Všetko, čo ste chceli vedieť o farbe, ktorá bude trendom v roku 2018! Na oblečení, na perách či očiach, no v pozore buďte aj pri kúpe bytových doplnkov či nábytku

Lucia Mužlová

Farbou posledných mesiacov bola vínová, prípadne všetky jej odtiene. Rok 2018 si pre nás pripravil niečo nové, no už teraz sa názory rozdeľujú. Buď ju milujete, alebo nenávidíte. Farbou roku 2018 bude tzv. „taupe“. Je to niečo medzi šedou, hnedou, fialovou, jednoducho mix týchto odtieňov v mnohých variáciách. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je to jeden z najuniverzálnejších odtieňov, čo sa líčenia týka. Skvelá studená na obočie, kontúrovanie, ale aj zvýraznenie oka či trochu netradične – pier.

Článok pokračuje pod videom ↓

Do tejto farby však nie sú zamilovaní len make-up umelci. Svoju inšpiráciu v nej našli aj módni návrhári, ale aj interiéroví dizajnéri. Poďme si ukázať všetky tváre tohto pomerne jedinečného odtieňu. My vás presvedčíme, že nuda to nebude, a ak túto farbu zakomponujete či už do šatníku, zbierky kozmetiky alebo pri zariaďovaní bytu, máte vyhraté!

Táto jedinečná farba sa dá dobre kombinovať, je elegantná, rafinovaná a už teraz ju niektorí nazývajú „univerzálnou“. Vybrali sme kategórie: Móda, Interiér a doplnky a Líčenie a ukážeme vám, ako vyzerá v rôznych prevedeniach.

Móda

Tu sa dá naozaj hovoriť o ideálnej univerzálnej farbe. Ak máte rady béžovú, prípadne šedú, máte vyhraté. Taupe odtieň vyzerá skvele na kabáte, prípadne na topánkach alebo kabelke. Tejto farby sa nemusí báť nikto, ani ryšavky, ani bacuľky. Najlepšie ladí s bielou, čiernou, prípadne s džínsovinou.

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest

Interiér a doplnky

Ak milujete minimalizmus a jemné doplnky, jednoducho čistý štýl, taupe odtieň je skvelou voľbou. Dobre sa kombinuje s drevom, ale aj kovom. Vynikne napr. ako farba len na jednej stene v izbe. Pohovka tejto farby tiež nie je zlou voľbou, pokiaľ zvolíte vankúšiky v kontrastnej farbe. Nebojte sa túto farbu zakombinovať aj do kúpeľne alebo kuchyne.

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest

Líčenie

Ako som už v úvode spomínala, taupe je jednoducho ideálny odtieň, čo sa líčenia týka. Ak ho máte vo forme očného tieňu, vykúzlite krásne prechody, prípadne ho môžete naniesť aj na celé viečko. Na perách vyzerá možno trochu zvláštne, niekto by povedal, že až mŕtvolne, ale verte mi, toto je dnes naozaj trend. Každá žena však musí zvoliť svoj odtieň, inak naozaj môžete pôsobiť mŕtvolným dojmom. Na nechtoch vyzerá elegantne a ešte je tu jedna dôležitá poznámka. Taupe odtieň vyzerá pri líčení najlepšie, keď je matný. Na príležitosti by som preto zvolila trochu lesku a trblietok, ale na bežné denné nosenie je matná jednoducho výhrou! Taktiež som dlho hľadala ten správny odtieň na kontúrovanie tváre. Taupe je moja stávka na istotu.

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest
pinterest

Tip na líčenie v týchto farbách nájdete v tomto videu. Určite odporúčam aspoň vyskúšať.

Pozri aj: Nikto neveril, že to nie je z obchodu! V lese som pozbierala popadané gaštany, žalude a šišky a toto som vyrobila pre každého člena rodiny

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články