Moje vlasy boli suché, bez života a končeky som mala rozstrapkané. Kaderníčka mi poradila, ako na to a dnes mám na hlave leviu hrivu!

Mary

Ak ja vy máte problém s poškodenými suchými vlasmi, určite viete, koľko času musíte vlasom venovať, aby vyzerali dobre. Suché vlasy sú dôsledkom zlej starostlivosti, používaním nevhodnej kozmetiky, stravou, ale aj dedičnou predispozíciou. Ako sa teda zbaviť suchých vlasov a dodať im krásu a lesk?

Článok pokračuje pod videom ↓
vlasy 1
pixabay.com

Dôvody neustáleho vysušovania vlasov sú rôzne, veľa ľudí si povie, že má suché vlasy odjakživa. Kľudne tak tomu môže byť.  Už od detstva nám totiž môže v tele chýbať veľa vitamínov a ani o tom nemusíme vedieť, pretože sa tento nedostatok vitamínov objaví najmä na vlasoch. V dnešnej dobe však už vieme jednoducho zistiť, aký vitamín nám presne chýba a účinne ho do tela dostať.

Čo robiť, ak máte plnohodnotnú a vyváženú stravu, ale vlasy sú stále suché ?

vlasy 2
stylecaster.com

V prvom rade si musíte urobiť tzv. diagnózu vlasov, podľa ktorej zistíte, aké produkty na vlasy používať a akú starostlivosť pre vaše vlasy zvoliť.

# Jemné, riedke vlasy bez objemu vyžadujú špeciálnu starostlivosť a taktiež istú dávku trpezlivosti. Tým, že sú vaše vlasy jemné, nemali by ste ich zaťažovať veľkými zásahmi, ako je napríklad odfarbovanie či časté používanie žehličky.

Zamerajte sa na vlasovú pokožku, sú v nej ukryté potné a mazové žľazy, ktoré nám vlastne riadia to, či sú vlasy suché, alebo naopak, mastné. Ak máte problém so suchou pokožkou, venujte sa jej. Začnite používať prípravky, ktoré sú špeciálne vyvinuté na suché vlasy, kozmetiku s obsahom vitamínu E a kofeínom.

Ak radi používate domáce produkty, určite ich využite aj v boji proti suchým vlasom. Avokádová maska je skvelým pomocníkom ak máte poškodené, suché vlasy bez objemu. Toto ovocie dodá vlasom všetky potrebné vitamíny a pokožke zasa živiny.

vlasy 3
pixabay.com

Rozmixujte jedno zrelé avokádo a pridajte doň dve polievkové lyžice olivového oleja. Túto masku potom naneste buď na suché, alebo mokré vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút. Masku potom z vlasov jednoducho umyte šampónom.

# Masáž hlavy je jedna z činností, ktorá vašej vlasovej pokožke pomôže najviac. Dôkladne ju prekrví, vyživí a v neposlednom rade pomôže preniknúť všetkým potrebným živinám od korienkov vlasov. Pri masáži hlavy nezabudnite použiť aj vlasové vody s obsahom olivového oleja, vitamínov E a A, D-pantenolu.

vlasy 4
holisticvanity.ca

Masírovanie hlavy môžete vykonávať aj počas klasického umývania vlasov. Krúživými pohybmi začnite masírovať hlavu od čela až po temeno. Od temena ruky odtiaľte do strán a opäť pokračujte krúživými pohybmi zo strany na stranu až pokým neprídete k zadnej časti hlavy.

Túto masáž je vhodné vykonávať aspoň 15 minút. Ak máte veľmi suchú pokožku s lupinami, masáž si robte až vtedy, keď na vlasy nanesiete regeneračný prípravok – balzam, kondicionér alebo masku. Pri masírovaní používajte iba brušká prstov, nie nechty, tie by mohli poškriabať a veľmi poškodiť vlasovú pokožku. 

