Bolia vás svaly, kĺby a máte často unavené nohy? Vyrobte si doma levanduľový masážny olej, ktorý pomôže pri mnohých problémoch

Lucia Mužlová

Unavené a ťažké nohy, migréna, bolesť kĺbov a svalov či zlá nálada. Aj s týmito problémami sa potýkame častejšie, než by sme si želali. Ak máte prácu, pri ktorej stojíte celý deň na nohách, alebo vás trápi a zaťažuje stres, uľaviť si môžete aj inak ako liekmi. Tento olejček vyrobíte veľmi jednoducho a všetko, čo budete potrebovať nájdete v najbližšej predajni zdravej výživy alebo v obchode, ktorý sa venuje predaju byliniek, či eko výrobkov. V chlade a na tmavom mieste vám vydrží naozaj dlhý čas.

Článok pokračuje pod videom ↓

Bylinkové oleje nielen krásne voňajú, majú aj mnoho výhod pre zdravie človeka. Aromaterapia dokáže pomôcť pri strese a migrénach. Masáž a éterické oleje zas pri opuchoch a bolesti kĺbov a svalov. Poďme sa pustiť do výroby olejčeka, ktorý vás zachráni vždy, keď to budete potrebovať.

Budeme potrebovať:

150 ml olivového oleja (alebo iného Ľahkého, napríklad hroznový alebo šípkový)

150 ml kokosového oleja

40 kvapiek esencie z eukalyptu

40 kvapiek esencie z levandule

20 kvapiek esencie z mäty alebo materinej dúšky

sušená rastlinka levandule

tmavá fľaštička s dávkovačom

Postup:

V miske si najskôr roztopíme kokosový olej. Môžeme ho dať zohriať na 30 sekúnd do mikrovlnky. Na pomoc si vezmeme pipetku alebo kvapkadlo a do fľaštičky postupne nakvapkáme esencie a pridáme rozdrvenú levanduľu. Na záver pridáme olivový olej a prelejeme aj kokosový olej. Nádobku uzavrieme, zamiešame a skladujeme napríklad v chladničke. Pri použití nakvapkáme olej do dlaní a zahrejeme ho. Bolestivé miesta masírujeme. Ak je potrebné, môžeme si pár kvapiek naniesť aj na spánky.

Pozri aj: Vyskúšali sme za vás: Zmiešali sme cukor, citrónovú šťavu a vodu a vznikla tá najlepšia depilačná pasta, ktorá funguje na 100%

Lucia M.

Najnovšie články