Ak máte v šatníku niektorý z týchto kúskov, zbystrite pozornosť! Toto je 10 módnych vychytávok, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak máte viac ako 25 rokov

KatkaR

Na výzore niektorých z nás sa síce čas vôbec nepodpisuje, no každej musí byť zároveň jasné, že napriek tomu nemilosrdne plynie. Spolu s ním sa však nemení iba náš vek, naša pleť či telo, ale i náš vkus a šatník. Teda, aspoň by sa mal. Existujú totiž isté módne kúsky, ktoré v šatníku mnohých z nás naozaj nemajú čo hľadať. Prinášame vám zoznam najčastejších prešľapov, na ktoré by si mala dávať každá žena, ktorá dovŕšila 25. rok života a ktorých by sa mala v záujme zachovania svojho dobrého vkusu, štýlu a elegancie okamžite zbaviť! 

Článok pokračuje pod videom ↓

Náramky s príveskami

pinterest.com/ instagram.com

Prívesky sú často symbolom nejakej udalosti, osoby či vzťahu a pre majiteľku, ktorá ich má na retiazke alebo náramku niečo znamenajú. Ak však nechcete pôdobiť nevkusne a detinsky, radšej si ich odložte do šuflíka a užívajte si ich sama, bez pohľadov okolia.

Listová kabelka ako každodenný doplnok

pinterest.com/ pinterest.com

Násťročné dievčatá nemusia premýšľať nad tým, či si majú k rifliam vziať crossbody alebo listovú kabelku, a s kľudným svedomím si ako doplnok k sukni zvolia športový ruksak. Im sa to však jednoducho prepečie. No ak patríte do skupinky 25+, listovú kabelku vytiahnite zo skrine iba pri príležitosti večierka či inej slávnostnej udalosti. Vo všedné dni dajte prednosť klasickej kabelke, ktorá bude zodpovedať vašej osobnosti a štýlu.

Oblečenie z druhej ruky

pinterest.com/ pinterest.com

Možno sa v oversize svetroch, mikinách a kabátoch cítite pohodlne, no vyzeráte v nich skôr neupravene a zanedbane a navyše vám deformujú postavu z hľadiska šírky i výšky. Voľte oblečenie podľa svojej konfekčnej veľkosti a nechajte tak rafinovane vyniknúť svoje ženské tvary.

Extravagantné pančuchy

pinterest.com/ pinterest.com

Pančušky v bláznivých farbách, strihoch a s vtipnými motívmi sú určené striktne pre školáčky a nie pre skúsené a vkusné dámy. Zvoľte niečo elegantnejšie a štýlovejšie a efekt bude perfektný!

Šaty pre tínedžerky

instagram.com/ pinterest.com

Možno vám v skrini stále visia šaty, ktoré ste mali oblečené pred desiatimi rokmi na tej super párty a vďaka ktorým ste v ten večer zožali množstvo mužských komplimentov a závistlivých ženských pohľadov. To však neznamená, že nenastal čas rozlúčiť sa s nimi a siahnuť po vhodnejšej voľbe.

Beztvaré pletené svetre

pinterest.com/ instagram.com

Neexistuje pletený sveter či kardigán, ktorý by sa nedal nahradiť elegantným a dobre sadnúcim sakom. To bude vo vašom prípade naozaj šťastná voľba!

Čiapky s brmbolcom

pinterest.com/ pinterest.com

Tento zimný kúsok sa vám možno zdá roztomilý, no vášmu okoliu to tak pripadať nemusí. Prenechajte ho preto tínedžerkám či deťom.

Oblečenie s logom športového tímu alebo hudobnej skupiny

pinterest.com/ pinterest.com

Ak ste naozaj zarytou fanúšičkou niektorého tímu či kapely, odložte si oblečenie tohto typu do najbližšieho zápasu alebo koncertu. Tam ho určite využijte.

Nadrozmerné nohavice

pinterest.com/ pinterest.com

Takýto strih nohavíc ženám väčšinou nepristane a preto je múdrejšie, aby ste si zvolili taký strih, farbu a materiál nohavíc, ktoré sa presne hodia k vášmu typu postavy. Voľné nohavice môžu totiž narobiť viac škody než úžitku.

Flip flopy

instagram.com/ instagram.com

Pri tomto odporúčaní nám nejde iba o výzor a štýl, ale aj o vaše zdravie. Takýto typ obuvi je totiž kvôli svojej mäkkej podošve nevhodný na pohyb v meste a môže vám spôsobiť nepríjemné zdravotné i estetické problémy.

Tak čo, našli ste v zozname módny prehrešok, ktorého sa dopúšťate napriek vášmu veku? Nebojte sa, my tiež. No preto sme tu – aby sme si navzájom poradili a v budúcnosti sa podobných faux pas vyvarovali, nemyslíte?

Pozri aj: O tomto by mali okamžite vedieť všetky ženy! Tieto 4 veci sú pre vašu vagínu veľmi škodlivé

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), adme.ru

Najnovšie články