post on Instagram

Things I am LOVING right now: 1️⃣ Ice cream, like crazy. That’s my one big craving of the moment. That and raspberries, so yea. 2️⃣ Recording podcasts. I mean, I get to talk to amazing women and you get to tune in, how cool is the @goaldiggerpodcast? 3️⃣ Outfits that don’t aren’t tight and might not require a bra (like this dress!) I’ll take anything that isn’t clinging to my changing bod these days! 4️⃣ Feeling my baby kick. I can’t even tell you how crazy/cool/surreal it is after all that we’ve been through. 5️⃣ Pinterest! I’m pinning up a storm: nursery plans, outfit ideas, and of course business stuff too! ✨ So there ya have it, random things I’m excited about over here. Now it’s your turn: what are you obsessed with these days? Seriously, tell me below! #kutchersinkihei

A post shared by JENNA KUTCHER (@jennakutcher) on


Zdôrazňujte a zahaľujte toč, čo chcete, aby bolo nenápadné. Ak máte pekné nohy, vystavujte ich. Ak je nejaká problematická partia, ktorú chcete zakryť, väčšinou na to slúži jednoduchý trik. Na tieto partie vždy noste tmavšie odtiene. Napríklad ak máte pekné ramená a poprsie spolu s pásom, dajte si bielu blúzku. Ak máte väčšie boky, oblečte si k nej úzku tmavomodrú pencil skirt, úzku sukňu, ktorá zvýrazňuje pás a urobí vám ženskú postavu.

Ak nemáte dokonalú postavu, sú dve veci, ktoré si nikdy neobliekajte. Prvá je overal, druhou sú príliš vzorované šaty, sukne alebo topy, ktoré môžu pridať nie len kilogramy, ale aj vek.

Hrubé vlnené svetre vymeňte za tenkú pleteninu alebo kvalitný kašmír.


Príliš voľné tuniky a šaty, ktoré vašej postave nedodajú žiadny tvar.

Farebné potlače preč. Tu musí mať žena naozaj ten správny cit pre módu, aby sa naučila kombinovať oblečenie s potlačou tak, aby jej nepridávalo kilogramy.

Máte nejaké triky, ktoré využívate aj vy? Dajte nám o nich vedieť do komentárov.

Pozri aj: Novým trendom je kratšia sexy ofina. 20+ žien, ktoré sú dôkazom toho, že keď zmeníte účes, zmeníte absolútne všetko

Lucia M., adme.ru

Najnovšie články