20+ módnych pravidiel etikety nosenia spodného prádla. Takto by mala vyzerať každá elegantná dáma

Lucia Horáková

Spodná bielizeň môže maskovať nedostatky vašej postavy, čím vám dodá vyššie sebavedomie, no zároveň vďaka nej môžete urobiť aj veľmi ľahko zlý dojem. Treba preto brať veľký ohľad aj na detaily, ktoré sú mimoriadne dôležité.

Možno by ste si to ani neboli nikdy pomysleli, aký veľký význam zohráva výber správnej spodnej bielizne či silonkových pančúch. Ak však budete poznať základné pravidlá etikety, odteraz s tým nebudete mať žiadny problém.

Priesvitné blúzky

Ak sa rozhodnete siahnuť po priehľadnej blúzke, vyberte si podprsenku rovnakej farby.

Ak ide o čisto biely materiál, môžete si vziať aj podprsenku telovej farby.

Dôležité je nepriťahovať veľkú pozornosť na váš dekolt.

V žiadnom prípade si nevezmite čiernu či červenú podprsenku pod bielu blúzku.

Ako nosiť správne podprsenku

Hlavné pravidlo nosenia spodného prádla je, aby nebolo viditeľné. Pôsobí to mimoriadne vulgárne a nevkusne.

Tiež je potrebné venovať veľkú pozornosť textúre materiálu, z ktorej je vyrobená podprsenka a oblečenie.

Čím je materiál hrubší a voľnejší, tým je aj jednoduchšie skombinovať ho s podprsenkou.

Lem spodného prádla

Ak siahnete po obtiahnutých nohaviciach alebo po voľnej textúre, mali by ste dbať na to, aby nebolo vidieť lem spodného prádla či gumičkové pásiky. Nepôsobí to dobre a celý váš outfit to len pokazí.

Vyberte si preto bezšvové nohavičky a túto dilemu už viac nemusíte riešiť.

Dajte si taktiež pozor na úzke „pencil“ sukne. Keďže obťahujú zadok aj stehná, každý šev bude viditeľný. Pri takejto sukni je ideálne zvoliť tango nohavičky, prípadne brazilky.

Pančuchy

Pančuchy môžu byť skvelým doplnkom k akémukoľvek oblečeniu, no tiež je dôležité dbať na výber správnej farby a textúry.

Silonky s väčšími okami nie sú v žiadnom prípade vhodné do práce a ani nie na každodenné nosenie, môžete si ich však obliecť na párty. To isté platí aj o vzorovaných silonkách.

Do kancelárie sú ideálne pančuchy, ktoré majú rovnakú farbu ako napríklad sukňa. Platí tu akési pravidlo rovnakej farby, ktoré by ste mali dodržať. Ak máte čiernu sukňu, stavte na čierne silonky. Ak máte na sebe napríklad elegantné krátke nohavice, nemali by byť tmavšie ako práve pančuchy. Ideálne je ladiť outfit tón v tóne.

https://www.instagram.com/p/Bo0BkaGHx6P/?tagged=blacktights

Ak chcete nosiť biele pančuchy, pripravte sa na to, že budete pôsobiť takmer ako nevesta. Tento typ je vhodný na honosnejšie podujatia, oslavy a práve svadby.

Pančuchy najlepšie vyzerajú na ženách, ktoré majú štíhle nohy. Ak ste majiteľkou ženských kriviek, dajte si pozor na tzv. deny. Čím väčšie lýtka a stehná, tým viac denov zvoľte. Predídete tak módnemu trapasu, ktorý sa roztiahnutím materiálu môže veľmi ľahko prihodiť.

Ak si dáte samodržky, prípadne pančuchy s nejakým vzorom, uistite sa, že úroveň sukne alebo šortiek nebude príliš nízko ani vysoko v pomere k danému vzoru. Taktiež ak stavíte na vysoké čižmy nad koleno v kombinácii so sukňou, mal by tam byť priestor, kedy budú vaše nohy aspoň trochu viditeľné.

 

 

Ako je to s džínsami?

Čo sa džínsov týka, zakryjú spodné prádlo a preto si mnohé dámy myslia, že nemajú nič spoločné s pravidlami. Jediný problém nastáva vtedy, ak sú džínsy napríklad z veľmi tenkého materiálu, kedy je aj naše spodné prádlo viditeľné, prípadne ak majú po stranách priesvitný lem, ktorý ukáže všetko.

https://www.instagram.com/p/Bo04lZ2l2Fp/?tagged=jeans

Správny výber spodného prádla vám môže pomôcť aj k optickému vylepšeniu pozadia. Ideálne sú v tomto prípade brazilky a ak máte väčší zadok, tak kraťasové nohavičky.

Skvelým pravidlom je aj pravidlo materiálov. Ak máte tenké džínsy, zvoľte tenké spodné prádlo. Naopak ak máte hrubšie džínsy, môžete si dovoliť obliecť pod ne takmer čokoľvek.

Ak máte bedrové džínsy no väčšie bruško, zvoľte nohavičky s vysokým pásom, ktoré vám pomôžu pri problémových partiách.

Čipkované bralety

Čipkované bralety sú samé o sebe módnym kúskom a mnohé dámy sa neboja ich kombinovať s jemnými blúzkami a priesvitnými materiálmi. Aj tu však platí staré známe, menej je niekedy viac.

Bralety sú vhodnejšie pre ženy s malými prsiami.

Ak ich nosíte samostatne, kombinujte ich s jemnými, takmer až dievčenskými sukňami s vysokým pásom.

Ideálne sú aj pod halenku alebo blúzku s väčším a voľným výstrihom.

Aké pravidlá pri obliekaní dodržiavate vy? Záleží vám aj na tom, aké spodné prádlo pod čo nosíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Barbora Švidraňová zverejnila fotku so synom, no ľudia ju začali vo veľkom kritizovať. Všetko kvôli tejto jednej veci

Lucy, adme.ru

0
Komentovať