30-dňová výzva pre krajšiu postavu: Na pevný zadok budete potrebovať len podložku na cvičenie a 5 minút času

Monika Miková

Foto: pexels

Renomovaná trénerka celebrít a tvorkyňa rôznych fit aplikácií Anna Victória radí ako spevniť oblasť pozadia pred plavkovou sezónou. Milé dámy potrebujete k tomu len podložku na cvičenie a 5 minút 3-krát týždenne. 

Foto: pixabay.com

Dodržujte pokyny: ide o 3 cviky. Po dokončení každej série jedného cviku, prejdite hneď na ďalšiu sériu druhého cviku bez pauzy. Po dokončení sérií všetkých troch cvikov opakujte všetko aspoň dvakrát.

  • Problémová partia: zadok
  • Pomôcka: podložka na cvičenie

Výkopy dozadu a do strán na štyroch

Na podložke zaujmite polohu na všetkých štyroch. Kolená sú pokrčené v 90°, dlane položené na podložke a chrbát vystretý. Zdvíhajte jednu nohu dozadu do vzduchu 15-krát, s tým že ju nepoložíte na podložku, ale hneď 15-krát zdvihnete do bodu. Následne zopakujte cvik s druhou končatinou, nezabudnite pritom pravidelne dýchať. Rada hýbte len nohami, nevlnte a nenahýnajte boky do strán.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Victoria (@annavictoria) on

Most

Ľahnite si na podložku tak, že váš chrbát sa bude celou plochou dotýkať podložky. Nohy pokrčte v kolenách do 90° ako keby ste išli robiť mostík a mierne ich dajte od seba. 15-krát zdvihnite svoj zadok, tak že vaše lopatky sa budu stále dotýkať podložky. Rada nejde o rýchlosť, ale o kontrolu preto zdvíhajte a klesajte pomaly. Nezabudnite na dýchanie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Victoria (@annavictoria) on

Drep s výskokom

Postavte sa s nohami mierne od seba ruky zodvihnite pred seba. Zohnite sa do polohy drepu tak, že chrbát budete mať stále vystretý a kolená nepresiahnu špičky topánok. Následne z polohy drepu vyskočte a opakujte 15-krát. Rada pri drepe nemôžu kolená smerovať do vnútra.

Prvý cvik vo videu Anny.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Victoria (@annavictoria) on

3
Komentovať