Dlho ma na tvári trápili jazvy na tvári po akné. Potom mi kamarátka odporučila tieto domáce recepty a jazvy sa pomaličky začali zjemňovať!

Monizz

Akné je problémom, ktorému sa len ťažko vyhnúť, jednoduchšie je ho však zmierniť. Nech už ste urobili alebo neurobili v dobe, kedy vás akné trápilo čokoľvek, dnes vám tvár pokrývajú drobné a možno aj väčšie jazvičky. Aj na to je liek. A nejde o žiadnu vedu či chémiu.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Jazvy po akné vám môže invazívne odstrániť kozmetička, v tom horšom prípade niekde aj plastická chirurgia. Estetická, samozrejme. K takýmto krokom sa však nemusíte utiekať, ak vyskúšate liečbu prírodou. Doslova do písmena. Na jazvy existuje totiž účinných liekov až-až. Nie však vo fľaštičkách.

Šťava z aloe vera

pixabay.com

Asi najznámejším bojovníkom s malými jazvami je aloe vera a šťava z tejto liečivej rastliny. Jazvičky si gélovitou šťavou z aloe potierajte každý deň a nechajte na koži uschnúť. Potom len vlažnou vodou zmyte. Ak máte hlbšiu jazvu, ktorá špatí vašu tvár aj sfarbením doružova alebo dohneda, aloe sa dokáže vysporiadať aj s týmto problémom a farbu doslova vytiahne. Na koži vám tak ostane „iba“ jazva, ale aspoň vo farbe vašej kože.

Sóda bikarbóna

pixabay.com

Druhý z rodu všeliekov je sóda bikarbóna. Jej účinky sú nevyčísliteľné a inak to nie je ani pri zbavovaní sa jaziev. Jazvičky po akné sóda bikarbóna vybrúsi jedna radosť, ak si z nej spravíte s pár kvapkami vody hustú kašičku. Po troch minútach denného jemného pílingu sódou si kožu umyte a natrite hydratačným krémom. Efekt uvidíte po pár použitiach.

Citrón

pixabay.com

Citrón je vynikajúci hlavne na bielenie a vyťahovanie farieb. Ak začnete používať na tvár citrónovú šťavu namiesto pleťového tonika alebo čistiacej vody, bude vás možno zo začiatku koža štípať, no po pár dňoch pravidelnej aplikácie uvidíte, že vaša pleť začala nadobúdať jednotný odtieň a jazvy opticky zmizli.

Paradajky

pixabay.com

Keď si paradajku rozkrájate na plátky a budete si dávať takúto super čerstvú masku na tvár každý deň pred spaním, zásobujete svoju pokožku betakaroténom a bude okamžite žiarivejšia. Postupne začne vaša pokožka s procesom prirodzeného vyhladzovania. Nevýhoda paradajkovej masky je len tá, že pri nej treba väčšiu trpezlivosť.

Med

pixabay.com

Akonáhle máte jazvičky a čistíte si ich niektorou z vyššie spomenutých možností, vaša koža pod ich vplyvom začervená. To nevadí. K procesu to jednoducho patrí a netreba to kvôli tomu hneď vzdávať. Na to je tu pomocník med, ktorý obsahuje látky nielen upokojujúce pre pokožku, ale aj na odstránenie starých buniek. Spravte si raz do týždňa masku z lyžice medu a jedného žĺtka a naneste si ju na tvár na 20 minút. Vaša pokožka bude jemnejšia a hladšia už po niekoľkých týždňoch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články