Na červené pery muži hľadia dlhšie. 9 vecí, ktoré sa môžete dozvedieť o žene pri pohľade na jej mak-up

Banana

Vedeli ste, že aj to, akým spôsobom sa maľujeme o nás dokáže prezradiť okoliu viac? Aj farba vášho rúžu napovie niečo o vašej osobnosti. Ako pôsobíme na iných a čo môžete o iných zistiť viac z ich vizáže? Dozviete sa v nasledujúcom článku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Očná linka či tmavé tiene môžu znamenať viac, ako si myslíte.

Ružový efekt


Takto nazvali vedci výskum a jeho výsledky. Sledované študentky boli rozdelené do skupín a následne testované. Výsledky boli prekvapivé. Dievčatá, ktoré nosili make-up mali preukázateľne vyššie dosiahnuté skóre. V škole dostávali lepšie známy a tento fakt vedci vysvetľujú zvýšením sebavedomia a sebadôvery vďaka noseniu make-upu. Sebadôvera smeruje k tomu, že človek si buduje silnejšiu osobnosť a je viac pravdepodobné, že pri rozhodovaní postupuje efektívne.

Vytváranie dojmu


Reč je napríklad aj o pracovných pohovoroch. Podľa vedcov i malé množstvo dobre zvládnutého make-upu, ktorý dokáže podčiarknuť naše pekné črty hraje v prospech žien, ktoré chcú urobiť dobrý prvý dojem. Schopnosť primerane a efektívne pozdvihnúť našu krásu hodnotí okolie pozitívne. Vníma nás ako kompetentnejšie osoby s vyšším sebavedomím, schopné dobre sa ujať zverených úloh.

Úloha v tíme

View this post on Instagram

NEW POSITION!! #Sales Team Leader – #Luxury Brand Retailer #Cairns Global career progression Management training programs Unlimited professional and personal development opportunities The company The world's leading luxury retailer catering to the #traveling public. Their strength lies in strategic brand partnerships, ground breaking store and product development, superior assortments, and targeted marketing programs. They continue to perfect their #business model, improve their offerings and expand into emerging markets, they are well positioned to remain the world's leading luxury retailer. World-class Luxury Travel Retailer Unlimited professional and personal development opportunities Dedicated learning programs to build and support your growth Dynamic and multi-cultural team Global #career opportunities Treated with respect and open dialogue at all levels For more information or to apply for this position click the link in the bio ! #Jobs #Signaturestaff #Teamleader #retail

A post shared by Signature Staff (@signaturestaff) on


Tu je už vnímanie osôb na rozdiel od prvých predchádzajúcich prípadov odlišné. Ak je žena, ktorá je postavená do pozície lídra skupiny a má na starosti vedenie tímu výrazne nalíčená, je menej vnímaná ako vodca. Naopak, mierne nalíčené ženy, ktoré pôsobia prirodzeným dojmom vyzerajú otvorenejšie a ľudia ich ochotnejšie počúvajú.

Typ osobnosti


Vedci tiež prichádzajú s výsledkami štúdie, ktorá skúmala vzťah extrovertov a introvertov ku kozmetike.  Introverti sa nepotrebujú viac zviditeľňovať a vrámci skupiny ľudí radšej ostanú v úzadí. Tiež ich pohodlnosť odrádza od využívania celej rady kozmetických skrášľovacích prípravkov, čo sa o extrovertoch povedať nedá. Tí využívajú výrazný make-up na sebavyjadrenie a odlíšenie sa od priemeru. Nevadí im, ak pútajú pozornosť neznámych ľudí, práve naopak, chcú vďaka make-upu vyzerať atraktívnejšie, aby si ich všimli. Spoločnosť neznámych ľudí im totiž vôbec nevadí a cítia sa v nej ako doma.

Vek


Iste poznáte ľudí, ktorí sa necítia na svoj vek a vždy sú vo vnútri mladí. Možno k nim patríte aj vy. Ženy, ktoré podvedome odmietajú svoj vek a cítia sa mladšie to prirodzene chcú dať najavo. Väčšinou využívajú výraznejšie lícenky, takže líca sa im červenajú, ako u dievčat. Rovnako kladú dôraz na zvýraznenie očí. Nejde len o tiene, spravidla siahajú najčastejšie po kvalitnej špirále alebo si dávajú predlžovať riasy. Bežná je i linka, ktorá robí oči výraznejšími a väčšími.

Sebavedomie


Dámy, ktoré chcú upútať pohľady a robia im dobre pochvalné reči na ich osobu zvyšujú svoje sebavedomie a atraktívnosť výrazným rúžom. Najčastejšie siahnu po nesmrteľnej krvavej červenej a robia dobre. Ženy s červeným rúžom patria medzi prirodzené zvodkyne. Výskumy odhalili aj presné čísla. Na ženách s červeným rúžom spočinuli mužské oči v priemere až 7,3 sekundy. Ružové pery ich zaujali na niečo cez 6 sekúnd a priemerný mužský pohľad na dámu bez rúžu trval len 2 a pol sekundy.

Úzkosť


Ste ženou, ktorá nosí make-up aj keď ide vyniesť smeti? Poznáte osoby, ktoré sa bez make-upu nevyberú ani na nákup? Takéto neustále líčenie je známkou emočnej nestability, nízkej sebadôvery a snahy obrániť sa pred vonkajším svetom. Je to akási forma masky, ktorú si dávajú ženy snažiace sa schovať svoju pravú tvár. Z výskumu vyplýva, že až 32 % žien sa maľuje len kvôli tomu, že potrebuje ísť na nákup a až 10 % žien chodí nalíčených aj doma.

Temperament


Najčastejšie nosené farby rúžov by sme mohli rozdeliť do štyroch skupín: odtiene červenej, fialovej, ružovej a prírodné naturálne farby. Vedci hovoria aj o osobnosti nositeľky týchto farieb rúžov.

Ženy obľubujúce červený rúž sú temperamentné, vášnivé a sebavedomé. Sú kreatívne a osobnostne najčastejšie cholerici.

Dámy s ružovými odtieňmi na perách sú zvyčajne veľmi spoločenské a zábavné. Veci vnímajú s nadhľadom, no sú tiež temperamentnejšej povahy.

Fialové rúže nosia najčastejšie tie, ktoré sú pokojnejšej povahy, no kladú si vysoké nároky. Sú častejšie flegmatické.

Rúže v prirodzených odtieňoch nosia ženy, ktoré sú starostlivé a srdečné. Sú pokojnej povahy a často sú viac introvertné.

Charakteristika osobnosti


Najmä očný make-up o nás napovie veľa. Ženy, ktoré si často nechávajú dlhšie očné linky majú sklony k perfekcionizmu. Potrpia si na detailoch a to isté vyžadujú aj od iných. Farebné tiene sú časté u žien s hravou a vždy mladou dušou plnou kreativity. Tmavé tiene na hornom viečku majú rady ženy, ktoré si nerady budujú vzdučné zámky ale radšej stoja nohami pevne na zemi. Tmavé linky na spodnej strane oka sú časté u dám, ktoré majú tendenciu držať svoje emócie na uzde.

Pozri aj: Normalizuje hladinu cholesterolu a doslova roztápa tuky. Toto je najlepšia diéta roku 2018, ktorá vám vybojuje vysnívanú postavu

Jana, adme.ru