Po tomto budete mať chuť navštíviť kaderníčku! 7 dôvodov, prečo muži milujú ženy s krátkymi vlasmi

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia/Instagram (rubyrose)

Len máloktorá žena sa rozhodne, že sa dá radikálne ostrihať. Z dlhých vlasov má minimum žien odvahu urobiť vo svojom živote takúto zmenu a väčšinou k tomu vedie niečo zlé v ich živote.

Portál Brightside spísal sedem dôvodov, prečo muži milujú ženy s krátkymi vlasmi. Hoci je pre mnohé ženy nemysliteľné, aby si ostrihali svoju krásnu hrivu a zahodili tak roky, kedy si ju starostlivo chránili a pestovali, môže to byť žiaduca zmena, ktorá vám otvorí nové obzory. Ľudia si myslia, že mužov oveľa viac priťahujú ženy, ktoré majú dlhé vlasy, skutočnosť je však úplne iná. Dlhé vlasy súvisia len s odlišnosťou mužov a žien a nie s väčšou mierou atraktivity. Prečo sú teda muži priťahovaní ženami s krátkymi vlasmi?

Vzbudzujú viac pozornosti

Krátke účesy vynikajú medzi ostatnými, takže muži si ich okamžite všimnú. Práve to robí ženy špeciálne, pretože minimum žien má krátky a chlapčenský zostrih. Takáto žena jednoducho vždy vzbudí pozornosť.

Vynikne váš krk aj tvár

Možno ste si už všimli, že na niektorých módnych prehliadkach ženám vlasy zopnú do uzla alebo ich úplne zdvihnú, aby vynikla ich tvár, ale aj aby ich vlasy neodpútavali pozornosť od modelu, ktorý majú práve na sebe. Práve krátke vlasy umožňujú, aby vynikla ženská krása a práve to je niečo, čo chceme ukázať, no nie? Pre výraznú tvár je krátky účes ako stvorený.

Foto: unsplash

Krátke vlasy a atraktívne celebrity

Veľké množstvo známych celebrít sa nechalo ostrihať potom, čo ukončili nakrúcanie filmu. V mnohých prípadoch to bolo jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré mohli urobiť. Medzi nimi je aj Emma Watson, Natalie Portman, Wimona Ryder a aj ďalšie. Keď teda vidíte takto ostrihanú ženu, podvedomie vám vždy hovorí, že sa podobá na niektorú zo známych celebrít.

O krátke vlasy sa nemusíte tak starať

Keď máte dlhé vlasy, vytvoriť si z nich nejaký účes trvá skutočne veľmi dlho. Sušenie, vyrovnávanie, nakrúcanie, plus ešte aj náklady. Je to šialené. Okrem toho, muži neznášajú, keď sa ženy veľmi dlho pripravujú. Krátke vlasy sú preto veľmi výhodné. Bez väčšej námahy vyzerajú naozaj veľmi dobre, čiže je to skutočne efektívne.

Foto: unsplash

Ženy s krátkymi vlasmi pôsobia sebavedome

Nie každá žena je ochotná vrhnúť sa do takéhoto experimentu. Preto je jasné, že sa musí cítiť veľmi komfortne sama so sebou, keď sa vrhne do takéhoto strihu, čo logicky súvisí aj so sebavedomím. Vzbudzuje to ohromnú sebadôveru a mužov to naozaj veľmi priťahuje. Krátke vlasy sú niečo, čo považujú za poznávacie znamenie.

Nie sú všade

Priznajme si to, ktorej z nás nepadajú vlasy? Keď sú však vlasy dlhé a nebodaj ešte aj tmavé, vyzerá to, ako keby boli na každom jednom rohu. Keď si ich ostriháte, zrazu ich takmer nie je vidieť. Okrem toho, aspoň si ich váš partner nebude neustále vyťahovať z oblečenia, z úst a ktovie ešte odkiaľ.

Foto: unsplash

Starostlivosť o vzhľad

Nebudeme si klamať, krátke vlasy sa nehodia každej žene. Do úvahy sa berie množstvo faktorov a keď má žena krátky účes, musí sa lepšie starať o svoj make-up a aj o zvyšok svojho vzhľadu. To vzbudzuje pocit, že sa o seba naozaj dobre stará.

Čo sa vám páči viac? Dlhé alebo krátke vlasy?