13 tipov pre ženu v každom veku, ako vyzerať o 10 rokov mladšie len v priebehu niekoľkých minút

Monizz

Aj vy máte niekedy pri pohľade do zrkadla pocit, že ste starší, než v skutočnosti? Problémom môže byť aj zrkadlo, no problémom môžete byť aj vy sami. Pravdou je, že my ľudia zo seba robíme zjavom starších často, a čo je najväčším paradoxom, robíme to s tými najlepšími úmyslami. Veď takto je to pekné. Pristane mi to. Nuž, ale ste si istí?

Článok pokračuje pod videom ↓

Nemôžeme zastaviť čas a okrem toho ani nechceme. Vek je predsa súčasť života a každý z nás by si ho mal užívať v tej najkrajšej podobe. To však neznamená, že by sme sa o seba nemali starať a nemali by sme dbať na to, ako pôsobíme. Nikto predsa nechce vyzerať na 50, keď má ledva 40. Prezradíme vám, ako sa najčastejším chybám vyhnúť.

Obočie

rexfeatures.com

Vek pridáva: dramatické, ostré hrany obočia, ale aj príliš tenké linky, ktoré pôsobia ako namaľované podľa makety.

Vek uberá: hustejšie obočie, farbou ladiace k farbe vlasov a bez ostrých hrán. V súčasnosti letí aj obočie, ktoré si ženy akoby úmyselne „strapatili“.

Pri obočí voľte vždy farbu, ktorá bude buď v prirodzenej farbe vašich vlasov, alebo maximálne o pol tónu tmavšia ako je vaša prirodzení farba vlasov. Je lepšie uprednostniť na maľovanie obočia tiene na to určené, nie ceruzku. Linka bude vďaka nim jednak hrubšia, ale aj hladšia, prirodzenejšie sa bude strácať do strán, zatiaľ čo ceruzka vám urobí len rovné línie.

Krémový mejkap

rexfeatures.com

Vek pridáva: práškové textúry sú pre zrelú pleť naozaj nevhodné. Zbytočne zvýrazňujú nielen vrásky, ale aj každú inú nedokonalosť.

Vek uberá: Krémová textúra mejkapu zakryje to, čo má práve vďaka zjednocujúcej konzistencii.

Hydratačný mejkap

rexfeatures.com/eastnews.ru

Vek pridáva: silná vrstva mejkapu s hustom textúrou je takisto kladivom na jemné vrásky. Všetky okamžite vybehnú na svetlo sveta. Okrem toho budete pôsobiť, že máte na tvári povestnú nechcenú „omietku“.

Vek uberá: ľahký mejkap, bežne nazývaný hydratačný, obsahuje častice, ktoré odrážajú svetlo. Je ľahký, vzdušný a na tvári ho takmer nevidno. Pleť sa rozžiari zvnútra a budete vyzerať oveľa mladšie.

Rúž vs. lícenka

rexfeatures.com

Vek dodáva: tmavé odtiene odrážajú aj červeň na lícach. Ak k nim pridáte lícenku, potom budete vyzerať ako Nastenka z Mrázika. Ak už používate tmavý rúž, voľte rozhodne kriedové, jemné, svetlé tóny lícenky.

Vek uberá: lesk alebo lesklý rúž môžete pokojne kombinovať aj s výraznejšou lícenkou. Opatrne však v tomto prípade pri výbere farby lesku. Platí, že lesklé rúže omladzujú a dodávajú perám šťavnatosť. Pravidlom však ostáva, že ak si dáte rúž tmavej farby, či už je lesklý alebo nie je, nikdy si k nemu nedávajte aj výraznú lícenku. Ak sa rozhodnete pre zemité a jemné odtiene rúžu, voľte výraznejšiu lícenku.

Hnedá ceruzka na oči namiesto čiernej

rexfeatures.com

Vek pridáva: čierna ceruzka na oči oko opticky zmenšuje. Každá nedokonalosť, od začervenania očí až po slzenie, je viac viditeľná. Oči orámované čiernou ceruzkou vyzerajú unavenejšie.

Vek uberá: čiernu linku vymeňte za hnedú a hneď bude všetko v poriadku. Ak nemáte radi hnedú, môžete použiť aj celkom tmavomodrú. Tieto farby oči opticky rozjasňujú, pretože viac skrývajú známky starnutia – žltastý odtieň, červenšie okraje očných bielok a škvrny.

