Zabudnite na každodenné umývanie a fénovanie. 8 dôvodov, prečo sú vaše vlasy bez života a nerastú

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (milabu)/pexels

Starostlivosť o vlasy je niečo, čomu mnohé ženy venujú maximum zo svojho času. Je to potrebné, pretože vlasy sú korunou krásy a podľa toho, ako sa o ne staráte, môžete vidieť aj to, v akom stave sa nachádzajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Brightside spísal rady od profesionálnej kaderníčky, ktorá zverejnila niekoľko tajných tipov a trikov, ako sa o svoje vlasy postarať čo najlepšie.

Ako bojovať proti vypadávaniu?

Vypadávanie vlasov je problém väčšiny žien a začína sa to prejavovať aj u chlapcov. Ak máte na kefe nejaké vlasy, neznamená to, že by ste mali hneď začať robiť paniku. Ak je ich však viac, musíte zistiť, čo to spôsobuje.

 • nedostatok vitamínov môže spôsobiť vypadávanie vlasov, preto jedzte viac ovocia a zeleniny a veľa pite
 • skúste sa menej stresovať
 • uistite sa, že netrpíte hormonálnou nerovnováhou
 • poriadne si umývajte a češte vlasy
Foto: unsplash

Je možné mať dlhé vlasy len tak?

Ak raz máte v génoch, že vám vlasy rastú pomaly, poprípade len do určitej dĺžky, bez predlžovania to jednoducho nejde. Nepomôže vám nič, pokiaľ máte geneticky dané, že vaše vlasy narastú len po plecia, skutočne sa s tým nedá nič robiť.

Ako často by ste si mali strihať vlasy?

Ak máte veľmi špecifický a presný strih, určite by ste si ho mali dať upravovať tak raz za mesiac alebo dva. Inak to bude vyzerať veľmi chaoticky a bude ťažké ho dať dokopy. Pokiaľ máte rovné a dlhé vlasy, stačí sa strihať za tri mesiace. Ak to nebudete robiť pravidelne, vaše končeky sa budú štiepiť a „infikujú“ aj ostatné vlasy.

Foto: unsplash

Ako je to s kolagénom?

Je to ako kúpeľ pre vaše vlasy. Hlavným cieľom je však jeho hlboká infúzia, teda vaše vlasy budú hladšie, zdravšie a krajšie. Funuguje to na všetky typy vlasov a trvá to asi hodinu. Obzvlášť účinný je na suché vlasy, ktoré stratili lesk alebo vlasy bez hydratácie. Skutočne účinné je to však až vtedy, keď to opakujete jeden alebo dvakrát za mesiac.

Prečo blond farba stráca na kráse?

Blondíny sa často sťažujú, že strácajú farbu, že ich vlasy sú žlté alebo až „špinavé“ a konce siahajú do modrej či fialovej farby.

 • Vlasy žltnú kvôli nedostatočnej starostlivosti a veľkému teplu
 • Fialový, sivý a modrý odtieň sa objavuje kvôli šampónom, ktorý ide hlboko do vlasov.
 • Tvrdá voda môže tiež spôsobiť rôzne odlesky.

Používajte hĺbkovo čistiace šampóny, aspoň raz za čas. Ak máte doma tvrdú vodu, používajte výrobky s kyselinou citrónovou.

Foto: unsplash

Ako sa starať o vlasy v lete

Priame slnečné svetlo odvádza z vlasov všetku vlhkosť, vďaka čomu sú krehké a suché. Ak sú však zafarbené, odolnosť môže opäť klesnúť. Samozrejme, jedna z prvých vecí, ktoré by ste mohli urobiť, je minimalizovať vystavenie UV žiareniu, ale to neznamená, že musíte zostať doma, kým sa neskončí leto. Používajte klobúky a špeciálne ochranné spreje.

Ako si vybrať dobrú kefu

Najjednoduchšie, najobľúbenejšie a najdostupnejšie kefy sú určite tie, ktoré sú vyrobené z plastu a majú veľké štetiny. Sú ideálne na každodenné použitie. Vlasy môžete česať a neoškodiť. Nekupujte si drevené, množia sa v nich baktérie a taktiež masážne môžu vaše vlasy poškodiť. Vlasy by ste si mali česať, keď sú mokré.

Foto: unsplash

Ako na statickú elektrinu?

Ak vám neustále elektrizujú vlasy, môže to spôsobovať trenie o oblečenie, taktiež sú však k tomu náchylnejšie krehké a poškodené vlasy.

 • Skúste nájsť kaderníka, ktorý zabezpečí, že vaše vlasy budú hladké.
 • Používajte výrobky na vlasy. Pokiaľ sú silné, tak stavte na oleje, ak sú tenké, radšej spreje.
 • Keď je vonku chladno, nevychádzajte s mokrými vlasmi.
 • Kúpte si kefu s prírodnými alebo silikónovými štetinami.

Pomohol vám niektorý z tipov?

Najnovšie články