Menej je niekedy viac. Toto je 10 spôsobov ako docielite krásny prirodzený vzhľad už za pár minút

Zuzana Fulopova

Foto: unsplash

Každá z nás  chce byť krásna a atraktívna. Niektoré ženy sa spoliehajú na prirodzenosť, iné zas na kozmetické vychytávky. V tomto prípade to však častokrát zaberie čas, ktorý však nie vždy máme. Aby ste však vyzerali sviežo a krásne, nemusíte používať veľa make-upu a pritom stráviť hodiny pred zrkadlom. Prinášame vám 10 kozmetických vychytávok, vďaka ktorým budete vyzerať rýchlo sviežo a krásne.

Jemná masáž tváre s krémom

pixabay

Predtým ako si nanesiete make-up, spravte si masáž tváre so svojím krémom. Začnite od stredu tváre až k ušiam tak, aby ste nevynechali žiadnu časť. Touto masážou prebudíte pokožku a pripravíte ju na deň.

Očný krém nechávajte v chladničke

Chladivý očný krém priamo z chladničky vám pomôže skôr prebudiť očné okolie, účinne si poradí s opuchom, ako aj s tmavými kruhmi.

Naneste make-up vlhkou hubkou

pixabay

Ak chcete aby vaša pokožka vyzerala hladko, bez tony nánosu make-upu, aplikujte ho vlhkou hubkou. Na hubku si naneste malé množstvo micelárnej alebo tonizačnej vody, následne aplikujte na ňu make-up a roztrite na T zónu. Nakoniec ho rozotrite aj po bokoch tváre dostratena. Prebytok make-upu bude absorbovaný hubkou a na tvári ostane len toľko make-upu, koľko bude potrebné na zakrytie pórov a nedokonalostí.

Nakreslite ceruzkou linku

pixabay

Naneste si čiernu linku priamo na koreň horných rias, dávajte si však pozor na medzipriestor.  Je dôležité linku maľovať krátkymi ťahmi, presne medzi riasi, nie pod ani nad. Touto technikou docielite výraznejší a krajší vzhľad.

Na očné viečka naneste červeň

Ak potrebujete rýchlo rozjasniť tvár, naneste na očné viečka a tesne pod obočie červeň na líčka. Váš pohľad bude razom rozjasnený aj bez očných tieňov.

Použite gél na obočie

pixabay

Predtým ako si dokreslíte obočie ceruzkou, aplikujte naň gél. Gélom si ho upravíte a pred pripravíte na maľovanie, čím docielite aj jasnejší a prirodzenejší vzhľad.

Používajte jasnú ceruzku

Ak chcete zvýrazniť vašu farbu očí, použite farebnú ceruzku na oči pozdĺž rias. Nebojte sa použiť farbu, ktorá nezodpovedá farbe vašich očí. Napríklad ak máte zelené oči, použite oranžovú farbu, modrým očiam zas pristane zlatá ceruzka, hnedé oči zas zvýrazní fialová farba.

Aplikujte korektor na pery

pixabay

Ak nemáte v obľube rúže, ale chcete mať plné pery, skúste naň aplikovať korektor na obrysy pier a následne aplikujte priehľadný lesk na pery.

Používajte jasný rúž

pixabay

Ak máte málo času, alebo nechcete používať veľa kozmetiky, stavte na jasný rúž. Naneste si jednoduchý make-up spolu s výrazným rúžom a máte vyhraté.

Používajte primer na riasy

Primer na riasy vám nie len ochráni riasy, ale aj krásne zdvihne mihalnice a zvýrazní oči. Navyše špirála vydrží dlhšie a riasy sa nebudú lepiť. Primer však môžete použiť aj samostatne, ak nie je transparentný ale čierny.

Poznáte aj vy nejaké vychytávky? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Keď som začala robiť túto vec, podarilo sa mi schudnúť 10 kíl. A nebola to prísna diéta ani namáhavé cvičenie!

Zuzu, adme.ru

0
Komentovať