Zistite podľa tabuľky svoju ideálnu hmotnosť. Možno by ste vôbec nemali držať diéty, ale skôr naopak, priberať

Monizz

Aká je ideálna váha? Na túto otázku vám nikto nikdy presne neodpovie. Existuje však tabuľka, ktorá vám o vašej ideálnej váhe povie viac v priamej úmere k vašim fyzickým predispozíciám. Pravdou však ostáva, že krása a ideálna postava je len vecou vkusu.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Niekto miluje štíhle modelky a niekto zasa uprednostňuje ženskosť a plnosť tvarov ako dokonalý ideál krásy. Okrem toho je dôležité vedieť, že ani ideálna váha nemusí byť vždy zdraviu najprospešnejšia. Preto je také ťažké určiť, či sa vo vašom tele môžete cítiť dobre, alebo by ste s ním mali niečo robiť. Existujú ženy, ktoré by pre rôzne zdravotné indikácie mali rozhodne pribrať, no podľa tabuliek sú v úplnej norme. A to isté platí aj naopak.

Pomer výšky a hmotnosti

Príroda každému z nás niečo nadelila a nebrala pritom ohľad na žiadne štandardy. Akoby aj mohla, keď práve tie sú také nestále!? Existuje aj možnosť, že sa so svojim zjavom a najmä s váhou vysporiadame prirodzene – teda sa budeme mať rady také, aké naozaj sme. Aj s kilogramami navyše, aj s tými, ktoré nám možno chýbajú.

pixabay.com

Zdravá hmotnosť je taká, pri ktorej sa vo svojom tele cítite komfortne. Po prekročení tejto hranice sa môže stať, že nepohodlie okamžite pocítite. Najčastejšie sa prejaví v podobe hormonálnej nerovnováhy, problémov s kĺbmi či s cukrovkou. To sú však už naozaj len tie horšie prípady.

pixabay.com

Početné štúdie sa zhodujú v jednom fakte, a síce, že priemerná žena dneška váži o 6 kilogramov viac ako by vážil jej partner pred 22 rokmi. Koncept ideálnej hmotnosti sa zmenil – dnes je prinajmenšom o 5 kilogramov vyšší. Paradoxné, nie? Práve dnes, v dobe chorobne štíhlych nôh a brušiek, v dobe, kedy bacuľky nemajú miesto v spoločnosti. Kedysi bola poriadna žena krv a mlieko. Dnes je to naopak a predsa sme v priemere o 5 kilogramov ťažšie.

takprosto.cc

Túto tabuľku zostavili skúsení lekári, no upozorňujú, že by pre žiadnu ženu nemala byť alfou a omegou. Práve naopak, slúži len na porovnanie, inšpiráciu, cestu, ako začať na svojom zdraví pracovať. Ak netrpíte nadváhou a cítite sa dobre, bez problémov zvládate záťaž v podobe behu po schodoch a podobných záležitostí, potom sa nemáte čoho obávať a do tabuľky sa radšej ani nedívajte. Ak sa cítite akokoľvek inak, možno vám pomôže zmeniť váš životný štýl.

Čo na to hovoríte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Táto žena jedla každé ráno lyžicu medu a škorice. Výsledky sú naozaj úžasné!

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články