# Pevné, husté vlasy s objemom – ktorá z nás by ich nechcela mať. Možno bude pre vás prekvapujúce, že aj takéto vlasy sú často suché a poškodené. Pri tomto type vlasov je liečba o niečo zdĺhavejšia, práve kvôli hustote. Keď sa pozriete v obchode na rôzne produkty určené pre suché vlasy, často je na popise produktu napísané: Určené pre suché vlasy bez objemu. Ako si ale poradiť s vlasmi, ktoré sú suché, ale majú dostatočný objem?

vlasy 5
herbal.net

Husté vlasy, ktoré sú sprevádzané vysušovaním, sa veľmi ťažko tvarujú do požadovaného účesu. Je to zapríčinené vlasovou pokožkou, ktorá nemá dostatok živín a vitamínov. Suché lupiny sa v tomto prípade vyskytujú veľmi často a sú jedným z najväčších problémov. Dnes už ale najmä v lekárni nájdeme veľa produktov určených na suché vlasy s tvorbou lupín. Jeden z najlepších produktov je napríklad šampón s názvom Panthenol.

Produkty, ktoré máte doma a používate ich prevažne v kuchyni, vám budú taktiež skvelými pomocníkmi. Olivový olej, harmanček, mäta, káva, ale aj med. Všetky tieto produkty dodávajú vlasom niečo iné, avšak všetko potrebné. Vitamíny, minerály, živiny, ale aj lesk, silu a odolnosť – všetky tieto veci nám ponúkajú práve produkty, ktoré sa nachádzajú určite aj vo vašej domácnosti.

vlasy 6
pixabay.com

Najjednoduchšou voľbou pre tento typ vlasov je maska z olivového oleja a vajíčka. Množstvo si určíte sami podľa dĺžky vašich vlasov. Ak máte dlhé vlasy zmiešajte päť lyžíc olivového oleja a jedno vajíčko, ak máte vlasy krátke, postačia vám tri lyžice olivového oleja s jedným vajíčkom. Obe prísady poriadne vymiešajte a naneste na suché vlasy, nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a následne umyte. Ak chcete dodať vlasom väčší lesk, pridajte do tejto masky ešte šťavu z jednej polovice citróna.

Pre husté sa taktiež ako aj pre riedke vlasy odporúča masáž hlavy. Je tu ale menší rozdiel, masáž vykonávajte po nanesení bylinného oplachu napríklad z harmančeka, ktorý vaše vlasy posilní a zregeneruje vlasovú pokožku.

Pri suchých vlasoch sa týmto veciam určite vyhnite:

vlasy 7
pixabay.com

# Používanie nesprávnej vlasovej kozmetiky. Ak máte farbené suché vlasy a neviete sa rozhodnúť, ktorý šampón zvoliť – striedajte ich. Šampón určený pre farbené ale aj šampón určený pre suché vlasy by mali byť určite súčasťou vašej vlasovej kozmetiky.

# Časté žehlenie vlasov. Pri žehlení vlasov dochádzajú vlasy do styku s neprirodzene vysokými teplotami. Ak sa ale rovných vlasov neviete vzdať skúste vymeniť žehličku za fén a veľkú okrúhlu kefu. Týmto spôsobom si vlasy nielenže skvele vyrovnávate, ale zároveň si ich aj perfektne prečešete.

vlasy 8
anztpa.org

# Veľa šampónu. Umývanie vlasov je súčasť nášho života tak ako jedenie či spánok. Mali by ste preto myslieť na to, ako si vlasy umývate. Na suché vlasy používajte iba malé množstvo šampónu, ale dbajte na to, ako si vlasovú pokožku umývate – malé krúživé pohyby vám pomôžu pokožku skvele prekrviť a pomasírovať.

# Sušenie vlasov trením. Nikdy si vlasy nesušte tak, že si ich dáte do uteráka a rukami z nich vyšúchate vodu. Týmito pohybmi totiž prispievate ku krepovitosti vlasov a rozštiepeným končekom. Uterákom z vlasov vodu iba jemne povytláčajte.

# Príliš veľa stylingových prípravkov suchým vlasom škodí. Nielenže zaťažujú vlasy, ale aj prispievajú k nadmernému tvoreniu lupín.

Krásne zdravé vlasy sú pýchou každej ženy. Ak ale máte suché vlasy, mali ste o ne viac dbať a venovať im dostatočnú starostlivosť. Vyskúšajte vlasové masky z domácich produktov alebo sa zamerajte na masáž hlavy. Ak máte aj vy nejaké účinné triky, ako sa starať o suché vlasy, určite sa s nimi podeľte v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna)

Najnovšie články