Vyskúšali sme za vás: Zmiešali sme cukor, citrónovú šťavu a vodu a vznikla tá najlepšia depilačná pasta, ktorá funguje na 100%

Michaela

Málo z nás má toľko šťastia, že má takmer neviditeľné chĺpky na nohách či v podpazuší. Väčšina z nás proti nim bojuje žiletkami, epilátorom, voskovými páskami alebo chodíme ku kozmetičke a dokopy tam vieme nechať celkom pekné sumy. My vám ale prinášame oveľa lepšiu verziu. Ak ste niekedy skúšali voskové pásiky na depiláciu, asi viete, že to veľmi nešlo (česť výnimkám). Napadlo vás, že zbavovanie sa ochlpenia nemusí byť ani drahé, môže byť dokonca trvácnejšie, a nie ani tak bolestivé?

Článok pokračuje pod videom ↓

View this post on Instagram

Как проходит процедура шугаринга? Шугаринг проводится путем нанесения на кожу специальной пасты, основным компонентом которой является сахар в виде карамельной пасты. Участок кожи предварительно очищается обезжиривающим лосьоном. Затем косметолог разогревает и разминает руками небольшое количество пасты. Когда она приобретает нужную консистенцию, её наносят на кожу против роста волос. Удаляют пасту резким движением по направлению роста волос. Когда сахарная паста нанесена на кожу, она плотно обволакивает даже короткие и тонкие волосы, прочно прилипая к ним. Тем самым при удалении пасты достигается максимальный эффект: ни одного волоска не остается на коже. С помощью этого метода можно удалять волосы практически с любого участка кожи: лица, рук, ног, спины и ягодиц, подмышечных областей и бикини. В завершение процедуры на кожу наносится гель с успокаивающим кожу действием, средства замедляющие скорость роста волос. #cukrovapasta #шугаринг #шугарингПрага #прагадепиляция #depilacepraha

A post shared by Malina Sugaring (@malina_sugaring_prague) on

Zašli sme teda do kuchyne, zobrali cukor, citróny, trochu vody a vyrobili sme si cukrovú pastu. Nejde o žiadnu novinku, no mnoho žien tomuto nápadu veľmi nedôveruje. My sme sa rozhodli depiláciu s cukrovou pastou vyskúšať za vás. A naozaj to funguje. Cukrovú pastu si samozrejme viete kúpiť hotovú aj v obchode, no načo míňať peniaze, keď sa dá vyrobiť aj doma.

Čo budete potrebovať:

500 g kryštálového cukru

50 ml čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy

50 ml vody

zaváraninový pohár

Postup:

Do menšieho hrnca si postupne dáme všetky suroviny. Nezabudnite, že dodržanie množstva je dôležité. Pastu miešame nad plameňom dovtedy, kým nechytí mierne karamelovú farbu a takisto je dôležité, aby bola číra, aby sa rozpustil všetok cukor. Zmes by mala vrieť približne 5 minút. Pastu si prelejte do pohára, v ktorom ju budete skladovať. Keď vychladne, mala by mať „ťahavú“ konzistenciu, podobne ako med.

Keď vychladne úplne, bude samozrejme ako skala. Žiadne strachy! Pred najbližším použitím ju jednoducho ohrejte vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke (cca 30 sekúnd).

Depilácia cukrovou pastou

View this post on Instagram

Шугаринг 🍯 Зона: подмышечные впадины _________________________________________________ 👩Спешите🏃‍♀️за гладким телом!!! Приходите буду рада🤗! Депиляция удовольствие 💃👯‍♂️во всем! Запись ✍️ по 📲 87024026716 👩 Диана #shugaring #shugaringkaskelen #shugaringvinstagram #depilation #depilationtime #depilationsugar #depilationalmaty #depilationkaskelen #sweetdepilation #шугаринг #шугарингног #шугарингрук #шугарингбикини #шугарингбаки #шугарингподмышек #шугарингкаскелен #сахарнаядепиляция #депиляциябикини #депиляциясахаром #депиляциякаскелен

A post shared by Шугаринг и ламинация ресниц (@shugaring_depilation_diana) on

Ak máte v pláne ju hneď v ten deň aj vyskúšať, ako sme to robili aj my, musíte počkať, aby trochu vychladla. Predsa len, natierať sa úplne horúcou pastou by asi žiaden dobrý výsledok neprinieslo. Preto sa vyplatí byť trpezliví. Konzistencia je dôležitá. My sme možno mali len šťastie, že sa nám podarila na prvýkrát.

