Vypadávanie vlasov a nadmerné potenie. Toto je 10 znakov, ktorými vám telo dáva najavo, že je plné toxínov

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay

Po zimnom období si vaše telo zaslúži detox. Plno nezdravých potravín a málo pohybu spôsobilo, že sa spomalil metabolizmus a toxíny ostali v tele. Samozrejme nie je to len stravou a nedostatkom pohybu. Toxíny sa nachádzajú prirodzene všade okolo nás. Škodlivé látky sú aj vo vzduchu, ktorý dýchame. Pozitívne však je, že naše telo nám dokáže vysielať signály, že niečo nie je v poriadku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nevoľnosť

Foto: pixabay

Ak denne pociťujete závraty, nevoľnosť, zmätenosť a neschopnosť sústrediť sa aj po dobrom a výdatnom spánku, zrejme je vaše telo plné toxínov. Všetky toxíny spôsobujú tieto nepríjemné reakcie. Toxíny ovplyvňujú tvorbu vitamínov a minerálov v tele.

Nadmerné potenie

Pokiaľ sa vám stáva, že sa aj napriek rannej sprche a použitiu dezodorantu spotíte takmer okamžite, máte problém a to nie len kozmetický. Spúšťačom tohto nepríjemného príznaku sú práve toxíny. Akonáhle sa toxíny strávia, spôsobujú nadmerné potenie. Práve preto, ak máte veľmi zapáchajúci pot, môže to byť spôsobené toxínmi, ktoré sa nachádzajú vo vašom tele.

Bolesť kĺbov a svalov

Foto: pexels

Ak ste neboli cvičiť a ani ste nevykonali žiadny namáhavý pohyb, no vaše telo je celé ubolené, na vine sú toxíny. Práve bolesť kĺbov a svalov môže znamenať, že vo vašom tele sa nachádza zápal spôsobený práve toxínmi.

Škvrny na pokožke

Koža je naším každodenným záchrancom. Chráni naše orgány a dennodenne sa vystavuje možnému poškodeniu a znečisteniu. Rôzne šampóny, mydlá či nekvalitná voda môžu obsahovať chemické zložky, ktoré nám môžu škodiť. Takéto chemikálie môžu následne spôsobovať nepríjemné akné, začervenané škvrny či dokonca ekzémy.

Ťažké zaspávanie

Foto: publicdomainpictures

Jedným z hlavných znakov toho, že vaše telo obsahuje toxíny je neustála únava. Na druhej strane sa však môže stať to, že toxíny v tele úplne narušia a zničia váš spánkový režim. Nahromadené množstvo toxínov v tele spôsobuje, že hladina hormónu korstisol, ktorý reguluje spánok sa tak zvýši, že vy jednoducho nezaspíte. Následná nespavosť môže viesť nie len k zdravotným problémom, ale tiež môže ovplyvniť váš výkon v práci či v škole.

Enormné priberanie

Aj napriek tomu, že stále cvičíte a držíte si stravu sa vám nedarí schudnúť. Jedným z problémov, ktorým môžete trpieť je zvýšené množstvo hormónov v tele. Toxíny nepriaznivo pôsobia na hormóny a práve preto sa vám nemusí dariť schudnúť. Mali by ste detoxikovať svoje telo a zbaviť ho toxínov. Vaše telo by sa malo začať postupne zbavovať všetkých kíl navyše.

Zápcha

Jedlo, ktoré dennodenne konzumujete môže obsahovať taktiež toxíny. Medzi takéto toxíny patria umelé farbivá, konzervačné látky či umelé príchute. Črevá to veľmi ťažko spracúvajú a to sa odráža na vašom trávení a dôsledkom toho je plynatosť, zápcha či bolesť brucha. Ak chcete predísť takýmto problémom nastoľte si režim zdravej stravy. Obohaťte svoj jedálniček o zeleninu, celozrnné pečivo a vlákninu. Veľmi dôležité je obmedziť alkohol a nahradiť ho veľkým množstvom vody.

Nepríjemný dych

Foto: flickr

Nepríjemný zápach z úst je často spôsobený zlým fungovaním zažívacieho traktu. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď váš tráviaci trakt musí bojovať s toxínmi. Príkladom je napríklad pečeň. Pokiaľ sa v pečeni nachádza nadmerné množstvo toxínov, pečeň začína očistu, čo spôsobuje zápach z úst.

Zničené nechty

Gravitácia spôsobuje, že sa všetky toxíny vo vašom tele ťahajú smerom dole a preto sa to nadmerne prejaví na vašich nechtoch. Keďže nechty na nohách sú počas dňa stále v ponožkách a v topánkach, je to veľmi dobré miesto pre vznik plesní. Na vznik plesní existujú rôzne mastičky a krémy, avšak najlepšie bude, ak pôjdete viac do hĺbky tela. Vznik plesní môže byť podmienený nahromadenými toxínmi v tele.

Strata vlasov

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené toxínmi ako arzén, olovo alebo tálium. Tieto tri veľmi nebezpečné toxíny sa nachádzajú napríklad v cigaretovom dyme. Vypadávanie vlasov teda neberte na ľahkú váhu.

Foto: goodfreephotos

Ako detoxikovať?

  • Pite dostatok vody, ktorá vyplavuje z tela väčšinu toxínov.
  • Toxíny útočia pomerne veľmi agresívne na pečeň. Ak chcete udržať svoju pečeň v rovnováhe, pite púpavový čaj.
  • Začnite cvičiť jógu. Jóga zlepšuje krvný obeh a pomáha telu zbaviť sa toxínov.
  • Umývajte si večer zuby a použite aj škrabku na jazyk.
  • Jedzte len zdravé potraviny, ktorých zloženie poznáte.
  • Zaraďte do vašej stravy probiotiká.
  • Používajte prírodnú kozmetiku.

Toxíny sa na nás valia z každej strany preto je dôležité sa im postaviť a začať žiť zdravšie. V každom prípade, ak trpíte zdravotnými ťažkosťami, odporúčame vám navštíviť lekára a poradiť sa s ním o svojom zdravotnom stave.

brightside.me

Najnovšie články