Úplné fiasko! 5 kompletne nevydarených účesov, ktoré štyridsiatničkám pridajú ešte 10 rokov navyše. Tomuto sa určite vyhnite!

Monizz

Vlasy sú korunou krásy, no neplatí to v každom veku a už vôbec nie v každom prípade. Po prekročení štyridsiatky by sme si mali dať väčší pozor na to, čo so sebou robíme, inak môžeme skončiť s neblahým prívlastkom „chcela stará mladou byť“. Niečo podobné sa stalo aj týmto známym ženám.

V prvom rade je dôležité myslieť na to, že vek so sebou prináša aj fyzické prejavy, najmä na pokožke. Preto sa ženám v zrelom veku neodporúča nosiť dlhé vlasy, ako keď boli mladé žabky, ani veľmi extrovertné kreácie, vhodné skôr pre štýlové a hlavne mladšie ročníky. Veď posúďte sami.

Dlhé vlasy

Dlhé rovné vlasy sú asi najobľúbenejším účesom, ktorý nosia nielen dievčatká, dievčatá, tínedžerky a mladé ženy, ale aj staršie dámy.  A presne to môže byť kameň úrazu, pretože dlhé rovné vlasy vedia žene na veku ešte pridať. Opticky predĺžia tvár a zvýraznia nedokonalosti na tvári, ktorým sa naozaj nevyhneme. Okrem toho vekom sa vlasy stávajú tenšie, krehkejšie a viac padajú. Nedostatok objemu je ďalším dôvodom, prečo ženy s dlhými vlasmi vyzerajú staršie než v skutočnosti sú. Ak teda nemáte skutočne prirodzene danú bohatú hrivu, dlhým vlasom sa radšej vyhnite.

https://www.instagram.com/p/Be7i7dWgasH/?tagged=charlottegainsbourg

Prísne uzly

V tomto prípade platí, že ženy vyzerajú staršie nie preto, lebo účes je určený očividne mladším, ale naopak – nosia ho skôr ešte staršie dámy. Štyridsiatničky sú stále dostatočne svieže na to, aby si na hlave robili iné, ležérnejšie kreácie. Takéto účesy sú príliš spútané, konzervatívne a ženy v nich vyzerajú viac ako prísne učiteľky.

View this post on Instagram

Hello 💜 #EmmaWatson @emmawatson

A post shared by Emma Watson ❄️ (@emmawstn) on

Natupírované

Mnoho žien v najlepšom veku si svoje vlasy tupíruje z vyššie uvedeného dôvodu a síce, že majú malý objem. Je to normálne a vôbec sa za to netreba hanbiť, ani to zakrývať. Každý človek prechádza vekom a vekom sa mení nielen telo, ale aj celkový vzhľad. Natupírované vlasy nevyzerajú pekne na žene akéhokoľvek veku, pretože pôsobia príliš viditeľne a ich odkaz je jasný – mám riedke vlasy, musím to nejak zamaskovať. Nuž a čím vyšší vek, tým smiešnejšia majiteľka.

Vrkoče

Akokoľvek sú vaše vlasy husté a môžete si s nimi robiť čo len chcete hoc aj po päťdesiatke, vrkoče a tobôž nie zapletané sa už jednoducho nehodia. Zapletané vrkoče sa odjakživa spájali s mladistvosťou, dievčenskosťou a sviežosťou. Akokoľvek hlúpo to znie, štyridsiatnička už nie je ani mladá, ani dievčenská, a ani svieža. Preto by sa mala zapletaným vrkočom zďaleka vyhýbať.

Príliš krátke

A v tomto prípade obzvlášť platí heslo „chcela stará mladou byť“. Vyholené, nagélované či inak umelo upravené extravagantné účesy naozaj patria na hlavy rockových hviezd, prípadne mladých dievčat, ktoré vyznávajú štýl príslušný účesu. Ak si takýto účes dá hoc aj rockerka Pink, stále bude na väčšinu žien aj mužov v jej veku pôsobiť akosi „príliš“. A to je rocková hviezda. Tak si predstavte, ako asi musí pôsobiť nerocková hviezda, obyčajná krásna žena v najlepších rokoch, ktorá chce byť za každú cenu viditeľná a pritom ukazuje len to, čo by už mala zakrývať. V tomto prípade platí pravidlo: menej je niekedy oveľa, oveľa, oveľa viac!

Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Už viem ako rýchlo a ľahko vyčistiť špinavý plech na pečenie! 3 babské tipy, ktoré sa používali už pred 100 rokmi

zdroj: (M), takprosto.cc

0
Komentovať