Aj líčenie dokáže ubrať 10 rokov! Odkedy poznám tento trik, oči si maľujem úplne inak a konečne mám výrazný a otvorený pohľad

Lucia Mužlová

Čo býva pri líčení najväčším problémom? Predsa rovnaká čierna linka na oboch očiach. Občas to teda býva pekná katastrofa, a ak si linku nanášate každý deň, potom viete, o čom hovorím. Vedeli ste však, že klesnuté viečka vám vedia pridať dobrých 5-9 rokov? Ak však zvládnete niekoľko týchto tipov, s našim líčením doslova omladnete.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ešte predtým, ako sa vrhnete na líčenie očí, upravte si obočie. Malo by mať pekný tvar, dokonalý oblúčik a tenký zobáčik. Prispôsobte mu farbu, a aj tvar podľa toho, čo sa vám najviac hodí. Ak si neviete rady, zverte sa do rúk kozmetičke, ktorá vás navedie na tú správnu starostlivosť.

Najskôr je potrebné si na viečko naniesť bázu, na ktorej budú očné tiene držať ako pribité. Báza tiež pomôže udržať oči dokonalé celý deň. Tiene sa vám nezlejú a linka s maskarou neotlačí.

youtube.com

Potom si na štetec naneste telový alebo jemne broskyňový tieň, ktorý naneste na celé viečko. Do kútika oka môžete dať trošku bieleho tieňa, aby ste oči prejasnili.

youtube.com

Potom si viečko trochu vytieňujte, aby vyzeralo plastickejšie. Na konček štetca si naneste trošku telovej, ale tmavšej farby a robte pohyb zvonku do vnútra po hornom okraji viečka, aby ste vytvorili ilúziu tieňa.

youtube.com

Ak chcete trochu zdvihnúť svoj pohľad a máte viečka spadnuté, je tu malý trik. O nos si oprite štetec a vytvorte líniu až k oku. Potom do vonkajšieho kútika naneste hnedú ceruzku a vytvorte linku, ktorá váš pohľad zvýrazní.

youtube.com

Pod oči naneste korektor a „upracte“ všetky nedokonalosti, ako napríklad napadaný tieň pod očami.

youtube.com

Zoberte si štetec a trošku tmavší hnedý tieň. Naneste ho na spodnú linku oka a dobre rozmažte dostratena. Takisto naneste tmavší tieň aj na hnedú linku, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcom kroku a trochu aj do vonkajšieho kútika oka. Nezabúdajte všetko dobre vytieňovať pomocou štetca.

youtube.com

Teraz je čas na linky. Najskôr si nakreslite vonkajší zobáčik. Pokojne si môžete pomôcť aj štetcom a líniou, ktorú vytvoríte od nosa. Stačí, ak jemne obtiahnete hnedú linku, ktorú už máte nakreslenú.

youtube.com

A na záver si ešte môžete natočiť mihalnice a naniesť maskaru. Nezabúdajte, že blondínkam sa viac hodia jemné hnedé odtiene. To znamená, že linku môžete urobiť tmavohnedú a maskaru tiež môžete naniesť v hnedej farbe. Nebude to pôsobiť ako päsť na oko. V prípade, že ste tmavovlásky, nebojte sa aj čiernej alebo inej tmavej farby. Ak chcete linky zdôrazniť, použite rôzne metalické odtiene.

youtube.com

Ak si neviete rady, pozrite si celý návod na tomto videu. Veľa šťastia s líčením.

Pozri aj: Mamička napísala pre svoju rastúcu dcéru 13 rád, ktoré sa stali hitom internetu. Pozrite sa, čím táto žena dojala svet

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)