Ak chcete zmeniť svoj život, najskôr zmeňte svoj účes. Aké sú trendy na rok 2017?

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Ženy chcú vždy nejakú radikálnu zmenu. Skrátiť dlhé vlasy, z kučeravých vyčarovať rovné a naopak. Čo je však záhadou pre všetkých mužov na planéte, je to, čo tie ženy vlastne chcú? Vedia to vôbec? Rozhodovať sa o novom účese je niekedy dosť náročné, najmä ak nevieme, čo presne nám pristane. Pozrite sa na trendy roku 2017.

Článok pokračuje pod videom ↓
ucesy1
takprosto.cc

Neopatrná prirodzenosť ostáva stále v móde. Ľahko zvlnené a rozstrapatené vlasy, ktoré pôsobia akoby ste práve vyšli z mora. To je ideálna voľba pre ženy, ktoré trpia večným nedostatkom času. Len nezabudnite, že tu je len veľmi tenká hranica medzi tým, že vyzeráte prirodzene „strapato“ a medzi tým, že účes pôsobí neprirodzene a neupravene.

ucesy2
takprosto.cc

Tieto účesy nevyžadujú ani veľa času ani veľa kozmetických prostriedkov či zručnosti. Vyznačujú sa najmä svojou univerzálnosťou a sú vhodné takmer pre každú ženu. Nebojte sa tohto účesu ani ak ste už dáma v strednom veku. Na dosiahnutie tohto efektu budete potrebovať sprej s prídavkom morskej soli. Nájdete ho dnes už v každej drogérii.

ucesy3
takprosto.cc

Radikálne odlišný trend sú hladké vlasy a dokonale rovný strih. Tento účes sekne rovnako dlhým aj krátkym vlasom. Na vytvorenie účesu budete potrebovať žehličku na vlasy a sprej na ochranu pred teplom. Tento účes nie je veľmi vhodný pre ženy s riedkymi a jemnými vlasmi, pretože to môže pôsobiť trochu neatraktívne, a ak to preženiete, budete pôsobiť ako „zmoknutý pes“.

ucesy4
takprosto.cc
ucesy5
takprosto.cc

Rovné ofiny a rovné hrany ostávajú aj naďalej hitom sezóny. Ofina pritom nemusí siahať len k obočiu, môže byť aj trochu dlhšia, napríklad po lícne kosti alebo aj po bradu. Ofina veľmi nepristane ženám, ktoré majú príliš úzku tvár a ženám s guľatou tvárou sa odporúča dĺžka len po vonkajšie kútiky očí.

ucesy6
takprosto.cc
ucesy7
takprosto.cc

Strih dopostupna sa opäť vracia do módy. Vyzerá skvele pri dlhých aj kratších vlasoch. Úplne bezchybne tento účes vyzerá vtedy, ak máte vlasy trochu zvlnené.

ucesy8
takprosto.cc
ucesy9
takprosto.cc

Účes „na chlapca“ alebo pozdrav z 90. rokov je tiež skvelá voľba. Krátke strihy sú opäť na vrchole popularity. Zhodli sme sa, že iba tie najodvážnejšie ženy sa dokážu presvedčivo rozhodnúť pre takú radikálnu transformáciu. Podľa mužov je tento strih vraj veľmi sexi.

ucesy10
takprosto.cc
ucesy11
takprosto.cc

Tento strih najviac pristane štíhlym a vysokým ženám, ktoré majú úzku tvár. Pre plnšie dámy sú vhodnejšie trošku dlhšie pramienky popri tvári, prípadne kratučký bob.

Tak čo? Ktorý účes či strih nosíte aktuálne vy? Uvažujete o zmene? Inšpirujte sa možno aj týmto článkom. Ak sa rozhodnete z dlhých vlasov prejsť na krátke, možno to bude pre niekoho šok, no určite to bude príjemná zmena. Podľa seba viem, že niekedy stačí dať si odstrihnúť ofinu. Hneď sa človek cíti sebavedomejšie!

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

horoskop

Najnovšie články