Niekedy bola úplne „out“ no v roku 2018 je opäť v móde! Zabudnite na melír, radikálne strihy a klasické farbenie

Banana

Omrzel vás už stále ten istý účes a chceli by ste zmenu? Oživiť svoj vzhľad môžete aj inak ako farbením, melírom alebo radikálnym skrátením vlasov. Čo tak dať šancu ofine? Vyzerá predsa tak sviežo, hravo a ženy s ňou vyzerajú o niekoľko rokov mladšie. Navyše, máte na výber množstvo typov, z ktorých si vyberie každá. Rovná uhladená ofina, šikmý zostrih alebo rozstrapatený ľahko nedbalý štýl? Rok 2018 prináša do módy nasledujúce strihy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak si myslíte, že ofina vám nepristane, možno ste len nenašli ten správny strih. Veríme, že nasledujúce tipy vás inšpirujú a vykročíte v ústrety malej ale pozitívnej zmene. Nový strih vám dodá energiu!

Rovne zastrihnutá ofina

Tento štýl svedčí najmä ženám, ktoré majú prirodzene rovné vlasy, takže sa nemusia namáhať so žehlením ofiny do perfektného stavu. Ak máte hustejšie vlasy, rozhodne by ste mali staviť na tento typ. Ofina sa hodí ženám s oválnou i okrúhlou tvárou, no dámy s hranatými črtami tváre by mali zvoliť skôr iné možnosti. Precízny rovný strih len zvýrazňuje štvorcový typ tváre.

https://www.instagram.com/p/BNrF94HjaM8/?tagged=bangshair

Šikmý strih

Pôsobí obzvlášť dievčensky, no zároveň elegantne. Výhodou je, že ak vás šikmo zostrihnutá ofina omrzí alebo chcete meniť imidž častejšie, jednoducho ju zopnete na bok. Svedčí akémukoľvek typu tváre, no pre ženy s veľmi krátkym čelom odporúčame iný typ. Skvele vyzerá najmä s vlasmi, ktoré sú taktiež zostrihané do postupna. Môžete zvoliť decentnejší strih odkrývajúci väčšinu čela (ako napríklad u Jennifer Aniston) alebo si ofinu zostrihajte viac a získate dievčenskejší look.

Sympatická nedbalosť

Mierne strapatý vzhľad, akoby nedbalo upravené vlasy vyzerajú veľmi prirodzene a sú obľúbené najmä u celebrít. S takouto ofinou nebudete mať nikdy veľa práce a nech ju rukou „rozhrabnete“ na akúkoľvek stranu, vždy vyzerá skvele. Môžete ju nosiť rovno alebo do strán a prospeje aj ženám s pomerne krátkou tvárou, pretože ju opticky predĺži.

https://www.instagram.com/p/88M855RE0t/?tagged=bangscut

Krátka ofina

View this post on Instagram

Pop of purple at the ends by @stevieannesmith at @smithanddavissalon with ✂️@briasalvador ! Check out the full formula below👇 . . . Formula: First did a backcombing ombre technique and used Blondor with 9% Processed 30 minutes. Shampooed then 10 minutes with Color Post Treatment. Blow dried. Painted in COLOR TOUCH Relights equal parts 1:1:1 of /03, /00, /34 + 2 parts 1.9% alternating with 2:1 parts Color Touch 0/00 + 0/68 + 2 parts 1.9% . . . #WellaHair #WellaColor #haircolor #hairgoals #hairinspiration #pinkhair #pink #purple #purplehair #violet #violethair #longhair #highlights #hairinspo #hairoftheday #hotd #instahair #blondme #summerhair #hairpainting #babylights #bangs #bangshair #hairwithbangs

A post shared by Wella Professionals (@wellahair) on

Ak nemáte príliš vysoké čelo, rozhodne skúste túto trochu viac extravagantnejšiu možnosť. Asi najštýlovejší zo strihov o vás bude prezrádzať, že máte dobrý vkus a nebojíte sa zmeny. Aj keď nepristane každej z nás, pre odvážnejšie dámy bude tým pravým orechovým.

Osviežte sa farbou

Ak ste za každý experiment a zmena vzhľadu vás láka častejšie, toto je skvelá možnosť, ako zaujať. Skúste oživiť svoju tvár sviežim melírom. Pre začiatok celkom postačí aj zosvetlenie koncov alebo o odtieň tmavšie pramene. Ak ste extravagantná duša, nebojte sa vyblázniť s farbami. Výber je len na vás.

View this post on Instagram

🍓 🍑 smoothie inspired ••

A post shared by Mason Jane Zimmer (@masonjanehair) on

Pozri aj: Lekári dávajú za túto diétu ruku do ohňa: Už za 14 dní sa budete cítiť ako vymenení a pritom nemusíte hladovať ani toho zmeniť veľa

zdroj: Jana