6 fantastických tipov, vďaka ktorým budete vyzerať minimálne o 5 rokov mladšie

Lucia Mužlová

brightside.me

Zub času je nemilosrdný. Z veku si však netreba robiť ťažkú hlavu. Starnutie je prirodzené a čaká to každého z nás. Niekedy sa dámy snažia pôsobiť mladšie a skúšajú to najmä prostredníctvom oblečenia. Častokrát sa to ale minie účinku a efekt nie je veľmi pôsobivý. Pripravila som pre vás tipy čo sa týka oblečenia, vďaka ktorým budete pôsobiť mladšie. Pustime sa do toho.

Článok pokračuje pod videom ↓

Buďte odvážne

o5rokovmladsie1
manrepeller
o5rokovmladsie2
knockingonfashionsdoor.blogspot/uwomen/40am

Naša vlastná posadnutosť akousi reprezentatívnosťou a konzervatívnosťou spôsobuje, že naše oblečenie často pôsobí nudným a staromódnym dojmom. Bez ohľadu na vek, vždy môžete svojmu výzoru pridať trochu šmrncu v podobe trochu odvážnejších doplnkov. Stačí ak pridáte jeden neočakávaný prvok a budete pôsobiť úplne inak. Vyskúšajte šatku, pestrofarebnú sukňu, či blúzku s neobvyklou potlačou.

Priveďte späť dynamiku

o5rokovmladsie3
ohmyblogmode
o5rokovmladsie4
platyamodnye/indulgy/fashionblog

Aj jednoduchý prúžkovaný top môže vyzerať veselšie a energicky. Ak nemáte dokonalú postavu, zvoľte vertikálne prúžky, prípadne horizontálne, ktoré sú blízko pri sebe. Rovnako pozitívny vplyv budú mať aj bodkované odevy.

Zdôraznite svoj jedinečný štýl

o5rokovmladsie5
static.life.ru
o5rokovmladsie6
news.rin/modbrand/surfingbird

Pridajte pár doplnkov a uvidíte ten žiarivý efekt. Stačí jeden náhrdelník, náušnice, či náramok. Pozor však na to, aby ste to s doplnkami neprehnali. Buď zvoľte jeden výrazný, alebo skôr pár decentných prvkov.

Osvetlite svoju tvár

o5rokovmladsie7
chudomama
o5rokovmladsie8
coolandcakes/cameronrichardson/hollywoodpresents

Keď rozžiarite svoju tvár, budete vyzerať oveľa pozitívnejšie a veselšie. Účinný spôsob, ako oživiť svoju tvár, je dať si blúzku s bielym golierom. Ešte lepšie bude vyzerať polo tričko.

Je to otázka farieb

o5rokovmladsie9
40am
o5rokovmladsie10
popsugar/grazia/posh24

Obliecť sa do farieb ako žltá, mätovo-zelená, či koralová, je tá správna voľba. Môžete zvoliť šaty, sukne, alebo blúzky. V tomto prípade je však lepšie zvoliť jednoduché strihy a jednofarebné kúsky.

Noste džínsy

o5rokovmladsie11
40am
o5rokovmladsie12
365modelitos.blogspot

Džínsy sú ideálnou voľbou pre zvýraznenie vašej postavy a zakrytie nedokonalostí. Jednoznačne sa jedná o jeden zo základných kúskov každého šatníka. Nejedná sa len o kúsok, ktorý nosia mladšie ročníky. Džínsy môžete nosiť v každom veku, len je potrebné zamerať sa na strih.

Ešte pár užitočných tipov navyše

Skúste si vyberať veci z prírodných nekrčivých materiálov. Pokrčené, rovnako ako príliš obtiahnuté kúsky, zdôrazňujú vrásky a nedokonalosti, a to najmä v prípade, ak sa jedná o blúzky, kabáty, šály, či iné veci, ktoré nosíte v blízkosti tváre. Veci vyrobené z tvídu a iných podobných materiálov spôsobujú, že vyzeráte staršie.

Čierna, šedá a béžová by nemala dominovať. Zvoľte len jednu vec v tejto farbe, inak budete pôsobiť mdlým dojmom.

Vyhýbajte sa kombinácii rovnaký top, rovnaká sukňa či nohavice. Tento „biznis“ štýl sa nosí jedine do kancelárie. Na ostatné príležitosti skúste viac kombinovať.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia), brightside.me

 

Najnovšie články