Zbavte sa celulitídy pomocou troch ingrediencií, ktoré máte doma aj vy.

Lucia Mužlová

Najhoršou nočnou morou pre nás ženy je celulitída na stehnách, zadku, bruchu a rukách. Celulitída nie je vekovo obmedzená, a ak ste sa s ňou už stretli, určite viete, aké je ťažké sa jej zbaviť. Samozrejme, že bez cvičenia to nejde. Ide to však bez drahých kozmetických prípravkov z lekárne či drogérie, ktoré, priznajme si, častokrát nefungujú a je to len reklamný ťah. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pripravila som si pre vás známy brazílsky recept, ktorý je účinný a pomôže vám v boji proti celulitíde. Niet divu, že brazílske ženy majú také krásne postavy, keď poznajú tento trik. Hlavnou ingredienciou je káva, resp. kávový peeling. Tu je pár dôvodov, ktoré vás určite presvedčia.

peeling2
aliiike.com

Nielen, že kofeín znižuje opuchy okolo tukov, ale navyše sťahuje pokožku, ktorá je potom hladká a pružná. Pravidelné používanie kávy na ošetrenie celulitídy po čase prinesie nádherný efekt už v priebehu niekoľkých týždňov. Kávový peeling je jedným z najväčších zázrakov pre vaše telo. Je extrémne efektívny a ponúka taktiež mnoho zdravotných výhod. 

Antioxidant

peeling3
syromonoed.com

Káva obsahuje kofeín, čo je prirodzený antioxidant a je veľmi prospešný pre naše telo. Pri používaní kávy koža absorbuje tento antioxidant, ktorý zabraňuje predčasnému starnutiu. Antioxidanty sú veľmi výhodné, pretože majú vlastnosti vhodné aj pre boj s rakovinou, neutralizujú účinky voľných radikálov, ktoré môžu poškodiť vnútornú vrstvu pokožky a tvorbu stareckých škvŕn a vrások. Tiež pomáhajú predchádzať ochoreniam srdca.

Lúpanie pokožky

peeling4
4.bp.blogspot.com

Tento kávový peeling odstráni zvyšky nečistôt a mŕtvej kože, takže bude vaša pleť vyzerať sviežo, bude žiarivá a omladená. Potom bude aj vaša pokožka účinnejšie absorbovať vlhkosť. Tým pádom budú bunky vyživené a budú mať dostatok vody.

Prietok krvi

peeling5
chicparadiseboutique.com

Kofeín zlepšuje prietok krvi a tým znižuje výskyt celulitídy. Používa sa napríklad aj v prípade kŕčových žíl. Okrem toho tiež zlepšuje kvalitu pokožky, pretože pomáha pri odstraňovaní toxínov a tukov nahromadených v pokožke, a to pravidelným stláčaním a masážou.

Textúra pokožky

peeling6
selfbeautytips.com

Kofeín sťahuje krvné cievy, čo má za následok zlepšenie textúry vašej pokožky.

Aromaterapia

peeling7
news.discovery.com

Pri viacerých aromaterapeutických procedúrach sa využíva práve káva. Ja osobne som veľkým milovníkov kávových sprchových gélov, alebo aj telových krémov, či peelingov. Vôňa kávy je veľmi príjemná, funguje aj ako antidepresívum a môže eliminovať pocity nevoľnosti. Vyčistí vaše telo, ale aj vašu myseľ.

Na výrobu peelingu budete potrebovať:

1 hrnček mletej kávy
1 hrnček cukru (môže byť aj trstinový)
1 hrnček olivového oleja (ja používam aj kokosový olej, keď nemám po ruke olivový)

peeling8
wonkywonderful.com

Všetky ingrediencie zmiešajte, najlepšie mixérom, ktorý všetky zložky krásne prepojí. Zmes nalejte do nejakej nádoby a zázrak je na svete. Peeling používajte po sprchovaní, a to tak, že si budete masírovať problémové partie. Masáž by mala trvať niekoľko minút a potom zvyšky peelingu opláchnite.

peeling9
wonkywonderful.com

Cukor a káva poslúži ako peelingové zrniečka a krásne vašu pokožku vyhladí a odstráni odumreté a suché časti. Olivový olej pokožku hydratuje a všetky látky dokopy zatočia s vašou celulitídou. Peeling používajte dva až trikrát do týždňa. Máte skúsenosť s nejakým zaujímavým receptom na celulitídu? Podelte sa s nami o svoje názory v komentároch alebo diskusii.

zdroj: healthyfoodhouse.com

Najnovšie články