10 módnych trendov, ktoré už v roku 2017 nebudú v móde

Lucia Mužlová

Ženy, priznajme si to. Ktorá z nás nepokukovala po nejakých tých módnych trendoch? Určite ste aspoň jeden z nasledujúci 10 zaznamenali a možno sa u vás v šatníku nájdu. Vždy chceme vyzerať dobre, páčiť sa okoliu a držať krok s trendmi. To je však niekedy doslova nemožné. Pozrite sa, čo už v móde v roku 2017 nebude. Ľutujete? Ja niektoré veci aj áno.

Článok pokračuje pod videom ↓

Viac náhrdelníkov namiesto tzv. „chokers“

trend1
youngexpression/mirellacabaz

Je čas rozlúčiť sa s týmito náhrdelníkmi, ktoré sa nosili pevne obopnuté okolo krku. Vyberte si nové, kovové náhrdelníky a nebojte sa vrstvenia a rôznych kombinácií. Napríklad môžete skombinovať jeden väčší náhrdelník s dvomi menšími.

Kombinácia rôznych šperkov namiesto šperkov s hrotmi

trend2
istockphoto/zafirka

Dobre urobíte, keď si už šperky s hrotmi a cvokmi nedáte. Namiesto toho vyskúšajte kombináciu šperkov, ktoré k sebe na prvý pohľad vôbec nepasujú, ako napríklad perličky a retiazky.

Prirodzený vzhľad vs. hrubé a výrazné kontúry

trend3
instagram/popsugar

Konturovanie a výrazný make-up nahradí a vystrieda prirodzený look, mierne vlhká a lesklá pleť a prirodzené farby a tóny. Namiesto rozjasňovaču je lepšia lícenka prirodzenej farby.

Voľné vlny namiesto pravidelných kučier

trend4
johnweisshairdesign/brightside

V móde sú momentálne voľné beach vlny, ktoré vyzerajú, akoby ste práve vyšli z mora. Našťastie teda nebudeme musieť používať kulmy a žehličky na vlasy, pretože takéto vlny docielime aj tak, že si vlasy zopneme na noc do drdolu. S lakom na vlasy buďte tiež opatrné.

Zamat vystrieda džínsovinu

trend5
me.popsugar/huffingtonpost

Denim nahradí zamat. Už teraz môžete v obchodoch nájsť bundy, ktoré sú krásne zamatové v zemitých odtieňoch. Dodajú vám eleganciu, pôvab, a to predsa chceme! So zamatom sa nebojte kombinovať materiály ako koža, semiš, tvíd a satén. Je tiež lepšie si vybrať len jednu zamatovú vec a kombinovať ju s materiálmi, ktoré majú menší lesk.

Klasické sukne namiesto veľkého riasenia

trend6
cosmo/cosmo

Že tzv. „tutu“ sukne nevyjdú nikdy z módy? Omyl. Práve takéto tylové sukne vystriedajú tzv. pencil skirts, čo sú úzke sukne pod kolená. Vyzerajú skvele na všetkých typoch postavy a sú veľmi ženským kúskom v šatníku. Takéto sukne dokonale zvýraznia vašu postavu a krivky.

Šaty ala spodná bielizeň

trend7
500px.com/ritalifestyle

Obtiahnuté mini šaty pomaly ale isto vychádzajú z módy. Nahradia ich voľnejšie šaty, ktoré majú jemné detaily v podobe čipky a sú z príjemného lesklejšieho materiálu. Pripomínať vám môžu spodničku alebo spodnú bielizeň, no to je len na oko. Dokonale zvýraznia vašu siluetu, sú pútavé a trochu odvážnejšie.

Obtiahnutý kabát namiesto oversize

trend8
ar-revista/tomandlorenzo

Kabáty, ktoré sú oversize, čo bol veľký hit minulej sezóny, budú čoskoro minulosťou. Neponáhľajte sa a tieto kabáty zbytočne nezatracujete. Všetci dobre vieme, že trendy sa neustále vracajú. Dúfam, že toto bude jeden z nich.

Neobvyklé kombinácie namiesto tých klasických

trend9
aelida/elle

To je heslo roku 2017. Nebojte sa kombinovať nekombinovateľné. Kabelka už nemusí mať rovnakú farbu ako vaše topánky. To je totiž dávna minulosť. Ak sa bojíte výraznejších kombinácií, zamerajte sa na kabelky. Dnes už ich nájdete v každej farbe a v každom tvare. Topánky sa snažte kombinovať s iným kusom oblečenia, napríklad s kabátom.

Opätky namiesto klinových tenisiek

trend10
brightside/keep

Tomuto trendu som ja osobne nikdy neprišla na chuť. Buď si dám opätky, alebo tenisky. Príde mi zbytočné vytvárať nejakú kombináciu. Takéto tenisky však boli v minulom roku veľmi populárne, no tento trend sa pomaly ale isto vytráca. Opätkami nikdy nič nepokazíte a hodia sa k sukni a takisto aj k džínsom.

Vedeli ste, že trendom na tento rok je tzv. optimistické obliekanie? Znamená to, že je dovolená kombinácia farieb a vzorov. Kvety, pásiky, toto všetko určite áno.

trend11
theguardian.com

Ktorým trendom ste v minulom roku podľahli vy? Za mňa je to určite oversize kabát a možno denim. Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri tiež: 20 šikovných tipov, ktoré vám pomôžu vyzerať skvele každý jeden deň

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články