Superobjemná riasienka

rexfeatures.com/eastnews.ru

Vek pridáva: riasy, ktoré vyzerajú riedke a bez farby, vám aj pri plnohodnotnom mejkape pridajú vek.

Vek uberá: v súčasnosti sa vyrába neuveriteľné množstvo riaseniek na objem. Použite takéto maskary a vaše oči budú vyzerať celkom inak.

Vlasy a objem

rexfeatures.com/eastnews.ru

Vek pridáva: vlasy bez objemu a bez lesku nepôsobia dobre na nijakej žene. Nebuďte preto večer lenivé a dajte si na noc natáčky. Ak sa vám v nich dobre nespí, aspoň si vlasy ráno nakulmujte a pri korienkoch jemne natupírujte.

Vek uberá: rozhodne tužidlo. Pomôže získať potrebný objem. Lesk vrátia olejčeky alebo šampóny na olejovej báze. Je pravda, že vlasy si budete musieť pravdepodobne častejšie umývať, no výsledný efekt je tisíckrát lepší.

Zosvetlenie tváre

eastnews.ru

Vek pridáva: hnedé škvrny na pokožke, tmavé kruhy pod očami. Ak máte problém s jednotnou farbou pleti, vždy je dôvod riešiť to, ak nechcete vyzerať staršie než v skutočnosti ste.

Vek uberá: maskovať tmavé kruhy pod očami nestačí, preto si v prvom rade zaobstarajte BB krém, alebo aspoň tónovací krém na zjednotenie farby pleti. Používajte korektor a nebojte sa ho aplikovať aj do vonkajších kútikov očí a úst. Opticky to vašu tvár rozjasní a omladí.

Linka nad okom

rexfeatures.com/eastnews.ru

Vek pridáva: neorámovanie horného viečka má za následok neustále unavene pôsobiace oči.

Vek uberá: linku vždy aplikuje na horné viečko, a to spôsobom, ktorý vám oko opticky zväčší a zároveň rozjasní. Maľujte linku stredu oka smerom von, pričom v strede oka by mala byť tenšia a pri vonkajšom kútiku by sa mala zvýrazniť hrubšie a potiahnuť až za kútik.

Lesk

rexfeatures.com

Vek pridáva: matné rúže pripravia pery o objem, vytvárajú efekt suchej pleti a najmä starším ženám zvýrazňujú vrásky okolo úst. Matné rúže by si preto mali dopriať hlavne mladšie ročníky.

Vek uberá: reflexné častice rozptyľujú svetlo a vrásky okolo úst vizuálne zmäkčia. Okrem toho získate objem a budete pôsobiť mladšie.

Rovnováha farieb

rexfeatures.com/eastnews.ru

Vek pridáva: mŕtvolne bledé tváre alebo príliš opálená pokožka nikdy nepridajú na kráse ani na veku. V tomto prípade platí, že každý extrém je na škodu. Pokiaľ nie ste albínka alebo černoška, snažte sa svoju pleť držať optimálne (ne)opálenú.

Vek uberá: mäkké zlatisté odtiene pri svetlejších ženách a karamelové či broskyňové odtiene pleti pri tmavších ženách dodajú mladistvejší look. Zlatou strednou cestou si pomôžete.

Jasné farby vlasov

rexfeatures.com/eastnews.ru

Vek pridáva: tmavé vlasy nerobia zrelej pleti dobre. Zdôrazňujú všetky zmeny súvisiace s vekom, preto by ste s pribúdajúcimi rokmi mali aj postupne zosvetlovať svoju farbu. Nie nadarmo to príroda zariadila tak, že ľudia šedivejú.

Vek uberá: odtiene čo najpodobnejšie vašej prirodzenej farbe vlasov sú vždy tou najlepšou voľbou. Málokedy vyzerá prirodzená čiernovláska dobre v blond vlasoch a to isté platí aj naopak. Snažte sa držať vašej farby a s vekom pridávajte o 1-2 tóny svetlejšie farby.

Grapefruitový parfum

rexfeatures.com

Na záver pridáme tip od doktora Alana Hirscha, riaditeľa Výskumného fondu štúdie čuchu a chuti v Chicagu. Ten zistil, že ženy, ktoré používajú parfum či telové mlieko s tónmi ružového grepu, pôsobia na okolie o desať rokov mladšie.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), adme.ru

Najnovšie články