Naozaj podporuje kokosový olej rast vlasov? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Lucia Horáková

Ak aj vy tužíte po krásnych dlhých vlasoch a chceli by ste zrýchliť ich rast, dopomôcť by vám mohol kokosový olej, ktorý má údajne takéto zázračné schopnosti. Aspoň tak sa to o ňom tvrdí a mnohé dámy po oleji vo veľkom siahajú. 

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pixabay

No naozaj práve kokosový olej zaručí, že vaše vlasy budú rýchlejšie rásť? Ako uvádza Gery Goldenberg, asistent klinického profesora dermatológie na Icahnskej lekárskej škole z nemocnice Mount Sinai, neexistuje žiadny potvrdený dôkaz, že práve kokosový olej skutočne napomáha rýchlejšiemu rastu vlasov. I keď sa môže pochváliť skvelými zvlhčujúcimi a antimikrobiálnymi vlastnosťami, ktoré sú prospešné pre pokožku a vlasy, no ani jedna z týchto vlastností nepodporuje rýchlejší rast vlasov.

Má kokosový olej výhody?

I keď nemá vplyv na dĺžku vlasov, pripisujú sa mu iné výhody, pre ktoré sa ho naďalej oplatí používať. Obsahuje množstvo mastných kyselín, čo z neho robí skvelý prírodný kondicionér a taktiež môže pomôcť znížiť hladinu kvasiniek na pokožke hlavy, ktoré stoja za vznikom nepekných lupín. Ak však máte s lupinami väčšie problémy, odporúča sa siahnuť po konkrétnych šampónoch práve proti lupinám, nespoliehajte sa v tomto prípade na olej.

Kokosový olej má okrem toho aj protizápalové vlastnosti, zmierňuje lokálne zápaly a tiež zahŕňa kyselinu listovú, ktorá pomáha posilňovať a zvlhčovať vlasy, dodáva Goldenberg.

Okrem vyššie spomínaných benefitov, dosiahnete aj pekný lesk, lepšiu kvalitu a to všetko pozitívne pôsobí na zdravší rast vlasov. Neznamená to však, že vďaka oleju budú rásť rýchlejšie.

Foto: pixabay.com

Používanie kokosového oleja na vlasy

Ak by ste chceli vyskúšať pozitívny vplyv kokosového oleja, môžete si urobiť vlasovú masku zmiešaním obyčajného jogurtu, kokosového oleja a medu. Zmes vmasírujte do vlasov, nechajte pôsobiť v mokrých vlasoch po dobu 10 minút a potom dôkladne opláchnite. Po tejto prírodnej mase ostanú vaše vlasy mimoriadne jemné a hladké.

Goldenberg však upozorňuje, že ľudia, ktorí dlhodobo aplikujú kokosový olej na vlasy, môžu mať časom problémy s podráždením pokožky hlavy, vzniku akné alebo alebo zapálenými vlasovými folikulami. Je to z toho dôvodu, že olej môže ľahko upchať póry na pokožke hlavy, čo spôsobí takéto nepríjemnosti. Ak máte podobné problémy už teraz, aplikácia kokosového oleja sa pre vás preto vôbec neodporúča.

Pozri aj: Takto nás zavádzajú reklamy. Otestovali sme za vás 7 kozmetických produktov a zistili, či naozaj fungujú

Lucy, womenshealthmag.com