Žena je ako víno, čím staršia, tým krajšia! To, že máte 40 a viac ešte neznamená, že sa nemôžete obliekať ako pravá Talianka!

Monizz

Šiat je veľa, no výber úzky? U nás to nie je nič nové. Slovenské ženy sú totiž známe tým, že veľa nakupujú, no celkom zbytočne. V konečnom dôsledku dve tretiny svojho šatníka vôbec nenosia. Zato Talianky majú šatníky poloprázdne a vždy vyzerajú ako dámy. Ako to len robia?

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Jednoducho. Talianky sú preslávené svojou láskou k jednoduchosti. Radi si kupujú nadčasové veci, ktoré kombinujú s krásnymi šperkami, bižutériou či šatkami. Doplnkov veľa, vecí málo. Ak sa budete riadiť týmto heslom, aj z vás môže byť diva, po ktorej bude túžiť každé mužské oko. A viete ako sa hovorí? Že Talianky zrejú ako víno. Čím sú staršie, tým sú príťažlivejšie. Prečo by ste nemohli byť aj vy?

Štýl, elegancia, klasika

Základným šatníkom ženy nad 40 rokov by mali byť jednoduché a elegantné kúsky, ktoré nehýria krikľavými farbami, ale upozorňujú na ženskosť a pôvab veku. Odborníci z oblasti módy preto všetkým ženám v najlepšom veku radia vyberať z troch kritérií – byť elegantná, byť štýlová a byť klasická. Takejto žene totiž nikdy nič nebude chýbať.

takprosto.cc

Taliansky štýl obliekania je charakteristický jednoduchosťou a pohodlnosťou. Čo viac by sme vlastne chceli? Cítiť sa krásna a zároveň uvoľnená, bez našponovaných pančúch, obopínajúcich sák či utiahnutých opaskov.

takprosto.cc

Taliansky štýl sú rozhodne sukne v dĺžke midi. Nikdy nie mini ani maxi. Maxi tak akurát šaty v lete a mini absolútne nič. Tento trend platí tak pri ženách v strednom veku, ako mi mladých dievčatách. Elegantná Talianka nikdy neukáže nohy nad kolenami. Sukne sú väčšinou jednoduchých strihov, pri zrelých ženách prevažne puzdrové, no mnohé sa nehanbia ani za ľahkú roztopašnú sukňu áčkového strihu.

takprosto.cc
takprosto.cc

Pri nosení nohavíc sú Talianky bez obmedzení. Nech sú akéhokoľvek strihu, vždy sú však v jednej farbe. Talianky disponujúce často širším pozadím totiž dobre vedia, že vzory postave škodia a obzvlášť na nohách.

takprosto.cc

Blúzky a košele sú presne to, čo robí taliansky štýl obliekania takým pôvabným. Celé roky sa v Taliansku uprednostňovali voľné materiály bez upätých strihov. Nech si už vyberiete akýkoľvek materiál, blúzka bude vždy to, čo vás spraví krásnou, nech sa cítite akokoľvek.

takprosto.cc
takprosto.cc

Blúzka, sveter či rolák a na ňom teplý jesenný kabátik. Presne to je obraz Talianok počas jarných alebo jesenných prechádzok mestom.

takprosto.cc

Talianky si potrpia na zvodnosť, preto sa neboja farbičiek. Mejkap talianskych žien nepotrebuje veľa, keďže sú poväčšine prirodzene snedé, no pointa ich mejkapu spočíva skôr v zvodných očných linkách či upravených perách a obočí. Neboja sa obliecť jednoducho a do vlasov si pripnúť niečo, čo okoloidúcim vyráža dych. Napríklad veľkú mašľu alebo ležérnu šatku.

takprosto.cc

Najkrajším prvkom, ktorý sa z Talianska v istom období dostal do celého sveta, boli slnečné okuliare. Spočiatku bola ich úloha čisto praktická. V Taliansku sa slnko svietiť nebojí, preto sa obyvatelia tejto krajiny uchýlili k hromadnému noseniu slnečných okuliarov. Po čase, keď sa do Talianska dostávalo čoraz viac turistov, si tento trend obľúbili mnohí. A dnes je zo slnečných okuliarov hotová mánia. Nosí ich každý. Talianov nevynímajúc.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články