Na tvári sa mi objavovali červené fľaky, ktorých som sa nevedela zbaviť. Pomohla mi až táto 1 vec, ktorá je veľkým prírodným zázrakom!

Monizz

Ako si udržať mladosť? Otázka, ktorá sa skôr či neskôr začne vynárať každej žene. Medzi desiatkami charakteristík, ako si starnutie nepripúšťať, sa naskytá jedna z najdôležitejších – starať sa o seba. Na to však nie sú potrebné ani drahé kozmetické prípravky, ani míňanie peňazí v salónoch krásy. Postačí vám obyčajný ľad.

Článok pokračuje pod videom ↓
1
sovkusom.ru

Starnutie uvidíte vždy ako prvé na pokožke tváre. Ženy, ktorým pokožka akoby nestarla, vyzerajú mladšie ako tie, ktorým sa už spravili prvé vrásky. Ani vrásky však nie sú problémom, pokiaľ je pleť napnutá, svieža a má jednotný tón. Všetky tri atribúty dosiahnete, ak máte doma formičky na ľad a ochotu skúsiť niečo pre seba.

Ľadová výživa

Pomocou jednoduchých ingrediencií si doma poľahky pripravíte chladiacu kúru, ktorá vyživí vašu pleť. V kombinácii s ovocím a zeleninou nemôžete dosiahnuť zlé výsledky. Poďme na to pekne po poriadku. Ľad je pre pokožku veľmi užitočný, pretože jeho prikladaním a trením sa koža prekrvuje, znižujú sa opuchy, sťahujú sa póry a vyhladzujú sa jemné vrásky. Pri pravidelnom používaní ľadu dokonca vrátite pleti jednotný tón.

2
sovkusom.ru

Ako na to?

Na zmrazovanie nepoužívajte vodu z vodovodu, ale minerálku. Nalejte minerálku do formičiek na ľad a dajte ich zamraziť. Kocku takéhoto ľadu využívajte minimálne večer pri čistení pleti, ideálne však aj ráno.

Rovnako môžete vyrobiť účinný prostriedok aj zo zeleného čaju. Silný odvar z čajových lístkov nechajte zmraziť a prikladajte na tvár vždy pred spaním. Ak máte mastnú pleť, aplikuje aj ráno pred nanášaním mejkapu.

Melónová šťava je fantastickým zdrojom živín. Nakrájajte dužinu z červeného melóna na menšie kúsky a potom ju roztlačte. Odstráňte semienka a dužinu dajte do formičiek na ľad. Po zamrznutí používajte vždy večer a tvár si po aplikácii neumývajte aspoň 15 minút.

Jahodová drť je zasa vynikajúca na extrémne mastnú pleť, je však komplikovanejšia na výrobu a v tomto prípade aj finančne náročnejšia. Ak však máte jahodový záhon alebo ste ochotná jahody kupovať, podrvte ich na kašu a dajte zamraziť. Používajte rovnako ako predošlé ľadové kocky.

3
sovkusom.ru

Na problematickú pleť, ktorú trápi akné, používajte zamrazenú aloe šťavu. Extrahujte ju z domáceho aloe a zmiešajte s minerálkou alebo prevarenou vodou. Nechajte ju v mrazničke zmrznúť a potom aplikujte na akneóznu pleť. Aloe vera má silné upokojujúce a dezinfekčné účinky.

Slaná voda je výborná dezinfekcia namiesto pleťovej vody. Pozor, používať by ju ale nemali ľudia s citlivou pleťou. V jednom pohári vody rozpustite čajovú lyžicu kuchynskej soli a dajte zamraziť. Po aplikácii ľadovej kocky pokožku neoplachujte, ale ju nechajte dobre vyschnúť. Až potom ju opláchnite studenou vodou.

Pre pupienky a uhry je najlepší vývar z lastovičníka. Dve polievkové lyžice sušeného lastovičníka nechajte poriadne vylúhovať v 300ml vriacej vody a potom ho nechajte vo formičkách zmraziť. Lastovičník pupienky nielen vysušuje, ale aj zabraňuje ich ďalšej tvorbe a podráždeniu pokožky. Ak sa vám nepozdáva lastovičník, rovnaké účinky dosiahnete aj s harmančekom.

Čo s fľakatou pleťou?

Ryžová voda je vynikajúcim liekom na fľakatú pleť. Ak máte nejednotný tón pokožky, povarte po dobu 30-40 minút približne 100g ryže vo väčšom množstve vody. Preceďte ryžu a kvapalinu dajte zamraziť. Táto voda bojuje nielen s pigmentovými škvrnami, ale aj s vyrážkami.

4
sovkusom.ru

Rovnaký účinok má aj citrónová šťava, tá však nie je vhodná pre tých, ktorí majú pleť citlivú. Mohla by ju príliš podráždiť a spôsobiť silné alergické reakcie. Zmiešajte 200ml vody so šťavou z polovice citróna a tekutinu zamrazte. Pre výsledný efekt je dôležité, aby ste po aplikácii citrónovej ľadovej kúry nešli na slnko ešte aspoň hodinu alebo dve.

Uhorková šťava účinne odstraňuje opuchy, rozjasňuje pleť a nie je vôbec agresívna ako citrónová šťava. Extrémne jemná šťava je vhodná pre všetky typy pleti. Zmrazte rozdrvené šalátové uhorky a aplikujte raz za deň.

Vývar z bobkových listov znižuje začervenanie, upokojuje pokožku a sťahuje póry. Také isté účinky zanecháva aj vývar z ružových listov. Pri oboch platí, že približne 2 polievkové lyžice zalejeme vriacou vodou v pohári s objemom približne 200-250ml. Necháme 10 minút lúhovať a potom rozdelíme do formičiek na ľad. Oba odvary sú ideálne pre všetky typy pleti.

5
sovkusom.ru

Aj ten najobyčajnejší ľad má na pleť pozitívne účinky. Nezabudnite, že ľad po koži trieť nemusíte, ak vám je to výslovne nepríjemné. Celkom stačí ak budete po pokožke s ľadovými kockami jemne prechádzať. Vždy počkajte, kým sa kocka ľadu celkom nerozpustí. Okrem toho môžete ľadovú kúru použiť aj na krk a dekolt. Pri krku však pozor, aby ste si nezarobili na zapálené hrdlo.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Najnovšie články