Módne tipy priamo z Paríža! Inšpirujte sa nezameniteľným štýlom krásnych Francúzok

KatkaR

Paríž – mesto romantiky a lásky, umenia, kultúry a v neposlednom rade mesto módy. Toto spojenie asi nepočujete prvý a zaručene ani poslednýkrát a má to svoje dôvody. Parížanky patria totiž medzi ženy s nezameniteľným a vycibreným vkusom a štýlom, ktorý je pre svoju charakteristickú originalitu napodobňovaný i obdivovaný ženami na celom svete. My vám prinášame zaručené tipy, vďaka ktorým môžete aj vy v zlomku sekundy vyzerať ako okúzľujúca Parížanka.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Synonymami francúzskeho štýlu v  obliekaní a móde je niekoľko jednoduchých pojmov – jemné a pokojné farby, jemnosť a elegancia tvarov, kvalita a dobrý strih. Tento štýl sa riadi heslom “menej je niekedy viac“ a stavia kartu na klasiku, ktorá z módy len tak  ľahko nezmizne.

#2 Jednotlivé kúsky parížskeho outfitu možno neočaria okolie svojím pátosom, keďže každý z nich by mal byť čo najjednoduchší a najminimalistickejší. Ich prednosť však spočíva v tom, že ide vždy o perfektne sadnúce veci z krásnych prírodných materiálov.

pinterest.com

#3 Obliekanie sa vo francúzskom štýle je v podstate kombináciou praktickosti, elegancie, originality, luxusu a ležérnosti.

pinterest.com

#4 Ak sa chcete obliekať ako pravá Parížanka, nebojte sa kombinovať neobvyklé a zároveň extrémne elegantné kúsky v rámci jedného outfitu a nosiť ich úplne klasickým spôsobom. A, naopak, nezabúdajte, že aj tie najobyčajnejšie kúsky môžete nosiť po svojom – originálne a nekonvenčne.

#5 Čo sa týka doplnkov, Francúzky v tom majú jasno – minimalizmus je pre nich aj v tomto prípade najlepšou voľbou. Keď sa prechádzate po krásnych uliciach Paríža, stretnete iba veľmi málo domácich žien, ktoré by boli ovešané masívnymi náhrdelníkmi, náušnicami či náramkami. Naopak, to, čo milujú a na čo nedajú dopustiť, sú rôzne baretky, šatky, šály a klobúčiky.

pinterest.com

#6 Sivá farba z vás zákonite nemusí urobiť sivú myšku. Práve naopak! Správna kombinácia viacerých odtieňov tejto farby z vás urobí módnu ikonu.

pinterest.com

#7 Osobitú pozornosť by ste pri výbere svojho outfitu mali venovať na prvý pohľad veľmi obyčajnému kúsku, ktorý vám však dopomôže k neobyčajnému vzhľadu. Reč je o klasickej bielej blúzke, ktorú ľahko zoženiete aj v skrini svojho partnera. Tento nadčasový kúsok si môžete jemne zastrčiť do nohavíc alebo obľúbenej sukne.

pinterest.com

#8 Čo sa týka vymedzenia francúzskeho štýlu, táto oblasť neposkytuje veľký priestor neobmedzeným možnostiam a módnym novinkám. V priebehu rokov sa tento štýl už dostatočne vyšpecifikoval a jeho základ tvoria kvalitné a nadčasové kúsky, ktoré jednotlivé generácie už len prispôsobujú najnovším módnym trendom. Medzi stále hviezdy patria napríklad povestné roláčiky, pásiky a svetríky všetkých tvarov, farieb i veľkostí.

pinterest.com

#9 Veľmi elegantne a príjemne môže pôsobiť aj kombinácia viacerých odtieňov jednej farby. Na obrázku môžeme vidieť hru s elegantnými a štýlovými farbami a odtieňmi, ktoré tvoria v poslednej farbe prím nielen v líčení či interiérovom dizajne, ale rovnako aj v móde a obliekaní. Ide o tzv. taupe, o ktorom sme písali nedávno.

#10 Keď ide o voľbu odtieňov, francúzske ženy v tom majú zase raz jasno – vsádzajú na praktickosť a eleganciu. Víťazmi sú teda všetky odtiene čiernej, bielej, šedej, hnedej či béžovej a nevyhýbajú sa ani tmavomodrej a tmavozelenej farbe.

pinterest.com

Tak čo dámy, našli ste sa v pôvabnom parížskom štýle aj vy? Viete si predstaviť takéto kúsky aj vo vlastnom šatníku alebo preferujete iný štýl obliekania? Dajte nám vedieť.

zdroj: babskeveci.sk (Katuš)

Najnovšie články