Táto kombinácia farieb z vás urobí skutočnú kráľovnú všade, kam prídete! 12 tipov, ktoré by ste mali poznať, ak chcete žiariť

KatkaR

Vedeli ste, že tajomstvo úspechu štýlového a zladene pôsobiaceho imidžu každej ženy spočíva v správnej kombinácii farieb? Slávni módni poradcovia a dizajnéri pritom  nežnému pohlaviu radia jediné – menej je niekedy viac a v rámci jedného outfitu vám stačí skombinovať 2-3 farby, ktorými však upútate pozornosť na 100%.

Článok pokračuje pod videom ↓

Reč však nie je o nesmrteľnej kombinácii čiernej a bielej, aj keď čierna bude i v tomto prípade jednou z dvoch základných farieb. Bielu však vystrieda vášnivá a energická červená, a tak sa stanete nositeľkou farebnej kombinácie, ktorá z vás urobí hviezdu každej spoločnosti. Červená je farba života a sexuality a čierna je zase charakterizovaná ako dominujúca a elegantná farba. Zdá sa, že na popularitu nadčasových červeno-čiernych outfitov nemá dosah ani rozmarná a premenlivá móda, a preto sa môžete pokojne nechať inšpirovať niektorými z nasledujúcich a vybrať sa do ulíc v tom z nich, ktorý vám padne do oka!

#1 Červené šaty sú výbornou voľbou napríklad počas vysnívanej dovolenky, prípadne na nejaké slávnostné podujatie. Ak ste majiteľkou ebenovo čiernych vlasov, sila kontrastu urobí v tomto prípade svoje a váš luxusný vzhľad oslní všetkých prítomných. Samozrejme, ak sa vaša blond alebo ryšavá hriva na kontrastnej hre nedokáže zúčastniť, môžete to rýchlo napraviť pomocou čiernych doplnkov, kabelky alebo topánok.

pinterest.com

#2 Menej formálny outfit si môžete zvoliť napríklad na rande alebo prechádzku s priateľkami. Či už sa rozhodnete pre čierny top skombinovaný s červenými nohavicami, prípadne sukňou alebo pohodlné červené šaty, cez ktoré si prehodíte čiernu koženkovú bundu, pozornosť pritiahnete tak či tak.

// red dress + black suede jacket s/s18 soon in stores #NewCollection #StayTuned @hopefashionofficial

Gepostet von HOPE Fashion am Montag, 29. Januar 2018

Let’s have a look 👀..#julstomacelli #blacknred #mexicodf #castillodechapultepec #julstrips2017 #julstrips

Gepostet von Julieta Tomacelli am Mittwoch, 15. November 2017

#3 Ak však premýšľate, ako pôsobiť čo najuvoľnenejšie a nechcete priťahovať zrak všetkých okoloidúcich červenými šatami, môžete sa jednoducho pohrať s maličkosťami. Červená môže byť malým oživujúcim detailom, či už pôjde o detail v podobe lodičiek, baretky alebo tenkého opasku, ktorým ozdobíte bežné čierne šaty.

pinterest.com

#4 Ak sa rozhodnete pre červený vrchný diel (svetrík, blúzu alebo jednoduché tričko), môžete tým perfektne oživiť spodný diel svojho outfitu (sukňu, džínsy alebo elegantné čierne nohavice).

#5  Opačná kombinácia – čierny vrchný diel a červený spodný diel – je zase tak trochu pokojnejšia a nepritiahne toľko pozornosti ako jej predošlá alternatíva.

#6 Pre tie, ktorým sa kombinácia čiernej a červenej zdá byť až príliš fádna, alebo naopak, príliš extravagantná, sme pripravili aj verziu s pridaním bielych prvkov. Zabijete tak dve muchy jednou ranou – stále budete spĺňať pravidlo “nie viac ako tri farby v rámci jedného outfitu“, no váš celkový imidž nebude pôsobiť tak vyhranene.

youtube.com

#7 Jedna z farieb môže slúžiť aj ako základný detail, ktorý dodá celému outfitu osobité kúzlo. Tento módny trik je určený najmä pre ženy, ktoré sú fanúšičkami čiernej i červenej, no preferujú ich radšej na doplnkoch než priamo na šatách. S týmito farbami sa môžete naozaj vyblázniť – rozhodnite sa napríklad pre čierne šaty s červenou potlačou si prvkami, červenú kabelku s červeným pútkom alebo červené či čierne prstene, náušnice alebo náramky, ktoré vášmu vzhľadu dodajú nádych hravosti.

facebook.com

#8 Dostávame sa k jednoznačnej klasike celého červeno-červeného žánru – čierne nohavice, čierna blúzka a červený kabát klasického strihu. Tento outfit z vás urobí pravú dámu a symbol elegancie.

facebook.com

#9 Červená a čierna nie sú iba farbami oblečenia. Čo tak pohrať sa s nimi aj v rámci make-upu a stylingu? Kombinovať môžete naozaj rôznorodo – čierne nechty, krvavo červené pery, čierna linka, červené doplnky vo vlasoch. Jedno je však zaručené: takýto make-up zdôrazní vašu ženskú i tajomnú stránku a z vás sa stane skutočná femme fatale.

facebook.com

#10 Celkové kúzlo vášho obľúbeného červeného kabátu a outfitu ladeného do čiernej farby ešte viac podčiarknete výraznými červenými doplnkami.

#11 Kombináciu červenej a čiernej by ste mali zo svojho repertoáru vynechať v prípade, že posledné, po čom túžite, je pozornosť vášho okolia. Táto kombinácia je totiž preferovaná odvážnymi a sebavedomými ženami, ktoré sú si isté samy sebou a ktoré sa neboja ukázať svoju nadradenosť.

pinterest.com

Kombinácia červenej a čiernej dokáže veľmi efektívne odpútať pozornosť od problematických bokov či nôh a je vhodná ako na pracovný pohovor, tak na príjemnú jarnú prechádzku s priateľmi, rodinnú oslavu či odviazanú párty, na ktorej je vaším hlavným cieľom zaujať silnejšie pohlavie a zaflirtovať si. Tak čo, na ktorú príležitosť si čierno-červenú kombináciu zvolíte najbližšie?

Potri aj: Toto je posledné Hawkingove varovanie pred jeho smrťou. Nad týmito slovami by sa mal zamyslieť každý z nás

Katuš, takprosto.cc

Najnovšie články