Plavky ako ušité na vás. Ako si ich vybrať tak, aby ste vyzdvihli to, čo je na vás pekné a zakryli všetky nedostatky?

Lucia Mužlová

To, ako schovať nedostatky za oblečenie možno poznáme už všetky. Problém nastáva, keď máme ísť do plaviek. Akonáhle príde na výber plaviek, sme niekedy stratené. Vybrať si celé plavky alebo dvojdielne? Ktoré nám najlepšie zakryjú problémové partie, a v ktorých budeme vyzerať najlepšie?

Toto sú tipy, ktoré pri výbere plaviek určite oceníte.

Vyšportovaná postava

Často sa stane, že keď športujeme, objem stratíme aj v partiách, kde si to veľmi neželáme, ako je napríklad zadok alebo prsia. Ak chcete zdôrazniť svoju postavu, stavte na monokini, čo sú plavky, ktoré sú na bokoch vykrojené. Tento model vašu postavu opticky zmení na presýpacie hodiny. Nezabúdajte aj na pekné dievčenské farby a vzory, ktoré vám dodajú trochu romantický vzhľad.


https://instagram.com/p/BkN-YdBn_N0/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BlAZqIynb3e/?utm_source=ig_embed

Vysoká postava

Aj keď každá z nás by chcela byť štíhla a vysoká ako modelka, sem-tam je aj pri výške problém s výberom oblečenia a plaviek. Vysoké dámy by o tom určite vedeli rozprávať. Pri výbere plaviek je dôležité rozložiť akcenty správne. Pomôcť by vám mohol korzetový strih s väčším výstrihom alebo klasické bikiny. Šortkový spodný diel tiež odvádza pozornosť od výšky a napríklad horizontálne pruhy v námorníckom štýle je hotový ideál.


https://www.instagram.com/p/8ibP82Py-o/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BhSCYwrl1_k/?utm_source=ig_embed

Väčšie prsia

Ak ste majiteľkou väčšieho poprsia, viete, že dobrý výstrih je kľúčový. Osobitú pozornosť je však potrebné venovať dobrej podpore, aby boli prsia počas celého pobytu na pláži „na svojom mieste“. Uprednostnite plavky so širokými ramienkami, ktoré sú okolo krku. V hornej časti si vyberajte jednoduchšie modely bez volánikov a svetlých farieb.


https://www.instagram.com/p/BbmfXkXlY7I/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BXVRaoCl6xK/?utm_source=ig_embed

Väčšie boky

Keď má žena väčšie boky, väčšinou ich schováva do plaviek, ktoré majú spodok šortkový. Ak chcete, aby vaša postava vyzerala harmonicky, mala by byť horná a dolná časť vyvážená. Zvoľte svetlejšie odtiene, menšie ornamenty alebo push-up efekt v spodnej časti. Keď chcete odpútať pozornosť od spodnej časti tela, upriamte pozornosť na vrch, ktorý môže mať na sebe pokojne volániky.


https://www.instagram.com/p/BkF0uYOlv2h/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BjmoVs1FEAY/?utm_source=ig_embed

Chlapčenská postava

Vyčnievajúce širšie ramená a chudá chlapčenská postava si pýtajú trochu viac ženskosti. Zdôraznite svoje ženské krivky, doprajte si výstrih, viazanie na spodnom dieli taktiež opticky rozširuje boky. Nemusíte sa báť svetlých farieb a ani vzorov.


https://www.instagram.com/p/BQjxNXzAfsD/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BjtvIxBjOF1/?utm_source=ig_embed

Nízka postava

Na pláž si asi opätky nevezmete. Opticky však postavu predĺžite aj plavkami. Skúste vsadiť na retro štýl a zakúpiť si plavky s vysokým pásom. Vertikálne pruhy a hlboký výstrih v hornej časti vás vizuálne predĺžia.


https://www.instagram.com/p/Bkq2uhLBCSF/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/Bk0QA4CFLHZ/?utm_source=ig_embed

Ženské krivky

Za svoju postavu by ste sa určite nemali hanbiť. Oblečte si plavky, v ktorých sa budete cítiť najlepšie. Celé plavky, to neznamená len „babkovský look“. Zdôraznite to, čo sa vám najviac páči a keď zvolíte horizontálne pruhy v oblasti pásu, opticky zo zúžite. Vyberajte si pásiky, ktoré sú širšie a nemusíte sa báť ani farby. Čierna je síce ideálna a zoštíhľuje, ale aj geometrické vzory vám môžu dodať šmrnc.


https://www.instagram.com/p/Bhqt19qAdqy/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/Bj66W31D9T1/?utm_source=ig_embed

Pozri aj: Aký strih sa hodí presne k vašej postave? 7 tipov šiat, ktoré vám opticky uberú niekoľko kilogramov a budete v nich vyzerať úžasne

Lucia M., adme.ru

0
Komentovať