Módny kritik vybral 3 najčastejšie chyby, ktorých sa ženy dopúšťajú pri výbere oblečenia! Milé dámy, toto naozaj nie

Monizz

Aj majster tesár sa občas utne. Aspoň sa tak vraví a inak to nie je v žiadnom inom odvetví, remesle či obyčajnej záľube. Ak niečo robíte naozaj radi, nemusí to zakaždým vypáliť tak, ako si prajete. A tak to je aj v prípade módy. Toto sú tri najväčšie prešľapy, ktoré mnohé ženy opakujú na dennom poriadku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Módny kritik, scénograf a dizajnér Alexander Vassiliev nedávno vyhlásil, že aj v móde by sa malo používať racionálne myslenie. Zabránilo by sa tak módnym katastrofám a ženy by si sa na seba v intuitívnej domnienke dokonalosti neobliekali niektoré druhy oblečenia a nerobili tak zo seba namiesto dám atrapy.

Neprirodzene vulgárna

I keď sa to nezdá, aj dnes má ešte pojem „vulgárnosť“ svoje opodstatnenie a v móde snáď dvojnásobne. Aj keď je to módne, vysoké podpätky, platformy, flitre či zvieracie vzory nemusia vždy fungovať ako lákadlo, ale naopak, odpudzujú. Ak sa k tomu pridá výrazný mejkap, žena vyzerá oveľa lacnejšie ako si sama predstavovala.

takprosto.cc

Flitre, podpätky, aj zvieracie vzory sú v poriadku, ale len v určitej miere. Ideálne v tej najmenšej. Ak si obúvate vysoké podpätky, v žiadnom prípade si už na sebe nedávajte výrazné kúsky. To isté platí v súvislosti so zvieracími vzormi neraz kombinovanými práve s flitrami! Nepochopiteľné! Aby žena vyzerala ako dáma, musí pôsobiť elegantne. A k elegancii nepatrí lacnota, vulgárnosť, a už vôbec nie mnoho všetkého.

Veľké čísla

Otvorene si povedzme, väčšina žien na svete nemá ideálne miery. To však žiadnej z nich nebráni obliekať sa pekne, štýlovo a elegantne. V tomto prípade sa ale Vassiliev stretáva s paradoxom tzv. oversize vecí, ktoré zo žien robia doslova veľryby. V prípade mladších ročníkov sú to doslova neupravené dievčatá, ktoré vyzerajú akoby práve vstali z postele. Oversize je v poriadku, ak máte jeden kúsok, ktorý vám však pekne sedí. Aj napriek tomu je ženskejšie a elegantnejšie uprednostňovať veci zvýrazňujúce ženskú postavu, resp. oblečenie, ktoré upriamuje pozornosť na tie správne miesta. Ak máte teda úzky driek, využite to, ak ho, naopak, úzky nemáte, nebojte sa sukieň v A strihu. Sú ženské! Nemusíte nosiť oversize plachty, nech sú akokoľvek moderné!

takprosto.cc

Na druhej strane sú však ženy, ktoré naopak svoju váhu odhadnúť nevedia a napriek početnám kilám navyše sa oblečú akoby vážili ledva priemerných 55. Aj to je chybička krásy, ktorú by si mala uvedomiť každá súdna dáma, a síce, že za postavu sa netreba hanbiť, ale ani neukazovať to, čo môže ostať ukryté. Nie všetky totiž v okolí vzbudia obdiv a rešpekt z prirodzeného sebavedomia.

Zabudnutý vek

A treťou najväčšou chybou v módnom priemysle je nevedieť starnúť. Po slovensky „chcela stará mladou byť“. I keď sa hovorí, že každý je taký starý ako sa cíti, v určitom veku jednoducho vidieť, kedy ste svoju hranicu prekročili. Aj keď jestvuje mnoho žien, ktoré v štyridsiatke vyzerajú na úctyhodných tridsať, bez závisti treba konštatovať, že svoj vek zrezali ešte o jednu desiatku smerom nadol. To znamená, že ženy, ktoré nevedia, čo so sebou, a tak veľmi chcú byť mladé a in, by sa mali zamyslieť nad tým, či zo seba nerobia väčšie opice než by bolo slušné. Múdre a vyrovnané ženy si svoj vek priznajú a nebanujú za krátkymi sukňami, ale sa tešia z elegancie zrelých dám v krásnych puzdrových sukniach tesne pod kolená. V istej životnej fáze by sme si všetky mali začať uvedomovať zmeny na svojom tele, tvári a mysli, a priamo úmerne s nimi by sme mali začať meniť aj svoj šatník.

takprosto.cc

Poznáte vo svojom okolí niekoho s podobným „problémom“? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Zistite podľa tabuľky svoju ideálnu hmotnosť. Možno by ste vôbec nemali držať diéty, ale skôr naopak, priberať

zdroj: babskeveci.sk (M)