Ktoré plavky sa najviac hodia vašej postave? Toto sú 4 TOP trendy tohto leta a tipy ako kúpiť tie správne

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (ashleygraham/classyliv)

Či už sa chystáte stráviť leto doma, alebo predsa len plánujete odísť niekam preč, asi predsa len riešite to, čo každý jeden rok, a to sú plavky. Čo sa týka oblečenia, vždy sa dá vymyslieť niečo, čo bude k vašej postave lichotivé, no v prípade plaviek je to trochu ťažšie.

Napriek tomu, že každé jedno telo je iné a že by sa zaň ženy nemali hanbiť, je viac, než len jasné, že práve v plavkách chceme všetky vyzerať čo najlepšie. Možno nezakryjú všetko, čo by sme chceli zakryť, no stále si môžete vybrať také plavky, ktoré vám budú sedieť a v ktorých sa budete cítiť čo najpríjemnejšie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alya_Shapovalova (@swimsuit_samui24) on

Pre ženy so širšími bokmi

Pokiaľ chcete v plavkách vytvoriť dojem, že je vaše telo rovnomerné, mali by ste zvoliť také plavky, ktoré budú opticky zväčšovať vrchnú časť vášho tela a zmenšovať spodnú. Vhodné sú pre vás plavky, ktoré majú spodný strih predĺžený do miernej sukničky či stále populárne tankiny. Snažte sa taktiež zvýrazniť vaše prsia napríklad volánovou podprsenkou.

Pokiaľ máte veľké prsia

Mnohé ženy možno túžia po veľkých prsiach, pravda je však taká, že tie, ktoré ich majú, vám určite povedia, že spôsobujú viac škody ako úžitku. Čo sa týka výberu plaviek, nemajú zase až tak veľa možností, ako by ste si možno mysleli. V prvom rade však ženy s veľkými prsiami potrebujú, aby im nič „nevykuklo“, teda potrebujú pevný vrch plaviek a bez zbytočných vzorov a doplnkov. Volániky by veľké prsia zbytočne zväčšili, a to ani nehovoríme o push up plavkách.

Ak máte chlapčenskú postavu

Malé prsia a malý zadok, aj tak sa definuje typ chlapčenskej postavy. Možno ste si zúfali vždy pri nákupe plaviek, ale už viac nemusíte, pretože správnym strihom si jednoducho vytvoríte krivky, ktoré sa vám budú páčiť. Musíte sa len zamerať na volániky. Na vrchnej aj na spodnej časti plaviek je dobré vytvoriť optickú ilúziu, ktorá vás trochu zväčší.

Máte malé prsia

Ženy, ktoré majú malé prsia, si často myslia, že jediné, čo to napraví, je vrchný diel plaviek s poriadnym push-up efektom, no nemusí to byť pravda. Určite vám to pomôže, ale okrem volánových plaviek, ktoré sme spomínali vyššie, môžete skúsiť aj také, čo majú trojuholníkový tvar.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený NADI (@nadya_bakhman),

Väčší zadok alebo brucho

Keď máte väčší zadok alebo bruško, môžete skúsiť zakryť jedno alebo druhé nohavičkami s vysokým pásom. Nielen, že vám skutočne opticky zmenšia partie, ktoré máte väčšie, zároveň je to však aj veľmi moderný strih plaviek, ktoré ženy veľmi obľubujú.

Trendy na rok 2020

Hoci by si možno niekto pomyslel, že čo sa týka trendov, plavky sú na poslednom mieste, no nie je to celkom pravda. Módny portál Marie Claire, zverejnil hneď niekoľko typov plaviek, ktoré budú tento rok skutočne moderné a niet sa čomu čudovať.

Batikované

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anavi Swim (@anaviswim),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natalie (@nataliefig21),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 𝔱𝔥𝔢 𝔠𝔞𝔯𝔱𝔦𝔢𝔯 𝔠𝔲𝔩𝔱 (@thecartiercult),

Jednodielne plavky

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AXESEA (@axesea),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chicago Blogger | Ieva Voveris (@eva_divaaa),

Plavky s vysokým pásom

Neklasické strihy

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aviva Swimwear (@avivaswimwear),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ❖ 𝓥𝓲𝓬𝓽𝓸𝓻𝓲𝓪 𝓐𝓵𝓲𝓿 ❖ (@virialpaul),

Na čo myslieť pri kúpe plaviek?

Určite ste si už všimli, že v tomto období ponúka množstvo e-shopov zľavy na rôzne druhy plaviek. Niektoré majú dokonca aj výpredaje na plavky, ktoré sú z minulej sezóny. Pri kúpe cez internet si však dávajte pozor hneď na niekoľko vecí.

  • Poriadne si zmerajte postavu a riaďte sa rozmermi, ktoré sú uvedené na stránke.
  • Dávajte si pozor na číslovanie. Niektoré obchody majú iné veľkosti, na ktoré sme zvyknutí.
  • Ak sa dá, skúste si objednať vrch aj spodok plaviek samostatne. Nie vždy totiž rovnaká veľkosť pre podprsenku sedí aj pre nohavičky.

Nákup plaviek cez internet je, podobne ako väčšina nakupovania cez eshop, buď výhra, alebo sklamanie. Určite si preto dávajte pozor na to, aby ste si vybrali správnu veľkosť a aby sa dal tovar čo najjednoduchšie vrátiť. Ušetríte si tak sklamanie, keď vám nebudú sedieť tak, ako ste si to predstavovali.

0
Komentovať