8 novoročných pravidiel na chudnutie: Ak ich budete dodržiavať, do plaviek schudnete aj 10 kilogramov

Kristína Hagarová

Foto: instagram.com/deliciouslyella/

Každý deň môže byť tým, kedy vo svojom živote niečo radikálne zmeníte. Inak to nie je ani vtedy, keď sa rozhodnete, že by ste mali schudnúť a konečne žiť o niečo zdravšie ako doteraz.

Ako informuje portál Brightside, účastníci jednej štúdie, ktorí dodržiavali niekoľko pravidiel, schudli v priemere tri kilogramy za 12 týždňov, a to len vďaka tomu, že zmenili svoje stravovacie návyky. Najdôležitejšie však je, že znížili riziko cukrovky a srdcových chorôb. Keď chcete niekoľko tipov, ako svoje telo udržať zdravšie a pritom aj zhodiť niekoľko kíl, toto je to najlepšie, čo preto môžete urobiť.

Pite veľa vody

Pitie vody je už taká klasika, pretože sa vďaka nej môžete zbaviť toxínov a udržíte sa hydratovaný. Vypite pohár vody 30 minút pred jedlom, toto by malo zvýšiť vaše šance na schudnutie o 44 % za tri mesiace. Ženy by mali vypiť 9 pohárov vody denne, muži 12 až 13.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: unsplash

Vláknina

Fazuľa, brokolica, ružičkový kel, avokádo, jablká, mrkva aj toto sú potraviny, ktoré sú dobré nielen, keď chcete schudnúť, ale aj pre vaše zdravie všeobecne. Nie je to dobré len na udržanie vášho tela fit, opäť to znižuje riziko cukrovky a srdcových chorôb.

V kaviarni seďte chrbtom k jedlu

Znie to smiešne, ale buďte si istý, že aj takáto maličkosť vám zabráni v tom, aby ste sa zbytočne prejedali a mysleli len na sladké. Keď sa budete stále pozerať na koláče oproti vám, skôr či neskôr sa predsa len dostanete k tomu, že si pôjdete nejaký objednať.

Foto: unsplash

Nebráňte sa vitamínu D

Slnečné svetlo má na chudnutie pozitívny vplyv. Súvisí to s vitamínom D, kedy ženy, ktoré majú vyššiu hladinu, priberajú oveľa menej. Ak nemáte dostatok slnka, môžete začať užívať rôzne výživové doplnky.

Rôzne jedlá po malých množstvách

Ak máte sklony k tomu, že po čase stratíte záujem o konkrétnu chuť, využite malé taniere, na ktoré dáte malé množstvo rôznych jedál. Nazýva sa to aj turecké raňajky.

foto: Unsplash

Nepite čaj s mliekom

Ak sa po večeri cítite veľmi hladná a ešte by ste si niečo pred spaním dali, môžete si dať čaj. Avšak, určite si ho nedávajte s mliekom. Čaj obsahuje množstvo zlúčenín, ktoré pomáhajú reduktovať tuk, avšak bielkoviny v mlieku tieto účinky rušia.

Čakajte 20 minút

Možno ste sa práve naobedovali a máte pocit, že ešte nie ste celkom plná, hoci ste toho zjedli dosť. Mozog zasiahne pocit plnosti až o 20 minút, preto vždy chvíľu počkajte predtým, než si opäť naložíte plný tanier.

foto: Unsplash

Rozdeľte si hlavné jedlo

Porcie niekedy bývajú naozaj obrovské, preto použite trik, kedy si ho rozdelíte s vaším partnerom na menšie porcie. Stačí vám teda jedno hlavné jedlo a dva malé tanieriky.