12 najčastejších chýb, ktoré pri obliekaní robíme a nenechávame tak vyniknúť naše ženské prednosti

Lucia Mužlová

Tento článok nemá žiadnu ženu uraziť. Každá máme nejaký štýl, ktorý nám je blízky a verím, že každá z nás sa snaží vyzerať žensky, sofistikovane a pekne. Sú však niektoré kúsky oblečenia, ktoré akoby degradujú našu ženskú krásu. Za mňa sú to určite legíny, ktoré sú podľa môjho názoru pod sukne alebo na cvičenie. Pozrite sa na niektoré módne prešľapy, ktorým by ste sa mali oblúkom vyhýbať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tepláky

oblecenie1
takprosto.cc

Tepláky sú kus oblečenia, ktorý je určený na to, aby sme v ňom športovali, prípadne, aby sme ho nosili doma za zavretými dvermi. Nosenie teplákov bežne do mesta alebo dokonca do školy, či práce je považované za veľké módne „faux pas“.

Nevhodná spodná bielizeň

oblecenie2
takprosto.cc

Vytŕčajúca spodná bielizeň neohúri naozaj nikoho a verím, že tak ako my ženy, ani muži na to nie sú zvedaví.

Líčenie a manikúra

oblecenie3
takprosto.cc

Výrazný a večerný make-up je vždy lepšie vyzerajúci, keď sa nosí na nejakú príležitosť. Inak to môže pôsobiť ako päsť na oko. Príliš prezdobené nechty, ktoré vyzerajú veľmi umelo tiež nie sú práve peknou vizitkou dámy. Každý má však iný vkus a dnes už je v tejto oblasti všeličo povolené.

Staré a ošúchané opätky

oblecenie4
takprosto.cc

Ošúchané a obúchané opätky nie sú zrovna najlepšou vizitkou pravej dámy. Z času na čas si opätky skontrolujte a ak je potrebné, zaneste ich na opravu.

„Fake“ značky

oblecenie5
takprosto.cc

Nie je nič horšie, ako obrovské logo na tričku, ktoré už na prvý pohľad nie je originál. Dávajte si na to pozor. To isté platí aj na iné kusy oblečenia.

Prekombinované vzory

oblecenie6
takprosto.cc

Chcete spáchať trestný čin proti móde a štýlu? Spojte niekoľko zvieracích vzorov v jednom outfite a zaručene sa tak stane. Leopardie nohavice a zebrovaná sukňa naozaj nie je správna kombinácia. Samozrejme, ak sa nechystáte na Safari.

Veľa farieb dokopy

oblecenie7
takprosto.cc

Pravidlo, že by sme mali v jednom outfite kombinovať maximálne tri farby stále platí a funguje. Pokiaľ nie ste módny guru, veľkému množstvu farieb sa radšej vyhnite. Jasné, farby sú v poriadku, no všetko s mierou.

Nálepky na topánkach

oblecenie8
takprosto.cc

Drobná nepozornosť, no veľká chyba. Nikdy si nezabudnite odlepiť cenovku z topánok.

Nesprávna veľkosť

oblecenie9
takprosto.cc

Pri výbere veľkosti je potrebné, aby sme sa pozreli pravde priamo do očí. Keď nemáme veľkosť S, tak si nekúpime zbytočne malé a úzke veci, do ktorých sa ledva zmestíme. Nehanbite sa za väčší zadok a širšie boky. Dôležité je, aby sme sa cítili pohodlne a dobre.

Doplnky

oblecenie10
takprosto.cc

Ak zvolíte k oblečeniu nejaké šperky alebo bižutériu, ešte skôr ako začnete kombinovať materiály a štýl, na chvíľu sa zamyslite. Menej je niekedy viac.

Kožušiny

oblecenie11
takprosto.cc

Kožušiny, či už pravé alebo umelé tiež nie sú pre každého. Ak máte príliš široké plecia, radšej sa im vyhnite. Ak ste blondína, zvoľte radšej tmavšie odtiene a naopak, ak ste bruneta, zvoľte niečo svetlejšie.

Džínsovina

oblecenie12
takprosto.cc

Ak radi nosíte kombináciu džínsovej bundy a džínsov, majte na pamäti, že by mali byť vždy v iných odtieňoch. V opačnom prípade riskujete, že budete vyzerať ako americký robotník z minulého storočia.

Ktoré módne prešľapy vidíte na ulici vy? Čo si o tom myslíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri tiež: Myslela som si, že plastové háčiky slúžia len na zavesenie uterákov. Potom mi moja sestra ukázala tento geniálny nápad!

zdroj: babskeveci.sk, takprosto.cc