Neuveriteľná premena za pár minút. Táto žena omladla o 10 rokov a pomocou tohto triku to zvládnete aj vy

Zuzana Fulopova

Foto: Instagram/callistalorian

V dnešnej dobe plnej kozmetických vychytávok sa dokáže aj šedá myška premeniť na krásnu labuť. Napriek tomu sme častokrát bezradné, pretože sa nám ani na tretíkrát nepodarí doladiť správny odtieň make-upu, aby nám nezvýrazňoval vrásky, či prekryl pigmentové škvrny. Našťastie, existuje množstvo odborníkov, ktorí si dokážu aj s týmito problémami poradiť.

Na sociálnych sieťach predvádzajú mladistvé modelky aplikácie make-upu, a tak je ťažké predstaviť si ho na vekovo staršej žene. To ale neznamená, že používanie make-upu je vekovo limitované. Práve naopak, make-upom sa dajú zamaskovať vrásky, tmavé kruhy pod očami, či mdlá pokožka. Ak si ale neviete rady, kde začať, vizážistka Callista Lorian vám poradí ako na to.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Callista Lorian (@callistalorian) on

Viážistka Callisa Lorian na svojom instagramovom profile zdieľa fotky a radí aj starším ženám, ako môžu s make-upom docieliť prirodzený mladistvý vzhľad. Senzáciu spôsobila fotkami pred a po aplikácii make-upu u svojej 70 ročnej maminy. Ako sa vyjadrila, jej maminka používala len tónovací krém, korektor, zelené tiene a špirálu. Po aplikácii maka-pu bola jej mama ohromená a hneď sa chcela naučiť, ako si mohla spraviť takúto vizáž aj ona sama.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Callista Lorian (@callistalorian) on

Pozoruhodnú zmenu vie Lorian vykúzliť aj na vekovo mladších tvárach. O niekoľko mesiacov neskôr vizážistka zdieľala fotky pred a po aplikácii make-upu u 40 ročnej klientky. Ide o ďalšiu ohromujúcu premenu, kde žena po aplikácii make-upu vyzerá o 10 rokov mladšie. Ako teda dosiahnuť takýto mladistvý vzhľad?

Hydratačný krém a podkladová báza

Ako prvý krok vizážistka odporúča používať hydratačný krém, ktorý nie len pleť hydratuje, ale aj vyrovná jej celkový odtieň. Po nanesení krému si vždy aplikujte podkladovú bázu, vďaka ktorej bude aplikácia make-upu ľahšia a make-up vám na tvári dlhšie vydrží.

Farebná kontúrovacia paleta

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Callista Lorian (@callistalorian) on

Paleta s rôznymi odtieňmi farieb nám slúži nie len na kontúrovanie, ale aj na zakrytie rôznych nedokonalostí tváre. Ak trpíte začervenaním, dobre poslúži zelená farba. Broskyňová farba si zas poradí s tmavými kruhmi pod očami, ak je vaša pleť svetlejšia. Pri tmavšom tóne vizážistka odporúča pomarančový odtieň a pri olivovej pleti siahnite po ružovej farbe. Ak potrebujete zistiť, či ste skutočne zakryli všetky nedokonalosti, Lorian odporúča urobiť pár krokov od zrkadla, nakloniť bradu a zhodnotiť stav pleti.

Transparentný púder

Ak ste spokojná s korekciou všetkých nedokonalostí, naneste na pleť pomocou štetca sypký transparentný púder. Lorian odporúča aplikovať ho rýchlo a efektívne, aby ste docielili zafixovanie korektoru a nie jeho zvýraznenie.

Make-up

Či už make-up aplikujete pomocou hubky, štetca alebo jednoducho prstami, vždy naneste len jemné množstvo make-pu. Pleť bude vyzerať jemnejšie a prirodzenejšie. Až po aplikácii jemnej vrstvy, v prípade potreby pridajte ďalšiu, ale nezabúdajte, že príliš veľa make-pu vás môže robiť staršou.

Obočie

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Callista Lorian (@callistalorian) on

Možno sa to nezdá, ale obočím môžete zmeniť veľmi veľa. Trik spočíva vo zvrstvení rôznych produktov s rôznymi farebnými tónmi a intenzitami, aby sa dosiahol prirodzenejší a mladistvý vzhľad. Pri úprave obočia vždy začínajte s česaním chĺpkov pomocou kefky smerom na hor. Akonáhle ste spokojná s celkovým tvarom, tmavou ceruzkou spravte pár ťahov, aby ste vytvorili rozmer. Nakoniec len zapracujte do obočia gél, aby všetko držalo na svojom mieste.

Zamerajte sa na to, čo chcete zdôrazniť

Ku koncu stačí už iba upraviť, to čo chcete zvýrazniť. U niekoho sú to oči alebo pery, niekomu stačí už len červeň na líčka a špirála. Vždy však zvýraznite len jeden prvok na svojej tvári.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Callista Lorian (@callistalorian) on

goodhousekeeping.com
3
Komentovať