7 chýb, ktoré robíte pri maľovaní očí každý deň aj vy, tieto triky spravia vaše oči výraznejšie

Michal Blaško

Všetky ženy, ktoré sa maľujú, určite poznajú večný problém – oči. Dá sa povedať, že sú najdôležitejšou časťou líčenia. Nie len farby, ale aj technika a prevedenie dokážu zmeniť celý tvar a vzhľad oka. Patríte k takým, ktoré sa maľujú jemne, no pritom elegantne? Alebo sa vyžívate vo farbách, lesku, či linkách ? V oboch prípadoch vám určite pomôže týchto pár jednoduchých rád, pomocou ktorých si samé dokážete opticky zväčšiť oči pomocou líčenia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Používajte bielu farbu

Biely tieň alebo ceruzka sa najčastejšie používajú práve pri zväčšovaní, prípadne odďaľovaní očí. Tieň sa nanáša na vnútorný kútik oka, kde sa horné a dolné viečko spája. Tým oči rozjasníte a rozžiarite. Ak si  nanesiete bielu ceruzku na vnútornú spodnú líniu oka, opticky zväčšíte bielko a vytvoríte dojem oblejších očí. Naopak s čiernou ceruzkou si oči zúžite.

makeupandbeauty.com
makeupandbeauty.com

Starajte sa o mihalnice

Mihalnice sú najkrajšiu ozdobou očí. Všetky ženy sa ich snažia mať dlhé, vytočené a husté. Dá sa to docieliť viacerými spôsobmi, no najjednoduchším je použiť klieštiky na mihalnice a potom kvalitnú špirálu. Klieštikmi si najprv natočte horné riasy, niektorí odporúčajú si ich najprv nahriať, aby sa predĺžil ich efekt. Potom naneste špirálu – nikdy nie naopak, mihalnice by sa mohli polámať. Pekné mihalnice vám zaručia efekt väčších očí.

divinecaroline.com
divinecaroline.com

Správne očné tiene

Každý aplikuje očné tiene inak, ale pri zväčšovaní očí sa nesmieme báť farieb. Najlepší efekt majú svetlé farby, vďaka ktorým oko vystúpi, napríklad modrá. Nanášajte ich na pohyblivé viečko a nebojte sa zájsť aj na oblúk medzi oko a obočie. Tmavšie tiene používajte skôr na postranné partie oka. Tak isto sa používa aj takzvaný „ombré“ efekt, pričom postupujete od vnútorného kútiku s najbledším odtieňom až po najtmavší. To vám oči zaujímavo zvýrazní a tým pôsobia majestátnejšie.

wonderhowto.com
wonderhowto.com

Na kruhy pod očami používajte rozjasňovač

Kruhy pod očami sú večnými nepriateľmi všetkých ľudí, nie len žien. Ich pôsobenie oči opticky zmenšuje, strácajú svoju krásu. Skúste si pod líniu vnútorných kútikov až po vonkajšie naniesť svetlý rozjasňovač a  jemne ho rozotrieť.  Vaše oči výrazne rozjasní a budú sa javiť väčšie.

beautyhows.com
beautyhows.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články