Nikdy som nevedela, ako sa správne nalíčiť na nejakú príležitosť. Potom ma jedna vizážistka naučila týchto 15 jednoduchých trikov

Mary

Všetky to dobre poznáme. Ponáhľame sa, ale zároveň chceme vyzerať dokonale. Neodolateľný vzhľad vyžaduje veľa času a úsilia, ale nemusí to tak byť vždy. Zdĺhavé sedenie pred zrkadlom, pozeranie desiatok tutoriálov a stále to nie je ono? Po zhliadnutí tohoto článku bude pre Vás líčenie zábava.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prinášame vám niekoľko zaručených trikov, ktoré by ste sa mali určite vyskúšať.

Najprv naneste očné tiene, potom prejdite k tónovaniu pleti

mejkap1
lovelace-media.imgix.net

Tento trik je veľmi jednoduchý a ešte viac užitočný. Ak pracujete s očným tieňom, je viac ako pravdepodobné, že sa vám z neho malé čiastočky dostanú aj na tvár. Najskôr si teda naĺíčte oči, predídete tak porušeniu mejkapu na tvári. Čiastočky z očných tieňov potom iba jednoducho oprášte štetcom a môžete začať s nanášaním mejkapu.

Vytvorte si efekt plnších pier

mejkap2
pinterest.com

Bielu ceruzku by ste mali vo svojej kozmetickej taštičke určite mať. Plnšie pery si vytvoríte veľmi jednoducho. Do stredu pier si s ceruzkou vytvorte štvorček (aj na vrchnú aj na spodnú peru). Okolie pier si ohraničte kontúrovacou ceruzkou vašej obľúbenej farby a následne obe farby zapracujte. Nakoniec na pery naneste rúž. Efekt plnších pier bude ihneď viditeľný. Tento trik môžete využívať denne. Ešte dodáme, že vždy pred líčením pier použite balzam. Po použití balzamu budú vaše pery jemnejšie a rúž vydrží dlhšie.

Pri líčení obočia majte zrkadlo ďalej od tváre

mejkap 3
makeupandbeautyblog.com

Ak si líčite obočie, myslite na to, že dodáva tvar celej našej tvári a nielen v okolí očí. Obočie nám môže tvár zúžiť ale aj zväčšiť. Majte preto zrkadlo položené tak, aby ste si videli celú tvár.

Používajte servítku pri líčení pier

mejkap 4
pixabay.com

Naneste prvú vrstvu rúžu a následne si pery obtlačte servítkou. Potom aplikujte druhú vrstvu rúž. Tento trik vám zabezpečí, že rúž vydrží omnoho dlhšie a naviac sa vám nebude obtláčať na zuby.

Odstráňte vodeodolnú riasenku bez námahy

mejkap 5
fashionandbeautybookdot.com

Vodeodolná riasenka je neuveriteľný pomocník pri líčení, ale ťažko sa odstraňuje. Ak si chcete prácu s odličovaním uľahčiť, vyskúšajte toto: najskôr na riasy aplikujte klasickú riasenku a následne na to vodeodolnú. Riasenka vydrží dlhšie ale odličovanie vám pôjde omnoho ľahšie a bez námahy.

Náhrada korektoru

mejkap 6
indianbeautyzone.com

Líčite sa a práve ste zistili, že vám došiel korektor? Nezúfajte, korektor si môžete vytvoriť aj doma. Zmiešajte regeneračný krém, mejkap a púder, ktorý bežne používate. Vznikne vám zmes, ktorú si aplikujte na miesta, kam chcete použiť korektor.

Doprajte svojim očiam svieži vzhľad

mejkap 7
listotic.com

Naneste korektor presne tak, ako je zobrazené na fotografii. Korektor dobre rozpracujte. Vaše oči budú vyzerať oddýchnuto a celkový look bude pôsobiť sviežo.

Používajte kompaktný púder

mejkap 8
4.bp.blogspot.com

Pokiaľ ste to prehnali s bronzerom alebo farbou na líčka, nemusíte sa hneď odličovať. Bude úplne stačiť, ak na tieto miesta aplikujte trochu kompaktného púdru.

Skúste použiť rúž namiesto lícenky

mejkap 9
sites.google.com

Ak práve nemáte po ruke farbu na líčka, môžete použiť rúž vo veľmi jemnej ružovej farbe. Rúž si na líčkach dobre rozpracujte a nakoniec len zafixujte púdrom.

Vytvorte si linku pomocou očných tieňov

mejkap 10
ghk.h-cdn.co

Nie každá máme doma všetky farby očných liniek, máme však pre vás skvelý trik, ako mať každý deň inú očnú linku bez míňania peňazí. Vyberte si očný tieň, ktorý chcete použiť ako linku. Linku vytvoríte veľmi jednoducho. Pred nanesením si navlhčite štetec, očný tieň si potom nanesiete presne tak ako linku.

Pred použitím maskary použite handričku

mejakp 11
2.bp.blogspot.com

Než si pôjdete nalíčiť riasy, kefku od riasenky si vyutierajte s handričkou. Zabránite tak zlepeným mihalniciam a neželaným hrudkám.

Zamaskujte tmavé kruhy pod očami

mejkap 12
cosmetologytimes.com

Ak chcete skryť tmavé kruhy, použite červený rúž. Naneste jemnú vrstvu rúžu pod oči, rozpracujte a následne použite korektor.

Vytvorte si objemné riasy

mejkap 13
womensok.com

Riasenku sa snažte nanášať od korienkov mihalníc a jemne ťahajte do hora. Tento trik vám dopomôže k tomu aby vaše riasy vyzerali hustejšie.

Vyskúšajte monochromatický mejkap

mejakp 14
i.ytimg.com

Monochromatický mejkap sa stal v poslednom roku veľkým hitom a stále je viac a viac populárny. Koncept tohoto looku spočíva v jednotnom odtieni pier, očných viečok a líc. Ak si chcete tento look vytvoriť, použite korektor v nude odtieni na pery, oči a líca. Skúste všetky proudkty, ktoré použijete ladiť do jednej farby/odtieňa.

Používajte korektor na opravu chýb pri líčení

mejkap 15
cos.h-cdn.co

Ak sa vám nedarí nakresliť si presnú očnú linku a vidíte zopár chybičiek, neodstraňujte ich. Šikovne ich zamaskujte korektorom.

Tieto šikovné triky vám uľahčia každodennú skrášľovaciu rutinu. Určite ich vyskúšajte a samy uvidíte, ako vám líčenie pôjde od ruky.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna) adme.ru