4 domáce pleťové masky zo základných surovín, po ktorých bude vaša pleť ako nová

Lucia Mužlová

brightside.me

Stresové situácie, prepracovanie, nedostatok spánku, zdravotné problémy – to všetko môže za to, že naša pokožka je v horšom stave. Ak až príliš často zažívame tlaky moderného života, vedie to k tomu, že nie len my sme ako bez života, ale takisto aj naša pleť. Tým pádom pri každom pohľade do zrkadla klesá aj naše sebavedomie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rozhodla som sa, že vám poskytnem nejaké tie riešenia tohto problému. Vybrala som pre vás domáce pleťové masky, ktoré obnovia vašu pokožku a budete sa cítiť znovu skvele. Čo je najlepšie, tieto masky sú jednoduché na prípravu a nevyžadujú si žiadne nákladné prísady.

Uhorková maska

Potrebujete:

1 uhorka

1 vaječný bielok

Postup:

pletovamaska1
brightside.me

Bielok si vyšľahajte do hustej peny. Uhorku nastrúhajte na jemno na strúhadle. Pridajte uhorku do bielka a všetko dobre premiešajte. Aplikujte na celú tvár a nechajte pôsobiť približne 15 minút a potom opláchnite teplou vodou.

Citrónová maska

Potrebujete:

1 vaječný bielok

1 čajová lyžička medu

1 čajová lyžička mlieka

1 čajová lyžička citrónovej šťavy

Postup:

pletovamaska2
brightside.me

Vaječný bielok vyšľahajte do peny. Pridajte zvyšok prísady a dobre premiešajte. Aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť približne 15 minút a opláchnite. Nakoniec na pleť naneste nejaký výživný olej, ktorý vám najviac vyhovuje.

Maska z ovsených vločiek

Potrebujete:

1 lyžicu ovsených vločiek

1 lyžicu olivového oleja

1 zelené jablko

1 lyžica medu

2 lyžice kefíru

šťava z jedného citróna

Postup:

pletovamaska3
brightside.me

Do mixéru dajte ovsené vločky a dobre rozmixujte. Nastrúhajte jablko a pripravte si tri misky. V jednej zmiešajte ovsené vločky a olivový olej, v druhej jablko a med, v tretej kefír s citrónovou šťavou. Masku nanášajte vo vrstvách postupne. Každú vrstvu nechajte najskôr na chvíľu uschnúť (5 minút). Prvé idú ovsené vločky a posledné kefír s citrónom. Maska by mala byť na tvári cca 15 minút. Nakoniec opláchnite teplou vodou.

Kurkumová maska

Potrebujete:

1/4 lyžičky kurkumy

1 lyžica avokáda

1 lyžica jogurtu

Postup:

pletovamaska4
brightside.me

Vidličkou roztlačte avokádo a primiešajte kurkumu a jogurt. Masku aplikujte krúživými masážnymi pohybmi a nechajte ju na tvári približne 5 minút. Opláchnite. Túto masku môžete aplikovať aj na vlasy. Uistite sa, že zvolíte ten správny druh jogurtu. Odporúčam vám biely, nesladený, probiotický, ktorý nebude dráždiť pokožku. Najlepšou voľbou je hutný grécky jogurt. Kurkuma vám môže zafarbiť oblečenie, preto zvoľte nejaké staršie tričko.

Niektoré všeobecné rady pre používanie tvárovej masky

Pred použitím masky skontrolujte, v akom stave je vaša pokožka. Vyhnete sa tak možným negatívnym účinkom. Možné podráždenie z akejkoľvek masky by sa malo objaviť do 15 minút. Pred nanesením masky si vždy opláchnite tvár. Všetky zložky v takejto domácej maske by mali byť čerstvé. Pleť okolo úst a očí by mala ostať vždy čistá. Akonáhle si masku aplikujete na tvár, mali by ste si ľahnúť a chvíľu relaxovať so zavretými očami. Ak by ste počas toho, ako máte na tvári masku, pocítili nejakú zmenu na pokožke, masku okamžite umyte. Masku umývajte vlažnou vodou. Mastnejšia pleť nemá rada príliš horúcu vodu, zatiaľ čo suchá pleť znesie aj trochu teplejšiu. Po aplikácii masky by ste na pleť vždy mali naniesť hydratačný krém.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me