Očný krém alebo sérum proti starnutiu. Toto je 10 kozmetických produktov, na ktoré míňame peniaze najčastejšie, no úplne zbytočne

Zuzana Fulopova

Mnohí výrobcovia kozmetických produktov nás lákajú na kúpu ich tovaru prostredníctvom reklám tvrdením, že iba vďaka ich produktom budeme krajšie a mladšie. Častokrát však ide len o marketingový ťah, a žiadne garantované zlepšenie sa nekoná, alebo sa nám dokonca ešte zhorší stav. Preto sme si dnes posvietili na produkty, ktoré nám len zbytočne vytiahnu peniaze z peňaženky a v konečnom dôsledku nemajú žiadny efekt.

Článok pokračuje pod videom ↓

Veľké palety očných tieňov

pixabay

Pri výbere očných tieňov v drogérii sme uchvátené toľkými odtieňmi farieb a  myslíme si, že využijeme každý jeden z nich. Omyl! V skutočnosti využívame najviac tak 5 základných odtieňov a zvyšok nám zapadá prachom. Miesto zbytočne veľkej palety si doprajme menšiu, ale zato kvalitnejšiu paletu farieb, najviac tak so 7 až 8 odtieňmi, ktoré sa nám naozaj páčia.

Šampón pre všetky typy vlasov

pixabay

Každý z nás má iný typ vlasov, a teda každý potrebuje aj iný typ šampónu. Univerzálny šampón nezahŕňa všetko, a preto môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Najlepšou voľbou je zvoliť si šampón, ktorý je určený na náš typ vlasov.

Sada štetcov

pixabay

Naozaj využijeme sadu štetcov s 25 až 30 štetcami? Ak nie sme profesionálna vizážistka, tak pravdepodobne ich nikdy nevyužijeme a je to strata peňazí. Miesto veľkej sady štetcov si kúpme radšej malú sadu s najviac 10 až 12 štetcami, ktoré vieme, že určite využijeme.

Telové peelingy

pixabay

Drogérie ponúkajú množstvo peelingových krémov, až sme na pochybách, ktorý si kúpiť. Väčšina týchto výrobkov je však založená na káve, olivovom oleji, soli alebo mede. Prečo potom míňať peniaze a kupovať niečo, čo si môžeme spraviť aj doma? Skúsme si napríklad spraviť kávový peeling, ktorý je navyše výborný aj na boj s celulitídou.

Krém na tvár s botoxom a kyselinou hyaluronovou

pixabay

Botox skutočne napína pokožku a paralyzuje svaly, takisto aj kyselina hyaluronová dokáže držať vlhkosť, čím zabezpečí normálne fungovanie tkanív v koži. Avšak prostredníctvom krému sa dostávajú tieto zložky do pokožky len v malom množstve. Ak chceme skutočne docieliť vypnutie pokožky prostredníctvom týchto zložiek, tak nám neostáva iné ako sa objednať u dematologičky na injekcie.

Maskara na spodné riasy

pixabay

Niektoré produkty sú skutočne len marketingovým ťahom, ako zarobiť peniaze, a táto špirála je toho príkladom. Už aj u nás sa trh dostáva špeciálna špirála, ktorá je určená len na dolné mihalnice. Ak si kúpime kvalitnú špirálu, zaručene nám pekne vytvaruje ako horné, tak i dolné riasy.

Séra proti starnutiu

pixabay

Kvalitné a drahé séra proti starnutiu môžu len zmieniť prejavy starnutia. Žiadny výrobok sa totižto nedokáže dostať hlboko do pokožky a vyrovnať vrásky zvnútra. Všetko, v čo môžeme dúfať, je ich zmiernenie a hlavne hydratovanie, pričom jednoduchý hydratačný krém môže urobiť to isté.

Krém na tmavé kruhy pod očami

pixabay

Kruhy pod očami môžu mať rôznu príčinu, každopádne krém im nepomôže. Môžeme ich jedine prekryť a zistiť ich príčinu, ktorá môže spočívať napríklad v nevyspatosti, ale aj v nedostatočnej hydratácii. Môžeme skúsiť aj rôzne prírodné očné masky na zmiernenie ich prejavov.

Hydratačné vlasové masky a neúmývateľné kondicionéry

pixabay

Všetky masky na vlasy a nezmývateľné kondicionéry sľubujú krásne zdravé vlasy bez rozštiepených koncov. Ak však chceme mať zdravé, krásne a silné vlasy, mali by sme po umytí používať kvalitný umývateľný kondicionér, ktorým docielime ľahké rozčesanie bez poškodenia vlasu, ale hlavne by sme mali pravidelne ošetrovať vlasové folikuly. Môžeme tomu dopomôcť masážou hlavy za pomoci domácich prírodných masiek, s ktorými zároveň ušetríme peniažky.

Sprchové gély

pixabay

Mnohé sprchové gély nám vysúšajú pokožku miesto toho, aby nám ju hydratovali. Tak isto ako vlasy, aj pokožka môže byť u každého iná, preto sa skúsme zamerať na špeciálne sprchové gély bez chemikálií určené na špeciálny typ pokožky alebo skúsme vyskúšať obyčajné detské mydlo.

A aké sú vaše tajomstvá pri výbere kozmetických výrobkov? Podeľte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: Kozmetika, ktorá nestojí za to, aby ste na ňu zbytočne míňali. Toto sú najnebezpečnejšie druhy kozmetických výrobkov, ktoré mnohé z nás kupujú pravidelne

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me

Najnovšie články