Stačí použiť tento jednoduchý vzorec. Tip, ktorý vám pomôže vybrať tie najpohodlnejšie topánky

Lucia Mužlová

Nosíme ich každý deň, a aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že nejde o nič dôležité, je to práve naopak. Viete si v obchode vybrať správne topánky? Nesú nás, formujú nám nohu a ich kvalitu skutočne oceníme až vtedy, keď v nich dlho chodíme. Vybrať si správne topánky však pre ženy býva problém. Čo by ste však mali vedieť je to, že len správna obuv vám prinesie želaný pocit ľahkosti, po akom väčšina z nás túži.

Pohodlná na päte

Prvý tip nie je vôbec náročný. Aj lekári a ortopédi poznamenali, že mať v pohodlí a správnej polohe päty je veľmi dôležité. Opätok by nemal byť vyšší ako 2 až 4 centimetre. Samozrejme, dámy, ktoré nosia lodičky, môžu na veľké pohodlie zabudnúť.

pixabay

Ak chcete vedieť, akú výšku by mal mať opätok tak, aby bol pre vašu výšku ešte stále pohodlný, mali by ste poznať tento tip. Na základe jednoduchého vzorca sa dostanete k presnému číslu: ((výška / dĺžka chodidla) – 1,61) x 10. Teda napríklad ak je moja výška 170 centimetrov a dĺžka chodidla je 8 centimetrov, výška môjho opätku by mala byť maximálne 5,15 centimetrov.

pixabay

Ak vám záleží na pohodlí, máme pre vás ešte jeden tip. Bosú nohu si vyložte na stoličku a zamerajte sa na vzdialenosť medzi priehlavkom zo spodnej časti až po pätu. Výsledné číslo je prirodzený sklon vašej nohy, ktorý sa rovná perfektnej výške opätku, ktorý by ste mali nosiť.

pixabay

Máte nejaké overené tipy, podľa ktorých si pohodlnú obuv vyberáte vy? Stačí vám prvotný pocit v obchode? Koľkokrát ste si o topánkach mysleli, že sú pohodlné a pri dlhšom testovaní ste prišli na to, že aj keď stáli pomerne dosť peňazí, nespĺňajú, čo sľubovali? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Jednoduchý test, ktorý vám pomôže vybrať kvalitné víno, ktoré nestojí majland! Už sa viac v obchode nenechám oklamať draho vyzerajúcou fľašou

Lucia M.