Chcete mať na hlave leviu hrivu? Vyskúšajte tento zázračný recept so špeciálnou surovinou, ktorú máte doma aj vy

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Už mnohokrát sme vám priniesli tradičné, aj menej tradičné recepty, v ktorých sa nachádzal zázračný zázvor. Je to nielen skvelé a voňavé korenie, ale aj medicína, ktorá pomáha nielen pri chrípke. V chladnom počasí si z neho robíme čaj, no len málokto vie, že podporuje aj rast a obnovu vlasov.

Článok pokračuje pod videom ↓
vlasy1
takprosto.cc

Ženy v Indii už cez dve tisícročia používajú vlasové masky, ktoré v sebe majú jednu najdôležitejšiu zložku, a tou je práve zázvor. Dnes s vami budem zdieľať toto orientálne tajomstvo, vďaka ktorému budú vaše vlasy ako vymenené. Husté, žiarivé a pevné. Verím, že tento domáci recept bude pre vás užitočný, a že sa oň podelíte aj so svojimi priateľkami, ktoré možno trápi vypadávanie vlasov alebo ich zlá kvalita.

Budete potrebovať:

3 až 4 centimetre čerstvého koreňa zázvoru

1 polievková lyžica medu

1 polievková lyžica olivového oleja

Postup:

Zázvor si najskôr nastrúhajte na kašičku na kuchynskom strúhadle alebo v mixéri.

vlasy2
takprosto.cc

V miske zmiešajte zázvor, med a olivový olej.

vlasy3
takprosto.cc

Masku následne aplikujte na čisté mokré vlasy a nechajte pôsobiť 40 minút, no môžete aj dlhšie. Tento postup by ste mali opakovať aspoň raz týždenne a už za mesiac si všimnete viditeľné výsledky. Vaše vlasy budú hebké, končeky budú zacelené a dokonca vám vlasy aj podrastú oveľa rýchlejšie, ako je bežné.

vlasy4
takprosto.cc

Verím, že každá z nás sa občas potýka s problémami s vlasmi. Raz nás neposlúchajú a sú rozlietané, inokedy sú zase až príliš suché a nevieme si s nimi dať rady. Táto maska je naozaj jedinečná a ja som zmenu videla už po prvom použití. Olivový olej v spojení s medom a zázvorom je jedinečná kombinácia, ktorú odteraz budem používať asi až do konca života.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

horoskop

Najnovšie články