Ďalšie porušenie protokolu, ktoré kráľovnú Alžbetu nepotešilo. Meghan urobila rovnakú chybu ako kedysi Kate

Lucia Horáková

Od svadby princa Harryho s bývalou americkou herečkou Meghan Markle ubehlo už niečo vyše troch mesiacov, no predovšetkým nová vojvodkyňa sa stala stredobodom všetkej pozornosti. Stala sa miláčikom verejnosti, ktorá ju s obrovským záujmom sleduje.

Meghan sa behom pár týždňov stala módnou ikonou, ktorá sa na verejnosti objavujú vždy dokonale upravená a nemožno jej vytknúť ani jednu chybičku. Teda až na pravidelné porušovanie kráľovského protokolu, ktorý by mala ako manželka princa Harryho dodržiavať.


Tesne po svadbe sa na spoločenskej udalosti objavila s odhalenými ramenami, čo nie je až tak v poriadku so zásadami, ktoré vyžaduje kráľovná, minulý týždeň opäť siahla po kúsku, ktorý určite Alžbetu ani trošku nepotešil. Meghan si totiž zašla na oficiálne charitatívne podujatie v čiernych šatách, ktoré jej siahali vysoko nad kolená. Podľa kráľovského protokolu porušila hneď dve striktné pravidlá.

Prečo nespĺňali šaty kráľovský protokol?

Meghan vsadila na čierne šaty sakového strihu, ktoré síce vyzerali veľmi vkusne a štýlovo, no boli prikrátke. Podľa protokolu by mali šaty siahať po kolená, kratšie sú neprípustné. Ďalšou chybou bola farba. Čierna je dovolená len v prípade smútočných udalostí, no v Meghaninom šatníku sa práve táto farba objavuje pomerne často a ako sa zdá, nehodlá sa jej vzdať.


Nie je v tom sama

Meghan však nie je jediná, ktorá neodhadla dĺžku šiat. Rovnakú chybu kedysi urobila aj princezná Diana, či dokonca vojvodkyňa Kate, ktorá si už za niekoľko rokov na kráľovskom dvore dokonale naštudovala protokol a chybičku spraví len málokedy. Samozrejme, z pohľadu verejnosti na tom nie je nič zlé, už len z toho dôvodu, že tak ako Kate i Meghan majú krásne štíhle nohy a občas si môžu dovoliť obliecť aj kratšie šaty. Otázne ale je, čo na to hovorí samotná kráľovná.

Mnohí sú ale presvedčení o tom, že Meghan si voľnejší štýl môže dovoliť, nakoľko jej manžel sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nestane kráľom. Prísnejšie je posudzovaná Kate, ako manželka priameho následníka na britský kráľovský trón.


Pozri aj: Slovenský herec sa tajne oženil pod holým nebom. Toto je prvá fotka šťastných mladomanželov

Lucy, dailymail.co.uk

0
Komentovať