Existujú viaceré možnosti, ako používať cukrovú pastu. Môžete si zakúpiť depilačné pásiky, drevenú špachtličku na nanášanie (ktorá by nanášanie pasty na pokožku zrejme dosť uľahčila, avšak nebola žiadna po ruke a my sme už horeli zvedavosťou), niekde udávajú aj kúsok bavlnenej látky miesto pásikov, alebo nepotrebujete nič, len odhodlanie a vlastné ruky. Tak sme sa do toho pustili.

Pastu sme najskôr skúšali na ruke, pre prípad podráždenia a zo zvedavosti, či skutočne funguje. Fungovala nad očakávania! Ak chceme dosiahnuť čo najlepší výsledok a nedepilovať jedno miesto 5-krát, je samozrejme logické, že chĺpky musia mať určitú dĺžku, aby ich pasta zachytila.

Ideme depilovať

Pre depiláciu je najlepšie si vybrať presvetlenú izbu, aby ste dobre videli na všetky tie nenávidené chĺpky. Je potrebné si vyčistiť a odmastiť pokožku – hygiena je dôležitá.

Akúkoľvek časť tela ste si vybrali, najdôležitejšie je spomenúť, ako sa depiluje. Epilátormi sa zvyčajne trhajú chĺpky proti smeru rastu, čo je pomerne bolestivé. Pri cukrovej paste je to trochu inak. Pastu nanášame PROTI smeru rastu a strhávame V SMERE rastu. Verte mi, je to naozaj dôležité.

View this post on Instagram

У многих возникает вопрос что такое шугаринг❓когда они впервые слышат этот термин. Сахарная депиляция –один из способов, который призван бороться с растительностью на теле 🙅 на любом участке кожи: лицо, руки, подмышки, ноги, спина, зона бикини, ягодицы🌰 ___ 🎀 Главным инструментом шугаринга является сахарная паста🍯 🍭 ___ 🌸 Шугаринг ещё называют персидской эпиляцией. Это название берет историю из Древнего Египта, уже тогда тот способ удаления волос получил большую популярность и благодаря своей эффективности и безопасности набирает все большую популярность и в наши дни ☝🏻 ___ Жду вас на сладкие процедуры🍬 мастер Анастасия 😘 📱Запись по тел. 8964-463-44-68, Viber/WhatsApp Анастасия) #шугаринг, #шугарингчита, #шугарингвчите, #депиляциячита, #сахарнаядепиляция, #sugardepilation, #sugardepilationchita, #девочкитакиедевочки, #красота, #красотаспасетмир, #всесладкодагладко

A post shared by Анастасия Дисс (@anastasia_diss) on

My sme teda nepoužívali drevenú špachtličku ani pásiky, iba naše ruky. Začiatky boli trochu skeptické, chcelo to dostať sa „do cviku“. Medzi prsty sme si nabrali kúsok pasty a snažili sa z nej vytvoriť guličku. Chvíľku to trvá, avšak funguje to. Pasta sa lepí na nechty, ale akonáhle sa vám podarí vytvoriť ako-takú guličku, viete ňou „pozbierať“ zvyšky pasty na vašich rukách.

Guličku sme si rozotreli na pokožku proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve a chvíľku počkali. Možno si teraz aj vy kladiete otázku, ako sme tú pastu dostali z kože. Napodiv to šlo veľmi dobre, avšak sme pásik pasty strhávali trhavými pohybmi postupne, nie naraz. Vôbec to nebolo také bolestivé, a čo bolo najlepšie, chĺpky to trhalo jedna báseň a to aj s korienkami.

Takto sme pôvodnú guličku pasty využili ešte párkrát, pokiaľ fungovala, a vytvorili sme si novú.

Ak sa rozhodnete použiť drevenú špachtličku, jednoducho si ňou naberte pastu a naneste takisto v tenkej vrstve proti smeru rastu. Pokiaľ ste si zakúpili aj pásiky, stačí ich priložiť, pošúchať, chvíľku počkať a strhávať. Miesto pásikov sa údajne dá použiť aj spomenutý kus bavlnenej látky.

Áno, aj my sme boli celkom zalepení od cukru, avšak nadšenie z výsledku nad týmto problémom vyhralo.  Po depilácii je potrebné opláchnuť pokožku teplou vodou a dôležitá je aj starostlivosť po depilácii. Pokožku je potrebné ošetriť olejčekom, gélom, napríklad aloe vera gélom s protizápalovými a upokojujúcimi účinkami. My sme zvolili kokosový olej.

Na záver ešte dodáme, že je dôležitý aj výber oblečenia po depilácii. Zvoľte si ľahké bavlnené textílie, nevystavujte sa v ten deň slnečnému žiareniu. Nechajte svoju pokožku oddýchnuť si a zregenerovať sa.

Držíme palce!

Pozri aj: Cítila sa ako šedá myška. Keď prišla do kaderníctva, zmenili ju tak, že ju takmer nespoznala ani vlastná rodina

 Miška

Najnovšie články