Džínsy môžete nosiť aj po 50 a vyzerať v nich perfektne! Stačí, ak budete poznať tieto 3 zlaté pravidlá, ktoré z vás urobia štýlovú ženu

Lucia Mužlová

Nie nadarmo sa hovorí, že žena je ako víno. Čím je staršia, tým je krajšia. Ženy v tomto veku už majú čo to za sebou, majú rodiny, kariéru a hlavne skúsenosti. To však nie je dôvod, aby nemohli vyzerať aj v tomto krásnom veku štýlovo. Aj módni kritici hovoria, že hlavným problémom týchto žien je to, že postupne začínajú nosiť jednoduché veci, ktoré pôsobia príliš prísne a neoriginálne. Kedy ste na sebe naposledy mali džínsy?

Článok pokračuje pod videom ↓

Denim vždy pôsobí mladistvo, no treba vedieť, ako v tomto veku kombinovať. Nechceme predsa pôsobiť ako stará, čo chcela mladou byť. Každopádne, aj vo vyššom veku nie je žiadny dôvod na to, aby ste džínsy prestali nosiť, práve naopak. Ak si chcete vybrať tie ideálne, mali by ste poznať tieto pravidlá.

Móda ide niekedy bokom

Každá máme inú postavu, a teda je dobré vedieť, čo nám sedí najlepšie. Bedrové džínsy alebo také, čo sú slim fit a teda príliš obtiahnuté, to všetko ide bokom a je to v istom veku tabu. Vyskúšajte džínsy s vysokým pásom, ktoré pomôžu zakryť problematické partie bruška. Bedrové nohavice a vytŕčajúce spodné prádlo? To nie je nič pre dámy v najlepšom veku.

View this post on Instagram

Aquela modelagem levanta bumbum!💥😍✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓ ↘(62)99259-5018 (Whatsapp) – Aquele JEANS perfeito e moderno que você procura está aqui na↘woordsjeans: – Ótima qualidade e preços incríveis💰. 👀Seja um revendedor de sucesso 👏👏! – ↘@woordspremium. ↘@woordspremium. – Compre agora:↘ATACADO/VAREJO ↘(62)994380857 (Whatsapp) ↘(62)998315113 🚚|Atacado Envia pra todo o Brasil . – ⚠|Vendas Varejo na loja física . ☛|Endereço da loja: 🏢|Galeria Via Goiânia . 🚩|Lojas 3 e 4 . – 🏴|Rua 67 b/esquina com Avenida Contorno . 🏳|Qd 170 . – – GOIÂNIA GO . – – – – #moda #modafeminina #modagirls #girls #Revendedor #Atacado44 #EquipeWoords #WOORDSSPECIALCONCEPT #woordspecialconcept #jeans #perfeito #woordspremium #sigaseucoração#sigaseuestilo #sigaawoords #vocênamoda #inovejeans #venhaser #revendedor #desucesso

A post shared by woords premium (@woordspremium) on

Vyhnite sa takisto strihom, ktoré sa vracajú do 90. rokov. Na také džínsy by ste potrebovali perfektnú postavu. Skúste radšej také, ktoré budú strihané nad členkami. Predlžujú postavu a vyzerajú veľmi módne. Ak ste vysoká a štíhla, pokojne si vyberte džínsy, ktoré budú trochu vydraté na kolenách. Dodá vám to šmrnc.

Farba a textúra

Rôzne strapce, diery, kresby, výšivky a aplikácie nie sú pre vás vhodné. Navyše, takéto džínsy sa pomerne ťažko kombinujú s ďalšími kúskami. Najlepším riešením sú jednofarebné džínsy odtieňov, ako napríklad tmavomodrá, kobaltová, zafírová, berlínska azúrová. Na leto pokojne zvoľte svetlejšiu modrú, prípadne šedú, béžovú alebo ružovú. Vyhýbajte sa krikľavým farbám. Drobné škrabance alebo diery sú vítané, musí to však byť decentné.

Správne kombo

Výber správnych džínsov je len polovica úspechu. Dôležité je aj to, čo k nim nakombinujete. Celý váš outfit by mal byť štruktúrovaný, moderný a mal by vyjadrovať vašu osobnosť. Džínsy kombinujte s jednofarebnými tričkami, košeľami, blúzkami, vestami, a aj bundami či sakom. Nezabudnite aj na doplnky ako šatky, náhrdelníky, náušnice, opasky a kabelky s topánkami.

So správnymi džínsami môžete dobiť svet. Koniec koncov, je to predsa ten najuniverzálnejší kúsok vo vašom šatníku. Nebojte sa ich nosiť a kombinovať. Džínsy môžete nosiť aj na formálnejšie udalosti, a preto by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy.

Pozri aj: Žiadne podpätky, náušnice ani roztrhané džínsy! Módni experti v roku 2018 prísne varujú pred nosením týchto vecí

Lucia M.