10 mimoriadne užitočných trikov, ktoré vás opticky zoštíhlia už za dve minúty. Na radu č. 6 nedám dopustiť!

Banana

Aj keď sa zdravo stravujeme a snažíme sa byť fyzicky aktívne, nie vždy sa nám zdá, že naša postava vyzerá podľa našich predstáv. Ak máte namierené na schôdzku, pracovnú poradu alebo nejakú udalosť a chcete vyzerať perfektne, za malú chvíľu sa vám zhodiť prebytočné kilogramy nepodarí. My však máme eso v rukáve a pomocou trikov s oblečením vám poradíme, ako svoju postavu čo najviac opticky zoštíhliť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Cíťte sa oslnivo, žensky a krásne aj napriek tomu, že ručička váh neukazuje vašu vysnívanú cifru. Stačí využiť zopár trikov s oblečením, ktoré vám opticky skrášlia siluetu a vy budete vyzerať štíhlejšie. Naučte sa správne kombinovať doplnky a farby aj vďaka nasledujúcim tipom.

Sťahovacia spodná bielizeň

Dlhoročný kamarát žien, ktoré chcú zvýrazniť ženskú postavu a utlmiť nedostatky. Spodnú bielizeň, ktorá problémové partie doslova stiahne dnes nájdete v rôznych farbách a prevedeniach. Viete si vybrať z rôznej výšky pásu, dokonca sú aj kúsky na celé brucho a dekolt (podobné ako plavky), ktoré držia na ramienkach. Sú výbornou voľbou, pokiaľ sa chystáte obliecť šaty.

Vyhnite sa lesklému oblečeniu

pinterest.com

Kupovať si lesklé obtiahnuté šaty alebo blúzky je chôdza po tenkom ľade. Pristanú najmä ženám s perfektnou postavou, no s pribúdajúcimi kilami nie sú lichotivou voľbou. Prílišný lesk vám pridá na váhe, ak sú šaty navyše obtiahnuté, zvýraznia všetky záhyby a obrysy tela. Siahnite radšej po matných materiáloch alebo tmavých farbách.

Výber topánok

Najideálnejšou voľbou sú topánky na opätku, ktoré vaše nohy predĺžia. Čo sa týka farby, najlepšie je vyberať telový odtieň, ktorý akoby splynul s nohou a tým ju robí dlhšou. Je dôležité nechať líniu nôh čo najdlhšie „bez predelenia“, preto sa vyhnite topánkam s remienkom okolo členka, ktorý nohy skracuje.

Nebuďte ako vo vreci

Je samozrejmé, že ak má vaša postava nedostatky, nechcete na nich poukazovať. Zakrývať ich veľkými neforemnými kúskami je ale na škodu. Budete tak vyzerať ako vo vreci a vaša postava stratí peknú ženskú siluetu. To isté platí o príliš obtiahnutých šatách alebo tričkách, po ktorých siahajú ženy v snahe dokázať si, že do tejto veľkosti sa ešte zmestia. Zbytočne tak poukazujete na problémové partie. Vyberajte si preto vždy len veľkosť, ktorá vám presne sedí.

Zamerajte sa na nohy

pinterest.com

Najmä oblasť nôh je vhodnou partiou, ktorú môžeme opticky predĺžiť a tým pádom zoštíhliť celú postavu. Ak ste si vybrali sukňu, mala by končiť v najštíhlejšej časti vašich nôh, čo je väčšinou oblasť kolien. Ak je to vhodné a ladí to s vašim oblečením, béžové, hnedé a telové pančuchy vymeňte za čierne, ktoré nohy zoštíhlia. Nezabúdajte, že pančuchy s odleskom sú síce efektné, no nohy v nich pôsobia o niečo širšie. Opálená pokožka vám tiež opticky uberie na váhe.

Správne držanie tela

pinterest.com

Vystrite sa! Zhrbený postoj vás robí menšou, postava stráca na foremnosti a vysunuté brucho vyzerá viac objemnejšie. Pri zlom držaní tela zvyknú mať ženy podsadený zadok a kvôli hrbeniu nevyniknú prsia. Celá postava stráca svoju ženskosť. Vystrite sa a zaujmite vyrovnaný postoj.

Stop priehľadným materiálom

Priehľadné materiály slušia pekne tvarovaným postavám, no ak máte problémové partie, tento materiál ich doslova zvýrazní a upozorňuje na ne. Je v poriadku, ak sú priehľadné len určité časti odevu ako napríklad rukávy. Vyhnite sa ale príliš svetlým a priehľadným látkam, ktoré dokonca zvýrazňujú i celulitídu.

Predĺžte si krk

Veľmi dobrou voľbou sú výstrihy do tvaru V alebo dva až tri rozopnuté gombíky na dekolte. Takto predĺžite líniu vášho krku a tvár bude vyzerať štíhlejšie. Ak si vyberáte doplnky, siahnite vždy po takých, ktoré budú pokračovať v línii krku – dlhé visiace náušnice, dlhé korále, náhrdelníky s príveskom v oblasti brucha alebo šatka, ktorá nie je previazaná na uzol a voľne padá pozdĺž postavy smerom dole.

Nepriťahujte pozornosť na problémové partie

Či už sú to širšie boky, väčší zadok, vypuklé bruško alebo širšie členky, nikdy ich odevom nezdôrazňujte. Ak je vašou problémovou zónou bruško, nezvýrazňujte ho opaskom alebo džínsami končiacimi v línii brucha. Ak nie ste spokojná s bokmi, nohavice s vreckami na bokoch alebo s výšivkami na týchto miestach nie sú pre vás. Pre širšie členky sú vhodnejšie lodičky, no remienkom obopínajúcim členok sa oblúkom vyhýbajte!

Kontúrovanie tváre

pinterest.com

Technika nanášania make-upu, vďaka vyniknú črty tváre a tvár sa stáva štíhlejšou je u nás už dlho dobre známa. Nie všetky ženy ju však využívajú správne. Na správne kontúrovanie potrebujete make-up v troch odtieňoch. Najsvetlejší (môže byť aj korektor) patrí pod oblasť očí, do stredu čela, na strednú líniu nosa a do prostriedku brady. Najtmavší tón nanášajte tesne pod lícne kosti, čím vytvoríte „jamku“ a zúžite tvár. Tak isto tmavý odtieň naneste po bokoch nosa. Zvyšným častiam tváre prináleží stredný tón v prirodzenej farbe vašej pokožky.

Tieto rady nám pomôžu doladiť outfit a celkový dojem do dokonalosti. Nikdy však neprepadajte frustrácii zo svojho zovňajšku. Veď každý z nás má svoje nedokonalosti, no to ešte neznamená koniec sveta. Vaša vnútorná spokojnosť z vás vyžaruje i na vonok a na iných pôsobíte tak, ako sa sama cítite.

Pozri aj: Kate Middleton sa objavila s rastúcim bruškom a ukázala, že aj ona je niekedy len bežná žena, ktorá sem-tam nosí tepláky

(Jana L)

Najnovšie články